Problém so štítnou žľazou v 11. týždni

selby22222
19. feb 2014

ahojte som 11 tyzdni a zistili mi stitnu zlazu moze to niejako ovplivnit zdravie babetka ????? 😒

aristka
19. feb 2014

komunikuj s lekárom ..zistili mi štítnu žľazu je veľký pojem .plus my tu nepoznáme tvoj celkový stav a čo konkrétne ti zistili a ako Ťa nadstavia na liečbu a všetko okolo tejto dg.kam patrí aj osobná anamnéza ....takže sa neboj pýtať gyn.a endokrinológa ....

jul11
19. feb 2014

@selby22222 stava sa to pomerne casto,lebo normalne sa tieto vyzetrenia nerobia. neboj,navstiv endokrinologa,pri spravnej liecbe to bude urcite ok. tiez mi zistili,mam zdravu dceru,len kazdy den musim brat tabletku. ale samozrejme,kazda diagnoza je ina,ale vacsinou sa to da dobre liecit

selby22222
autor
19. feb 2014

@jul11 a to ma budu liecit ako tabletkami alebo niejak inak ? 🙂

jul11
19. feb 2014

@selby22222 to zavisi od presneho vysetrenia na endokrinologii,kde ti podla vysledkov krvi a sona stitnej zlazy navrhnu najlepsiu liecbu.mozno mas len hranicne hodnoty a nic nebudes musiet brat. inak tabletky,ktore babatku neuskodia,skor pomozu,kedze keby tebe chybali tie latky(hormony) tak by ich aj ono mohlo dostat menej,aj ked ono si z tela zoberie,co mu treba,skor ty by si mala problemy. cim skor pekne k endokrinologovi,nech ti vsetko vysvetli

martulina34
19. feb 2014

ja som mala to isté v tehotenstve,strašne som stresovala že čo mi je a chodila som pravidelne jak mi povedali na endokrinologui na krv a brala som liek v tehotenstve, každé ráno už som zabudla názov no ale proste celé tehotenstvo a aj po porode som chodila na kontroly a brala liek,no a ked mal malý asi rok,mi povedali že vysadíme liek a uvidíme čo bude no a dalšie odbery boli v pohode a odvtedy je klud,takže asi to bolo tehotenstvom a nejaký čas po nom..neboj sa nič to neznamená,ked to zachytili včas,ja do dnes nechápem čo mi vlastne bolo....netráp sa ...

kiwi82
19. feb 2014

nasadia ti tabletky a pravidelne Ti budú brať krv, či máš dostatok hormonov. ja mám nedostatočnú funkciu štítnej a beriem euthyrox 75.

zuzana2732
19. feb 2014

Nemusíš sa ničoho báť. Ty a aj dieťatko budete určite v poriadku. 🙂 Pravdepodobne Ti zistili pri odbere krvi, že Ti štítna žľaza produkuje viac protilátok alebo máš zníženú hladinu hormónov. Telo tak proste niekedy reaguje na tehotenstvo. Budeš chodiť pravidelne na kontroly na endokrinológiu, vždy Ti zoberú krv, urobia Ti sono štítnej žľazy... Možno budeš brať aj lieky, ale nič to naozaj nie je. Prešla som si tým tiež. Som skoro rok a pol po pôrode a všetko sa dalo do poriadku. Neberiem už žiadne lieky, synček a aj ja sme zdraví 🙂 Na endokrinológií Ti všetko vysvetlia...

kiki68
19. feb 2014

nasadia lieky a bude to ok 😉

evickapooh
23. aug 2020

Ahojte mamicky!mam obavu o moje babatko.minuly tyden som si vsimla ze mi moj gynekolog.neurobili skrining na autoimunitnu tyreotitidu.vsimla som si to uplne nahodou..O chvilu idem rodit a ppozeram ze nemam vsetky ramceky vyplnene.Vam svetkym urobili test na cinnost stitnej zlazy?ja ked som si to vsimla hned som zavolala gynekologovi ...ze vidim ze ma nebrala krv na stitnu zlazu..a ze som minulosti uz mala problemy so stitnou zlazou.pocas tehu pred 12 rokmi som musela chodit endokrinilogovi a brala som euthyrox.to bolo tak davmo ze dom iz na to zabudla len vtedy som si spomenula ked som videla ze ma na to nevysetrili.docitala som ze ak ma mamicka znizenu tvprbu hormonov stitnej zlazy to moze mat nepriazneve nasledky na plod.ako znizeny intelekt znizene IQ,problemy s koncentraciou problemy s ucenim.ked som sa spytala sestricky ze co teraz?hovorila ze nech sa rychlo objednam k endokrinologivi..lebo ona pravdepodobne zabudla brat na to krv.Endokrinologicka mi vynadala ze kde som bola doteraz lebo uz som v 30tt.zajtra iddm na odber krvy k endokrinologovi a v poatok pre vysledky.velmi sa bojim o moje babo.
Viem zeuz je neskoro lebo uz ma vyvinutu nervovu sustavu mozag atd.dufam ze vsetky bude okek

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre