Silné nachladnutie na konci tehotenstva

lilien23
9. jan 2013

Mate niekto radu ako sa z toho dostat co najskor??? Mam tak upchaty nos, ze ako nahle idem smrkat, spusti sa mi krv z nosa, predpokladam ze z toho tlaku mi praskaju zilky v nose .... a o bolesti v hrdle ani nehovorim, je trest nieco zjest bo akoby som mala ziletky v krku ... bojim sa ci to nema vplyv na babatko ... momentalne som v 37.tyzdni

ajsenz
9. jan 2013

čaj čaj ležať aj ja som takto ochorela už 5x počas tehu... citronový čaj naparuj sa a prejde to, ja som to vyliečila bez liekov.
pokým nie si nachladnutá od spodu nemalo by to ublížiť určite nijako ale behni lekárke.

jankagun
9. jan 2013

ahoj,skusala si zazvor? suseny,kandizovany zazvor,mne takmer okamzite uvolnil nos a ziadne skriabanie v hrdle 🙂 to jedine mi pomohlo.ak mas aj kasel tak si kup detsky Sinupret-ten mozes aj v tehotenstve

lilien23
autor
9. jan 2013

@ajsenz od spodu nastastie nie som, ale k lekarke pojdem, len robi az poobede ... tekutiny pijem a naparit sa mam solenou vodou ci nejake bylinky? ... to bude asi jedno, len nech to povoli

lilien23
autor
9. jan 2013

@jankagun zazvor som neskusala ... a popravde ani neviem ci som ho aj volakedy mala ... kde ho kupim?

jankagun
9. jan 2013

v obchodikoch so susenym ovocim a orieskami,alebo potom jedine cerstvy koren(ten kupis hocikde)-ten si nastruhas a nechat vyluhovat v horucej vode ako caj,ale nezaberie tak rychlo ako ked budes cmulat ten suseny.vyluhovany mozes pit kolko chces ,v tehotenstve neskodi,aj s troskou medu alebo citronu..nie kazdemu chuti,lebo trochu stipe,ale zato pomaha 🙂

mici2
9. jan 2013

@lilien23 kup si florsalmir roztok, vykloktaj zmiešanú malú lyžičku kvapiek s teplou vodou a vypľuj....za deň ta to prejde, ja som mala strašne bolesti hrdla a nič mi nepomáhalo až florsalmin mi zmiernil a uplne zahojil hrdlo....nekupuj kloktadlo florsalmin, lebo to prehltaš a radšej vypluť ako prehltnuť 😉 mne všelijaké domáce receptúri nepomohli, skúšala som hocičo, med, citron, zazvor, čaje, vitamíny...

mmaatt
9. jan 2013

@lilien23 pomáha aj naparovať sa nad slaným roztokom (morskú soľ zaliať vriacou vodou a inhalovať), kloktať slanú vodu, na kašel pomáha aj sirup stodal (vhodné aj pre tehotné a dojčiace), samozrejme aj zázvor, ale niekde som čítala, že príliš veľa zázvoru urýchľuje pôrod, tak asi by som to teraz nepreháňala (neviem, či je to pravda). A veľa čaju a ležať a oddychovať. Prajem skoré uzdravenie.

jaruska8
9. jan 2013

@lilien23 Ja som na začiatku tehu a tiež som prechladla, som sa liečila bez liekov, len ležať, naparovanie, ale prešlo to na hlasivky, kašlala som, mala som červené hrdlo. Lekárka zúfalá, vraj môžem len Bioparox. Radím ti, radšej choď k lekárke, nech ťa prezrie, aby si náhodou nemala angínu, neliečenú. 😒

maria613
9. jan 2013

@lilien23 vela lezat pit cajikov a poprosit niekoho nech ide do lekarne pre kvapky do nosa a nieco na hrdlo ja som tiez ochorela tesne pred porodom a brala som paralen kvapky do nosa aj niaky strepsils ci nieco take na vsetko som sa spytalaco mozu tehotne...dokonca ja som bola az trikrat chora cez tehu vzdy som bola pre istotu aj u lekarky ta mi vzfy povedala co si kupit lebo to treba rychlo preliecit s vlastnych skusenosti ti viem povedat ze rodit chora je fakt na hovno a potom este k tomu lezat s babom na novorodeneckom chora je este viac lebo som sa cely cas bala aby som nenakzila ostatne babatka na izbe ale co uz oni ta neprelozia inam...tak som vkuse musela zadrziavat kasel jak divy a ked sa inak nedalo sla som na zachod😉

lilien23
autor
9. jan 2013

No tak s tym zazvorom to prehanat nebudem, prvu dcerku som robila v 37.tyzdni a teraz sa mi moc rodit veru nechce ... ved nemam silu ... skocim k lekarke, do lekarne a aj to naparovanie skusim ... dakujem za rady

puncova
9. jan 2013

no neviem dievcata ci jej dobre radite..ja take veci nepodcenujem a som tiez v 36tt....tak isto som na silvestra prechladla a nespoliehala som sa na zazvor ani na cajiky ani na nic...je pravda ze dva dni som sa trapila a nic mi nepomahalo..pila som cibulove caje, med s cibulou, kloktala som slanou vodou a nic....dalsi den mi bol manzel v lekarni anedali mi nic, lebo suseda je lekarnicka ktora ma 5 deti a odmietla ho s tym ze prste nic!dala mi nejake tbl na cmulanie a pinosol, to je vsetko co mozme...a dalsi som to uz vzdala a isla k lekarke, predpisala mi duomov 1000 antibiotika a ten spominany florsalmin na kloktanie este spominala ten calciovy sirup....vecer tym vsetkym natahovanim a domacim supackym liecenim mi uz samozrejme nabehli teploty a s manzelom sme namierili na pohotovost, lebo teplota neklesala a s paralenom som to tiez nexcela prehanat...lekar ktory tam bol mi povedal ze antibiotika v pohode mozem, ze malinke je uz vybvinute uz len cakame kedy si to rozmysli ist vonku a nic take na nho nema vplyv jedno riziko je tam vsak a to iba take ze neskor moze mat alergiu na penicililny....a aj ked je odporucana liecba 5-7 dni na duomox mam ix brat hoci len tri dni pokial mi neprejdu priznaky lebo to neni xripka ale prexladnutie.paraleny uz tiez povedal ze mozem ale az ked sa bude drzat teplota nad 38....a dokonca mi dal aj dithiaden nex na oc polovicu vezmem ak by sa mi tazko dyxalo a hrdlo drazdilo....dithiaden som nebrala, nebolo treba..miesto toho mi manzel nahrial utierku zehlickou a zalial domacou 52kou palenkou polozil na krk a obviazal ho salom, to som mala asi 3 hodiny a neskor rozohrial na panvici olej namozil cistu svedsku utierku, teple mi pekne prilozil na hrudnik zakryl sacikom a prelozil uterakom....a tak sme isli spat, rano sa mi hned krasne odkasliavalo...plus duomox a do dvox dni som nevedela ze som xora...ziadne domacke liecenia, lebo mi si ix v nasom stave nemozeme dovolit, mi potrebujeme situaciu riesit hned!!!!a lekar predsa najlepsie vie co mozme....zbytocne to budes natahovat cajikmi ako ja...dokonca mi na pohotovosti povedal ze to s cajami nemame prehanat lebo aj caje su na den obmedzene mnozstvo a po prve palia zahu a po dalsie obsahuju kofein!!!!ja som pila tehotensky a aj na tom pise ze 2 az 4 na den!!!takze pozor aj na to...a tiez neni pravda ze mozeme aj quixx aneviem co do nosa..mozeme ale len pinosol....ostatne kvapky vo velkom mnozstve co neviem kolko hje zuzuju cievy...fakt!!nexcem byt za mudru ale to mam od skolovanyx ludi....nevycucala som si to z prsta...

lilien23
autor
9. jan 2013

@puncova mama mi bola v lekarni kupit kvapky do nosa a dalu jej quixx, mna z nich picne ... a nieci na cuckanie ... a inak vobec sa mi to nezlepsuje, skor naopak ... hned rano idem k lekarke

puncova
10. jan 2013

presne moj pripad....take hnusne tbl zabalene ako paralen a troska dozelena?na S sa zacinali?to stoji take velke...!!!a mne z toho ostaval dajaky hnusny pocit na jazyku a doknca mi to jazyk aj podrazdilo...xod rovno k lekarke a nex ti da nieco co ti konecne pomoze..nespoliehaj sa na domacu liecbu, my si to nemozme dovolit....keby som nebola tehotna tak nex sa so mnou prexladnutie taha hoci aj mesiac, ale takto?

puncova
10. jan 2013

@lilien23 a ten qixx si daj, to spominala kamoska ze tiez brala....lekar mi len povedal ze pinosolu sa nemame bat, ostatne tiez mozme ale vo velkom mnozstve zuzuju cievy....tak ten quixx si daj nex ti soplik prebije 😀 .....ale neprehanaj...

kika1111
10. jan 2013

daj si jeden paralen a chod si lahnúť.. pi veľa čaju. Paralen môžeš..

lilien23
autor
10. jan 2013

No rano o pol 8 som dosla k lekarke ... urobila mi test z krvy, neviem ako sa to presne volalo, iba taka mala vcelicka do prstu, sestricka nabrala kvapku do malej skumavky a hned to dali do pristroja, vysledok bol behom minuty ... mala som nejaku zvysenu hodnotu, to co malo byt 30 bolo 42 ... povedala mi, ze to nie je chripka ale zo stresu, oslabenie imunity a dala mi zinnat ... samozrejme do nosa si mam nadalej davat quixx a vraj este treba kloktat vlaznu solenu vodu a prejde to .... tak teraz musim cakat ... svokra si zajtra naobed berie az do nedele moju dcerku Ninku, aby odo mna neochorela, tak sa mozem v klude liecit ... uvidime za 2-3 dni ci to bude lepsie

puncova
13. jan 2013

je lepsie???

lilien23
autor
13. jan 2013

@puncova ahoj .... no už nemám taký drastický sopeľ čo ma teší asi najviac bo som nemohla už absolútne dýchať .... kašeľ mám hlienistý, ale už to ide všetko von, tak verím, že do 4 dní budem omnoho lepšie na tom ... jedine čo ma trápi je, že to dostala odo mňa moja dcérka .... aj napriek tomu, že som ju dala v piatok pred obedom k svokre, večer mi malá volala a prosila ma aby som prišla pre ňu, že chce ísť domov a spinkať so mnou, hneď som vedela že sa niečo deje ... no a je to tu ... kašeľ má, zachrípnutá je .... tak sa liečime nakoniec doma spolu ....

puncova
14. jan 2013

joooj...tak to je mi luto....drzim prsteky nech ste obidve cim skor fit!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre