Prerušenie tehotenstva kvôli vade plodu. Bez genetiky nám to doktor odmietol.

janetta95
31. mar 2019

Ahojte stretla sa tu už niektora š tým že musela ísť na prerušenie tehotenstva kvôli vadam bábätká ktoré vznikli počas sono a čo vám vypočítali a keď ste prišli do nemocnice objednať sa na žiadanku od gynekologicky ku primarovi tak to odmietol spraviť lebo nemáte spravene genetické testy?

prettiness
31. mar 2019

bolo b fajn napisat ake testy robili a co ti vyslo zle... bola si na amniocenteze?

whatever1
31. mar 2019

@janetta95 myslim ze postup primara je spravny ak si nie je na 100%isty...

janetta95
autor
31. mar 2019

@prettiness ešte som nebola som len 13+5 iba mám.proste napísané riziko preeklepsie a rastova retardacia pre dieťa dawnov a turnerov syndrom

janetta95
autor
31. mar 2019

@whatever1 ak o áno ja to všetko chápem lebo do 12tt ešte by sa to dalo ale po 12tt už je to živý druh len proste mám.strach aj s genetických testov máme problémi na srdiečku prava chlopna odysla po celom tele ma vela mazu čiže vodu kde je dieťa opuchnute hlavu v tvare jahody :( proste to je hrozné

nata18
31. mar 2019

@janetta95 len je to normalny postup, pokial ma dojst k preruseniu tehotenstva tak, ako si pisala, tak to musi byt potvrdene amniocentezou

mogaa
31. mar 2019

@janetta95 osobne si myslím že genetické testy vám naozaj mali urobiť...

janetta95
autor
31. mar 2019

@nata18 áno to mi vravel aj primár boja sa robiť takéto zásahy lebo to by sa nebralo ako prerušenie ale ako vražda a pokiaľ by nemal čím byť chránený ako je test geneticky alebo amnio tak je to jasné

prettiness
31. mar 2019

@janetta95 ved si to daj spravit a budes vediet na isto na com si...

janetta95
autor
31. mar 2019

@mogaa áno ale každý vám dá do ruky leták že nifty test geneticky ktorý stojí 480€ a kebyže si neprecitate na nete že vo vašom meste sa robí genetika kde vám.to poisťovňa preplati tak vyhodiť peniaze len tak

whatever1
31. mar 2019

@janetta95 To ma velmi mrzi😞Prajem vela sil...

mischelin
31. mar 2019

@janetta95 po 12 TT sa robí potrat len po amniocenteze, čiže v tom štádiu to už bude pôrod... Musia to mat potvrdene papierovo, pretože po 12 TT sú interrupcie povolené len na základe amniocenteze... Aj to do 24 TT. Potom aj keď sa zistí vada, už nie.

prettiness
31. mar 2019

@janetta95 tak jasne... mrzi ma co prezivas...
a povedali ti to s istotou alebo mas vysledky len z toho prvotrimestralneho skriningu? lebo tam su vela krat vysledky zkreslene, aj ked pri sone neviem co vsetko videl lekar... preto sa potom posiela na amnio, aby sa to potvrdilo/vyvratilo... a potom sa zena moze rozhodnut co dalej

janetta95
autor
31. mar 2019

@prettiness asi ta amnio bude najlepšia cesta lebo ako fakt minat peniaze sa mi už nechce lebo veľa doktorov veľa názorov a už na psychiku nevládzem

agikaku
31. mar 2019

Tá preeklampsia to je len že vám hrozí vysoký tlak. To nie je dôvod na potrat. A čo sa týka tých postihnutí, čo ste písali, na sone to je len orientačné a nie isté,potvrdí to až amniocentéza a genetika, takže nestresujte, nič nie je také zlé ako lekár povie na začiatku. A nakoniec sa vám narodí zdravučké dieťatko a vy ho budete ľúbiť a tlcť si po čele, že aká ste bola hlúpa. Nebojte a vyčkajte, to už je jedno, potrat už neurobia a vyvolať môžu aj neskôr, prajem veľa síl a trpezlivosti.

dilino
31. mar 2019

chcem ťa podporiť budem pisať o tom ak by si si dietatko nechala ale budete mať veľmi veľa trápenia ked sa narodi my máme postihnutu dcérku viem o čom pišem ta ma už 11 rokov ale navždy bude babätko samotný fakt sa na to pozerať a nevedieť mu pomôcť je sitácia na zbláznenie že pozeráš ako trpi plače nerozprava nevieš mu pomôcť nieje to pre každeho na povahu je to veľmi ťažke ak by si si ho aj nechála postihnute a porodila už človek nemá žiaden život nič ani na zaľuby nebudeš mať čas ani na nič 24/7 sviatky piatky nepretržite musiš byť pri ňom nehovoriac o štáte ktorý namiesto pomoci vytiahne bič ked bude školo povinne musi chodiť do zariadenia, peňazi maličko lebo ked optruješ vlastne tak ti nedaju ani minimum ledva na prežitie pristroje poisťovňa nič neschváli my sme všetko kupovali sami a to su položky nie stovkove ale tisicove každopadne nikto ťa nema čo odcudzovať nikto nevie čo preživáš želám ti zo❤všetko dobre nech sa rozhodneš akokoľvek vedz že urobiš správne my už deti mať nikdy nebudeme už mám menopauzu ale ked máš ešte nejake ine deti popri postihnutom nebudeš mať čas na tie ostátne je to veľmi vyčerpávajuce aj na zdravie aj na fyzicke sily a samozrejme na psychiku drž sa.

janetta95
autor
31. mar 2019

@dilino ďakujem krásne a vám držím ešte veľa síl je to smutné naozaj a áno nie je to pre každého ja ked teraz vidím postihnuté dieťa je mi ľúto a kde to ešte keby bolo moje :( mám veľký materinsky cit k deťom ale.nechcela by som ho vidieť trápiť sa aj keby si to neuvedomovalo proste je to veľmi ťažké na psychiku a uvedomujem si čím si vy musíte deň čo deň prechádzať:(

tanyan
31. mar 2019

som laik a nemám takúto skúsenosť (ďakujem bohu za to), ale nemôže ti tvoj gynekológ namiesto diagnózy retardácia plodu upraviť dĺžku trvania tehotenstva podľa veľkosť plodu a napríklad napísať, že si len 11tt?

dilino
31. mar 2019

@janetta95 no je to veľmi ťažke nikto vás nema právo odcudzovať ani okolie ani nikto vy sama viete čo preživate v duši a ako som pisalal to musite sa venovať 24 hodin ked bude ležiace tak nosiť to vždy chrbtica v ťahu a ked mate ešte dalšie deti tým, že by ste sa jednému venovala ty budu ako keby odsunuty a nevysvetlite im že bračeka alebo sestričku maju choru viete a povedzme si narovinu nie každy chlap to vydrži väčšinou sa zo ženou rozvedu alebo odiju a nechaju ženu samu držte sa veľmi vám držim palce aj penazi to je tak že je to materska do 3 rokov od 3 predlžena materska zo zdravotných dôvodov a až od 6 rokov opatrovateľske ja mam 380 eur čo to je kupovali sme teraz pumpu na krmenie 1450 eur kyslikovy pristr 1000 eur kočik špeciálny na mieru takmer 3 tisic eur to sú obrovske peniaze.

janetta95
autor
31. mar 2019

@tanyan nie lebo to sa vždy ide podľa sona

janetta95
autor
31. mar 2019

@dilino ach bože:( je mi vás ľúto fakt ja chvála bohu mám pri sebe chlapa zdravotníka čiže mi je dosť veľkou oporou

deti95060810
31. mar 2019

zo zdr. dôvodov je možné prerušiť tehu do 24 tt....nám povedali veľmi zlú diagn. asi 2 mesiace pred pôrodom a už spraviť nechceli nič....že sa už dieťa narodiť musí...a nakoniec aj tak sa narodilo úplne zdravé dievčatko - v súčasnosti má 10 r.

dilino
31. mar 2019

@janetta95 tak super potom ked vám je oporou aj ja mám priateľa spolu mame tu dcérku zostal pri mňe aj ked je to veľmi niekedy naročne preňho práca a doma dieťa ktorému nemôžte povedať že oco je unaveny lebo to nechápe nevie nič je odkazana iba na nás ja som mala tiež veľke obrovske šťastie že vyrasta dcérka v kompletnej rodine a ako sa nakoniec rozhodnete tak si zvažte plusy a minusy mate ešte nejake deti či nie.

agikaku
31. mar 2019

@dilino A tu ste, staráte sa o neho a nedali ste mu zomrieť ani ste nešli na potrat.Klobúk dole pred vami.

agikaku
31. mar 2019

@deti95060810 Ako tak môžu lekári zavádzať rodičov? A keby ste išli na potrat, už by tu dcérka nebola a pritom je zdravá. Čo tam vlastne lekári vidia?? Nepozerajú dobre?

vaneska
31. mar 2019

@janetta95 si v dost nizkom tt aby s takou urcitostou po sone povedali ze tam su take vady. A len tie klasicke odbery krvi co robia kazdej tehotnej nestacia na take zavery, su iba statistickeho charakteru. A viem to 100% nakolko ja som po tychto statistikach mala riziko downa 1:2. Sono ktore by to odhalilo mi odmietli urobit aj MUDr Holan aj mudr. Cunderlik aj mudr. Slezak nakolko som bola v nizkom tt a vraj by na sone nic nevideli. A to si myslim ze su v tomto odbore dost zvucne mena. Musela som cakat do 17tt aby sme spravili amniocentezu a ziadne vady sa nepotvrdili. Porodila som sice predcasne, ale mam zdrave dievcatko. Tie platene testy mi na genetike neodporucali, vraj vyhodene peniaze nakolko ak hy ukazali nejaku vadu a rozhodnem sa pre ukoncenie tehotenstva, bez amniocentezy ukoncenie urobit nemozu. Na tvojom mieste idem smer genetika, nasledne amniocenteza a az tak sa rozhodujem. Drzim palce

eliska13
31. mar 2019

@janetta95 nejaké je to zmätočné.Ved, ak primar to nechce bez testov spraviť treba sa vrátiť späť ku gynekologovi a požiadať o ne.preco by si si ich mala platiť sama?to si dávajú robiť ľudia, ktorí chcú mať vl.vysetrenie overiť si či je všetko ok.
Primarovi rozumiem nestačí mu len to, čo niekto videl na sone...over si to znova vsetko

meluela
31. mar 2019

@janetta95 ak su zle vysledky (tripple testu? NT ultrazvuku?) gynekolog by vas mal poslat na amniocentezu, platit by ste za to nemali nic

karolinka1991
31. mar 2019

Ahoj, nemam osobnu skusenost, len mame znamu, ktorej vysli v druhom tehotenstve tie najhorsie vysledky a syndromy babatka, zaplatila za testy nehorazne peniaze a opakovane, prezila neskutocne stresy, nastastie sa rozhodla babatko si nechat a nakoniec ma uplne zdraveho chlapceka... podobny pripad mame aj v rodine...a naopak, mamin kolega - cakali po umelom oplodneni dvojicky, boli na mnohych specialnych testoch, aj v zahranici, lebo su dost bohati a nikde nezistili, ze jedno babatko bude mat trpazlici vzrast...tiez kamaratke pri tretom tehotenstve vyslo, ze bude mat chlapceka s Downovym syndromom a narodil sa zdravucky...tak Ti moc drzim palce, aby si sa spravne rozhodla a hlavne neurobila unahlene rozhodnutia

ljarabek
31. mar 2019

Ja by som na tvojom mieste išla aj na genetiku aj na amnio...mne celých 39 TT tvrdili že bábätko je v poriadku narodila sa mi dcéra s kompletnym razstepom pery mäkkého a tvrdého podnebia a srdcovou vadou... Dnes ma20 mesiacov za sebou 3 operácie ďalších x operácii pred sebou...keby mi v tom čase povedali ze to bude tak takže pre ňu a pre nás tiež išla by som na potrat a moholo by ma ktokoľvek odcudzovat... Dnes som rada ze ju mam.

janetta95
autor
1. apr 2019

@vaneska presne aj toto idem spraviť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre