Riziko predčasného pôrodu

lienka1987
12. jan 2017

Ahojte maminky,

sme v 31tt a minuly tyzden nas hospitalizovali z dôvodu, ze malinká je otočená dole hlavičkou, pootvoreny krčok, ktorý je znizeny na 3cm..momentálne sme doma, mame byt v kľudovom režime, co sa aj vďaka manzelikovy, ktorý nas láskyplné odskakuje snazime dodržiavať, avšak ked sa troska pomotam po dome cítim, ze mi tvrdne bruško a malú mam veľmi nízko a na ohmatanie zdola to tak aj je..bolesti nemám žiadne a tvrdnutia su v norme, no trápi ma este aj zápcha..viem, ze musím malú aspon 5-6t udržať v brušku, no prosim zienky, ktoré boli na tom podobne..poraďte mi co Vam pomohlo toto obdobie natiahnuť, co Vam uľavilo od tlakov a taktiež pri zápche..za akékolvek návrhy, recepty starých mam ci rady Vam budem veľmi vďačná..musím urobiť maximum, aby tam este ostala..

babatkoo
12. jan 2017

Ahoj mne od zapchy velmi pomohli cucoriedky. Kupovala som si mrazene asi 400g balenie. Denne som zjedla malu misku a islo to jedna basen 🙂

lienka1987
autor
12. jan 2017

Tiez teraz skúšam čučoriedky, domáce zavárané, každy deň malú misku..uvidíme ci pomôže.. 🙂

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
hviezda21
12. jan 2017

Cucoriedky robia presny opak u 95%ludi-stahuju. Specialne kompot. Rano teplu vodu. Musis sa hybat aspon po dome-byte par minut-ist pre postu. Lezat s panvou hore. Jedz vela zel. A ovocia okrem bananov. Skus lanove semienka v jogurte alebo vo vode,acidif.vyrobky.Min.ryze zemiakov a cestovin. A nech ti mm kupi psylium.to mozes do tej teplej vody. Pravidelne magnezium 500mg,ja som mala 3x2ks, okrem wc a jedla nerob nic. Stolica bude horsia z tyzdna na tyzden ale prehanadla nesmies. Vela spi. A kukni temu ohladom skracovania krcku.3cm su v pohode. Ja lezim od 26tt a zvycajne baby aj prenasaju ked to robia podstivo.Predstava vydrzat 5-6tt nebola pre mna motivujuca,je to dlho,stav sa meni kazdy den a ja som bola vdacna za kazdy bozi den a som dodnes. Dr.strasili pravidelne ale vyslovene to musis vylezat. Drz sa

michi200
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
delmondo
13. jan 2017

Na zápchu, pohár teplej vody na ráno, na lyžicu olivového oleja, mleté ľanové semienka, probioticke jogurty, slivky v akejkoľvek forme (kompót, šťava, výživa, sušené), ovsené vločky (s jogurtom, kaša, do polievky), prezrete banany (nezrelé zapekaju), veľa surovej zeleniny a ovocia, dostatok tekutín. Mne osobne zmakci stolicu aj mak

lienka1987
autor
13. jan 2017

Tak

lienka1987
autor
13. jan 2017

Tak cucoriedkovy kompót mi práveže konečne pomohol, cely tyzden mi svokra nosila do nemocnice banány, neznášala som ich pred aj pocas tehotenstva, naťahuje ma z nich a žiadne zázraky nespravili..tie lanové semienka skúsim, mam doma..s mliečnymi výrobkami je to horšie, pretože mam alergiu na laktozu, tak neviem ci vôbec acidko riskovať, uz som minuly rok skončila s alergickou reakciou v nemocnici.. Hviezda21 3cm som mala este v nedeľu, teraz to moze byt menej pretože malú cítim rovnako dole ako ked ma hospitalizovali to bolo vtedy 1,8.. Mozem si zato aj sama lebo nedá Vam, ked idem na wc, tak idem si uz aj "kávu" urobiť, tu pomaranč zobrať..ved len to, ved len ono a tak som potom dopadla, ze malú som vecer uz cítila tak nízko, ze ma začali kríze bolieť ako vtedy..a to mi v nemocnici vraveli, ze moje bolesti v krížoch a tvrdnutia brušká boli kontrakcie..teraz uz druhý deň ležím a kašlem na vsetko..momentálne beriem mg 3x500 ako naordinovali v nemocnici..tak budeme ležať, prevalovat sa z prava do lava a oddychovať 🙂 ..inak zaujalo ma aj to psyllium, tak to este pozriem..dakujem všetkým 😉Tak cucoriedkovy kompót mi práveže konečne pomohol, cely tyzden mi svokra nosila do nemocnice banány, neznášala som ich pred aj pocas tehotenstva, naťahuje ma z nich a žiadne zázraky nespravili..tie lanové semienka skúsim, mam doma..s mliečnymi výrobkami je to horšie, pretože mam alergiu na laktozu, tak neviem ci vôbec acidko riskovať, uz som minuly rok skončila s alergickou reakciou v nemocnici.. Hviezda21 3cm som mala este v nedeľu, teraz to moze byt menej pretože malú cítim rovnako dole ako ked ma hospitalizovali to bolo vtedy 1,8.. momentálne beriem mg 3x500 ako naordinovali v nemocnici..tak budeme ležať, prevalovat sa z prava do lava a oddychovať 🙂 ..inak zaujalo ma aj to psyllium, tak to este pozriem..dakujem všetkým 😉

lucinka511
13. jan 2017

banany su na hnacku detto cucoriedkovy kompot sa je ked ma niekto hnacku, nie zapchu ale ak ti pomohol ,ok,,kup si kvalitne probiotika v lekarni. zacni pit minimalne 3l vody denne, to sa odporuca v tehu a je to dobre na maternicu a ked tvrdne brucho,to i povedal moj dr,teiz sm bola na kontoele a tvrdlo brucho ale nie moc,ta povedal ze treba vypit v tehu min 3 vody co je dobre aj na stolicu...a susene slivky si kup tie su dobre na zapchu...ale zaklad,kvalitne probiotika kt kupis v lekarni..a investuj do nich...no a vyhybaj sa teda pecivu ale to urcite veis....

bosoriak
13. jan 2017

@lienka1987 Na zapchu sa daju pouzit aj glycerinove cipky, su neskodne, nevstrebavaju sa a ucinkuju takmer ihned. Co sa oddychu tyka, dodrziavaj pokyny lekarov. Ziadne - tu kavu urobit, tu dvihnut vec, povysavat. Ked mas lezat, tak lez. Budes si to potom vycitat, ci ta jedna kava a ta cista podlaha stali za to?
Vela stastia.

katarinamarkova
13. jan 2017

@lienka1987
banány - zapekajú
čučoriedky - zapekajú
milá svokra že ti na zápchu nosí tony banánov.......vedela? nevedela? že máš zápchu?

ps: mimo to, prajem všetko dobré, nech ste obaja zdraví

lienka1987
autor
14. jan 2017

@katarinamarkova Nevedela, ale vie, ze ich neznasam 😂 cucoriedky mi pomohli uz druhy den, tak som rada 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre