Slabé prietoky v 31tt

marcelkat
26. jún 2018

Ahojte dievčatá, som v 31tt. a doktorka mi povedala, že mám slabé prietoky... Poslala ma do nemocnice iba na vyšetrenenie.. mám sa obávať? Ako to môže uškodiť dieťatku?

evalin88
26. jún 2018

Prietoky suv podstate"prekrvenie placenty" kolko z nej dostava male krvy... Vyzivy aj kyslika akedze krvou dostava od teba vsetko. Maly bol mensi ako tabulky tak mi ich casto v nemocnici merali a boli ok. Neboj sa, skus pit vela tekutin, uvidis co povedia, tym ze budes pred vysetrenim stresovat nicomu nepomozes.... Drzim palce

pininka
26. jún 2018

Mne kvoli slabym prietokom dali injekcie z hematologie. Aby ta krv prudila poriadne.

shades3
26. jún 2018

A niekedy ak zlyhavaju, tak sa dietatko predcasne porodi - aby sa mu nic nestalo... ale to ti vsetko na vysetreni povedia.

evallu
26. jún 2018

ahoj, mna pre slabe prietoky mesiac pred terminom hospitalizovali, isla som prvy krat na pasy a rovno si ma tam nechali, vsetko dobre dopadlo, po tyzdni som isla domov, po dalsich dvoch tyzdnoch som isla na planovany cisarsky (boli nan ine dôvody - vysoky vek a tehu cukrovka) ............ pocas tej hospitalizacie som bola celkom vystrasena, lebo chvilu prietoky boli potom nie..... nakoniec islo skôr o to kto ich meral (inak prietoky su prietoky krvy v pupocnej snure) prvy den hospitalizacie to akoze vyzeralo tak zle, ze mi takmer urobili akutny cisarsky, nastastie mi posledne meranie pred robil lekar, čo mal co to praxe a stopol to.......................pri porode sa ukazalo ze mala mala snuru okolo krku (to je dost bezny stav, len si to nevsimli na sone !!!! - to je nasa zilinska nemocnica - proste.... no bez komentára, uz nikdy viac tam).........................................................................no mala snuru okolo krku, ale narodila sa zdrava.......a coskoro bude mat 3 roky a vsetko super....................za mna to bol plany poplach vtedy......................no ale pre istotu..... co by clovek neobetoval...... nic sa neboj, budu ta sledovat, bud budes chodit denne na pasy, alebo si ta tam nechaju na cas, a ak sa im bude zdat ze je ten prietok primaly tak bude porod skôr, pre istotu pre dieta......

majkatarajka
26. jún 2018

mne tiež namerali zle prietoky a malá bola menšia zaostávala skoro o mesiac...predpísali mi magnesium a pichala som si fraxiparine...potom ma hospitalizovali a denne sledovali prietoky plus 2x denne som chodila na pásy..po 11 dňoch ma prepustili s tým, že je všetko ok, aj prietoky sa zlepšili..

homolca
27. jún 2018

mam podobnu skusenost ako evallu...meral moj gyn na poradni v 35tt a povedal ze prietoky su slabe, okamzite do nemocky, dost ma vystrasil, tam starsi lekar s praxou a mozno lepsim ultrazvukom a povedal ze prietoky su ukazkove, len si maly asi stlacal niecim snuru niekedy ( rukou, nohou)

marcelkat
autor
28. jún 2018

Ďakujem dievčatá 🙂 za odpovede, dopadla som tak že všetko je v naprostom poriadku, a výsledok bol len že moja doktorka sa mýlila a nebok dôvod na paniku... Mám len zmeniť doktorku 🙂

stanka4891
28. jún 2018

@marcelkat ja som to mala od začiatku tehotenstva musela som si pichať fraxiparine na "riedenie" krvi, aby sa malej dostávalo čo najviac živín z krvi.. ale maličká bola aj tak maličká ked sa narodila.. Ale inak je zdravá ako repka a sibalka, zeda jej vôbec nič nechýba 😉 neboj, aj by budete v poriadku 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre