Porucha zrážanlivosti krvi a zvýšený faktor 8

majka3293
4. apr 2021

Ahojte babule. Určite ste mali niektoré poruchu zrážania krvi už pred otehotnením a brali ste lieky na riedenie krvi. Čo som čítala príspevky tak väčšinou to bolo o zvýšenom faktore 5. Ja mám zistený zvýšeny faktor 8, v roku 2016 mi HAK vyprovokovala trombozu v nohe a následne som bola hospitalizovaná s pľúcnou embóliou. Odvtedy som brala lieky na riedenie krvi. Teraz som na konci 1.trimestra, hneď v 6tt som bola na hematologii a nasadila mi primárka kvôli obávam o mňa aj malé fraxik 0.6 lebo som mala d-dimery už skoro na hodnote 1. Teraz som Bola na kontrolu na krv d-dimery klesli sú mierne zvýšené, ale to je aj u zdravých žien v tehotenstve ževraj normálne. No ale k veci už konečne 🙂 bábiky donosili ste v poriadku bábätko? Mám citlivé prsia, aj ešte sem tam boli podbruško, na začiatku keď som zostala hladná Tak mi bývalo zle, teraz by som najradšej nič nejedla lebo mi nechuti. Veľa som čítala o MA a snažím sa na to nemyslieť, ukludnujem sa tým, že som brala lieky na riedenie krvi už predtým ako som otehotnela, tak by to mohlo trocha pomôcť. Navyše mám teraz svrbenie zospodu tak asi mykóza, normálne sa bojím po všetkých tých článkoch čo tu čítam ísť k dr😁

bobuema
4. apr 2021

@majka3293 ahoj neviem či To to pomôže.
Ja som mala prvé tehu tiež injekcie ale Clexane.
Malú som donosila v pohode.
Teraz som druhýkrát tehotná na začiatku, keď som volala o výsledky dr z hematologie povedala nejakú hodnotu, že by mala byť do 0,5 že ja mám 0,8. Ale vravela, že je to v poriadku, že nič mi teraz nedáva.
Nerozumiem tomu, myslela som, že druhé tehotenstvo budem tiež musieť pichať a zatiaľ nič, uvidíme čo bude o 2tyzdne, keď pôjdem na krv.
A to svrbenie trápilo pred pár dňami aj mňa,dr kázal výplach,tak som zvedavá ako v utorok na poradni dopadnem.Ja som cca 10-11tt.

habibim
4. apr 2021

@majka3293 mam faktor 8,d dimery som mala aj cez 1,75 v tehu, pichala som si celé tehu aj po ňom dva mesiace Clexane 0,4...to bolo tehotenstvo z IVF... Momentálne som tehu prirodzene, na konci 37tt a ne picham si celé tehu nič, ani na hematol.nevhkdim,bola som len raz.. Som v zahraničí, tu s tým taky cirkus a stresy nerobia.. Jedine co, mam nízko železo, čiže beriem tabletky plus kys.listovu...menej stresu mam a tehu zdravé... Držím palce

majka3293
autor
4. apr 2021

@bobuema no tá hodnota do 0.5 je d-dimery to je marker, ktorý signalizuje zrazeninu niekde v tele. Ja som mala ako som písala skoro 1 a teraz mám už len 0.72 a to dr mi už povedala že je to celkom ok. A mňa začalo svrbiet v piatok čiže ja som nemala ako kde komu volať,no včera to bol taký des, že som si Canesten trocha v noci musela dať a dnes v pohode. Aj keď sa o Canestenf popísalo, že jeden dr povolil druhý zakázal no bohužiaľ ja som včera až plakala čo som to nemohlo vydržať. A to od piatka po každej potrebe som sa sprchovala studenou vodou. Tak si držme prsty ❤️ ja vo štvrtok idem na odbery prvé a teda snáď bude všetko v poriadku

habibim
4. apr 2021

@majka3293 Canesten mast pôsobí len lokálne... Používam ju celé toto tehu... Na odporúčanie Dr.samozrejme

majka3293
autor
4. apr 2021

@habibim zaujímavé, ale tak je super, že to dobre znášas. No asi záleží aj od lekárov. Ja som vďačná za moju hema lebo je skvelá a nič nenecháva na náhodu. Čo sa týka zahraničia, môj snúbenec má známeho v Nemecku a jeho žena mala tiež trombozu a dva krát už potratila ale nijako to neriešili lekári až potom môj mu povedal, že treba na vyšetrenie krvi a pri treťom pichala a má chlapca teraz. Preto píšem, že záleží aj od lekárov. Hema mi vravela, že niekomu sa to upraví samé, niekomu nie. Ja mám bohužiaľ predispozície po mamine takže asi mne nie no 😁 pisnem vo štvrtok ako sme dopadli ❤️

majka3293
autor
4. apr 2021

@habibim no mňa len zvonka, nemám vnútorné pálenie ani svrbenie ani výtok nič. Ale.vcera v noci sa to nedalo a musela som aj bez odporúčania

habibim
4. apr 2021

@majka3293 ja to mam geneticky následne po mamine tiež, dokonca aj sestra... Sestra prvé dve tehu nič ne pichala ma dve krásne deti 6r.a 5r. A teraz tretie 4m.dcerku a na konci tehu aj po pôrode už pichala... Ja som prvé ne pichala mam 10r.dceru z toho, druhé som už pichala rok rped otehu keďže sme chodili do centra, potom celé tehu a aj dva mesiace po pôrode a teraz celé tretie tehu nepicham nič... Pravdepodobne budem len po pôrode keďže idem sekciou... Keď to máš geneticky po niekom, pochybujem, že sa to upraví.... To sa posúva upravuje zhoršuje vekom stravou návykmi... Z druhého tehu, keď som si pichala som si našla jeden zvyk a to, že denne vypijem aj 4-5l vody... To mi ostalo do dnes... Pri hustote krvi je pitný režim najdôležitejší (čistá voda len, okrem čajov kávy minerálky atď.) tiež mam na svk super hematologicku a ju som vždy posluchala... Klobúk dole pred ňou... Ale niekedy si sama poviem, že čím menej viem, tým menej mam stresov a tým som viacej zdravá a šťastná... Lebo stres je spúšťač všetkých chorob

majka3293
autor
4. apr 2021

@habibim veď to, že genetika sa asi nerozhodne, že dobre bude zrazu 😁 ale.to.nevadi, ja som sa s tým naučila po tých rokoch v pohode žiť. Nejak ma to neobmedzuje, nosím pančuchy kompresivne. Joj tej čistej vody ja tiez vypijem na litre 😁 ale.tak je to správne 🙂 kedy máte termín? Niekedy koniec októbra?

habibim
4. apr 2021

@majka3293 ja končím 37tt,termin mam 29.4.,ale idem sekciou, takže ešte 16dni a smer porodnica😉

petamich
4. apr 2021

@majka3293 viac menej som ten isty pripad, 2006 tromboza po uzivani HAK, geneticke markery negativne ale zistili mi nejake mutacie, embolizacia pluc, pichal som fraxik, potom preventivne vessel due, mala som zial dva mikro-potraty, pricina sa napokon ukazala tie mutacie + koagulaty v tehotenstve, od pozitivneho testu si teraz picham fraxiparin, aktualne som v 26tt a klop klop vsetko v poriadku, d-dimer mi napriek fraxiku stale stupa, na poslednej kontrole som mala skoro 1 ale v tehotenstve je to normalne, kedze sa telo pripravuje na porod 🙂 tiez to lekarka nevyhodnotila ako kriticku hodnotu, zelezo mam na figu ale inak nie som ani na rizikovom normalne fungujem akurat ma viac sleduju ;) vsetko bude v poriadku! ale chapem tvoje obavy, ja som po tych dvoch zlych skusenostiach bola cely prvy trimester jemne paralyzovana ale chodila som casto na kontrolu gynekologovi a potom ten strach jemne polavil a teraz uz si nic negativne nepripustam 🤞🏻🤞🏻 drzim ti moc paste

majka3293
autor
4. apr 2021

@habibim jej to už je za pár ❤️ tak teda veľa veľa zdravíčka a nech posledné týždne prebehnú bez problémov ako voda ❤️

majka3293
autor
4. apr 2021

@petamich no ja tiež nad tým nepremyslam, viac menej ak keby sa stalo tak to budem brať tak ako sa bude dať. Mne len hemoska dala fraxik ako prevenciu,ja som rada že to kleslo trocha od tej jednotky 😁 síce je zvýšené ale už je to podľa dr bez väčších obáv. Ja mám niekedy také pnutie v podbrušku nepríjemné akoby sa mi to nafúklo, vtedy sa tak viac bojim ale potom si krpca pohladkam a dohodnem sa s ním, že to vydržíme 😁 ja len do štvrtka čakám, aby teda fazuľa zakývala a bola v poriadku 🙂 držím aj tebe prsty, nech sa ti darí 🙂

petamich
4. apr 2021

@majka3293 urcite bude vsetko v poriadku 🙂 a krasne ti zakyva! 🍀
ten fraxik aspon u mna bol velka pomoc, sice uz teraz sme celkom kreativni, kde pichat ale vsak co by sme pre drobca nespravili 🙂

majka3293
autor
4. apr 2021

@petamich no picham dva mesiace a neviem čo budem robiť ďalších 6 😁 do stehna to boli ako diabol 😈😁 najlepšie mi je do ramena len škoda, že mám iba dve 😁 na začiatku som bola v pohode aj do brucha a teraz vôbec nemôžem do brucha, nerozumiem prečo ale veľmi ma to boli, viac ako stehno. Tak si idem len stehna, ramena. Dikicko za povzbudenie ❤️ je to fajn,keď sú v skupine ľudia, ktorí majú rovnaké alebo podobné problémy, človek sa tak necíti v Tom sám 🙂

petamich
4. apr 2021

@majka3293 ja som pichala asi 3.5 mesiaca do brucha a vsetko super a zrazu co injekcia to hrca, modrina a akoby sa mi spravila hrosia koza 🙈 proste uz ani prepichnut neslo, presla som akoby do bokov (ako je pas nohavic) to bolo super asi mesiac a to iste ako s bruchom a teraz som sa tesila, ze super stehno, slaniny tam mam...a hematologicka, ze stehno nie, pritom vsade pisu, ze v pohode, tak som tiez presla na ruky, tak snad tam uz nejako vydrzime 🤞🏻v opacnom pripade fakt netusim, mna ruky stipu najviac, neviem preco, tak ak nahodou vymyslis nejake ine miesto, prosim daj vediet 🤪

habibim
4. apr 2021

@majka3293 dakujem❤️

majka3293
autor
4. apr 2021

@petamich stehno nie? Mne zasa hematologicka nakazala iba zo začiatku do brucha a potom striedať stehná ramená. Už potom jedine prejsť na zadok, len aby mal kto pichať 😁😁😁

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre