Protilátky na ovčie kiahne

24. aug 2022

Ahojte, prosim vas, este som pravdepodobne nemala ovcie kiahne, nemam o tom zaznam a mama si to nepamata. Cakame druhe babatko. Bojim sa ze by som sa mohla nakazit od syna. Gyn a obvodna tieto testy nerobia. Volala som uz aj do medirexu, tam sa to da ale iba v BA a kedze som od KE tak to v mojom pripade nie je mozne. Unilab ho pre samoplatcu neponuka. Kde mam ist prosim aby mi urobili odbery na protilatky? ja som uz zufala.

sweet20
24. aug 2022

skus adlu

drake122
24. aug 2022

Obvodný lekár takýto odber má v možnostiach realizovať, aj keď podľa okresu je možné, že jednoducho to nemá kam poslať, aby sa to vyšetrilo. Alebo jednoducho to odmietne, aby mu to nešlo do nákladov a podobne...

dskjhfdlkdjhl
24. aug 2022

pri druhom tehotenstve som bola presne v takejto situacii-starsia dcera mala kiahne a ja som bola tehotna a predtym som kiahne nikdy nemala. Obvodna mi urobila odber, protilatky som nemala, nastastie som vtedy tie kiahne ani nedostala, dostala som ich az potom, ked mladsia chodila do skolky. Takze obvodna by Ti toto mala urobit.

autor
24. aug 2022

@dskjhfdlkdjhl Praveze obvodna mi povedala, ze takeho testy sa robia iba vo vaznych pripadoch. Takze toto zrejme nie je dost vazna situacia… Ale dakujem baby, volala som este na infekcne, tam ma nastastie neodbili, mam prist zajtra rano na odber 😊

drake122
24. aug 2022

No tak je diskutabilné ako Tvoj obvodný teraz postupoval. Ak je reálne riziko varicelly v tehotenstve pre Teba od druhého dieťaťa, určite je rozumné vyšetriť Tvoje protilátky na úvod, aby sa vedelo, či bude nové bábätko potenciálne ohrozené vrodenou varicellou alebo nie. Nezodpovednosť obvodného.

susu9262
24. aug 2022

Bola som v podobnej situacii a moja obvodná lekarka (je uzasna) mi to sama navrhla, ze spravime protilátky. Som z KE, nebol s tym najmensi problem. Takze tvoja obvodna asi ma nejaky "problem"... V kazdom pripade drzim prsty, aby si ziadne kiahne pocas tehotenstva nedostala 🙏

autor
24. aug 2022

dakujem krasne, dufam ze som tie kiahne nejakym zazrakom prekonala. Vraj niektore deti maju iba par vo vlaskoch a rodicia ani nevedia ze kniahne uz mali.

drake122
24. aug 2022

Ano, je dosť pravdepodobné, že si kiahne prekonala len o tom nevieš. Dospeli, čo neprekonali sú v našich končinách skôr raritou...

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nevenka
24. aug 2022

@drake122 moja sesternica aj svagrina kiahne nemali. Ja som jej aj hovorila, sesterke, ze by som sa asi pred otehotnenim radsej dala zaockovat, no riskla to a nastastie vsetko ok, ale starsi syn jej nechodil este do skolky. Od nasich deti to nemohla chytit, ti uz su po.

akinom0077
28. aug 2022

na hociktorom infekcnom. robili mi tie testy na infekcnom. u mna to vsak bolo naopak🙂 ja aj mama sme si velmi dobre pamatali a boli iste ze som to nemala no obvodna nas presviedcala ze si nepamatame🙂 sorry ale kiahna sa neda nepamtat a nakoniec sme mali pravdu MY. urobia ti to na infektologii

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre