Pozitívny screening - Downov syndróm

veronikaa006
10. máj 2021

Ahojte, z krvi mi vyšlo zvýšené riziko dawnovho syndrómu 1k 70 ( podľa môjho veku to malo byť 1k 940). Doktorka povedala že počkáme či to potvrdia aj na 1. trimestralnim screeningu, ktorý mám zajtra.
Máte niekto podobnú skúsenosť? Mám pocit že sa to zajtra zbláznim

jana005
10. máj 2021

@veronikaa006 ahoj, je tu už o tom milión diskusii, vyskúšaj si ich nájsť.
Je to stále len riziko, neznamená to, že bábätko bude mať downa. Výsledky ti mohli vyjsť dobre, a ja tak by bábätko mohlo byť choré, ale teraz, vyšli ti zle, ale babo môže byť zdravé.
Ja som mala riziko 1:20 a malý je zdravý.
Amnio som odmietla, išla som až v 20tom týždni na morfologicky ultrazvuk.
Neboj sa, bude to dobré

anjelicek26
10. máj 2021

To nie je pozitivny screening, ale pravdepodobnost. 69 zdravych deti a 1 s down. Svagrina mala pravdepodobnost 1 k 3 a maly je zdravy ako repa, nadpriemerne inteligentny, dve triedy preskocil... Morfologicky ultrazvuk ti povie viac, oni to vidia...amnio tiez odmietli.

diana999
10. máj 2021

Tiež mi vyšli testy s týmto rizikom a všetko je v poriadku vtedy sa mi zrútil svet... Ale šla som na trisomy testy lebo by som nedokázala pokojne spávať a za týždeň som mala výsledok 😊

mayami
10. máj 2021

@veronikaa006 buď kľudná, je to len pravdepodobnosť. Mám pocit, že doktorom asi matematika veľmi nejde, toľko zbytočne doplašia tie mamičky. Môžeš mať pravdepodobnosť aj 1:10000000000 a nakoniec to môžeš byť ty, čo to dieťatko s downom mať bude, a môžeš mať pravdepodobnosť 1:1 a downa mať nemusí. Je to len štatisticky vyrátané, čím máš vyšší vek tak pravdepodobnosť na downa ti vyjde vyššia, ale neznamená že ten Down tam je.

sirka9
10. máj 2021

ak chces byt kludnejsia, daj si spravit bud uz vyssie spomenute trisomy testy, alebo nifty. jednak je tam viac chorob a su aj zhruba na 99% presnejsie. robia sa z krvi, nieco stoja, ale pre tvoj klud ...

hvolkovamirka
10. máj 2021

@veronikaa006 treba pockat na vysledky a nestresovat sa tak, ublizujes tomu drobcovi aj sebe

luulinkaa
10. máj 2021

Aj ja poznam babu co mala 1:20 a dieta je uplne zdrave

marselita10
10. máj 2021

@veronikaa006 ja som mala 1:55 v 32 rokoch, doktorka na nutila na amniocentezu, ze ta je jedina najpresnejsia. bola som a 3 morfologickych uzv, vsetko sa krasne vyvijalo ako ma. tak som odmietla amniocentezu a narodil sa nam zdravy chlapcek

denden77
10. máj 2021

1:50, trisomy a amnio potvrdili.. drzim palec 🍀

alojzova
10. máj 2021

@veronikaa006 1:90 a dcérka je zdrava

becyn97
10. máj 2021

kamaratka mala 1:2 a narodil sa jej zdravy chlapcek.Ale samozrejme isla na Nifty testy aj na morfologicky utz.

petamich
10. máj 2021

pockaj na UTZ, zmeraju ti NT, pozru sa na nosovu kosticku a ak budu mat nejake podozrenie odporucia co dalej - kazdopadne ako bolo povedane vyssie asi by som zvazila trisomy/nifty, ktore su na 99% presne, sice si ich zaplatis ale zrovna na downa, kedze ide o konkretnu trizomiu su velmi presne a vedia jednoznacne DS vylucit

drzim paste! a nebudem ti hovorit, aby si bola kludna, pretoze viem, ze to nie je take jednoduche, tak ti len zelam nech je vsetko v poriadku 🍀🤞🏻

veronikaa006
autor
11. máj 2021

Mám ísť na amniocentezu alebo nifty 😥 riziko 1ku 48

mayami
11. máj 2021

@veronikaa006 a chces si dieťa nechať aj keď bude Down?

veronikaa006
autor
11. máj 2021

@mayami nedokázala by som ho zabiť. Ja dúfam že sa to všetko vyvráti. Lebo neviem čo ak nie.

mayami
11. máj 2021

@veronikaa006 Tak v tom prípade ti môžu byť ukradnuté všetky tieto "vyšetrenia". Užívaj si tehotenstvo, nestraš sa zbytočne tým, či je dieťa v poriadku. Tak ako môže mať downa, môže mať xy ďalších genetických porúch, môže byť autista, môže ho zraziť auto a zostať na vozíku... Keby sa máš stresovať všetkým, čo sa môže stať, tak žiješ stále v strachu.

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marrria1
13. máj 2021

@veronikaa006 ja som mala riziko DS 1:25 a malinka je zdravá 😊. Ako tu už bolo písané sú to len štatistiky a veľa faktorov ovplyvňuje falošne pozitívne výsledky. Ja som amniocentezu odmietla lebo ani v prípade ze by sa to potvrdilo by som nedokázala dat dcérku zabiť. Všetko dobre dopadlo a verím ze aj u teba to bude rovnako. Držím palce 🙏

any_soj
14. máj 2021

@veronikaa006 Máš tu už veľa reakcií, že napriek vyššej pravdepodobnosti majú mamy zdravé dieťa 🙂 verím, že ti to trochu pomohlo. Čo mi ale v tejto diskusii chýba, je poukázanie na to, že Downov syndróm nie je tragédia. "Čítajte skutočné príbehy, nie všeobecné informácie" hovorí mamička Aspena, chalana s Downovým syndrómom v tomto statuse. Tak ti ho zdieľam... 🙂 Svojou skúsenosťou s výsledkami nepomôžem, genetiku sme nedávali robiť (ani pred rokom ani teraz), len kvalitné sono, aby sme sa vedeli pripraviť, ak by dieťa potrebovalo súrnu operáciu hneď po pôrode. Napokon zdravá dcéra (podľa pitvy) zomrela v 38.tt, čiže ako písal niekto vyššie - áno, vždy sa nám či našim deťom môže niečo zlé stať. Ale život má zmysel a je vzácny v každom jednom okamihu spoločnej prítomnosti.
Prajem ti veľa pokoja, sily a radosti z tvojho dieťaťa 🙂 ❤️ a inak... Poznám niekoľko skvelých ľudí s Downovým syndrómom. https://m.facebook.com/downovsyndrom.sk/photos/...

zazvorka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre