Placenta previa vrastajúca do močového mechúra

cikra
28. dec 2013

Ahojte mamicky alebo buduce mamicky. Mam diagostikovanu vcestnu placentu. Mam uz aj dany termin na cisarsky rez. Ale na poslednom ultrazvuku mi zistili ze mi placenta vrasta do mocoveho mechura. som v ahranici a moc som tomu nerozumela. stretla sa s tym niektora z vas? termin porodu mi dali na 6.januara 2014 ale ak by ste mala niektora z vas takuto skusenost tak budem rada ak mi napisete o tom nieco. Bojm sa a rada by som bola co najviac informovana o rizikach... Od 20 tyzdna mam strach od kedy som prvykrat krvacala.

monika15
28. dec 2013

@cikra nechcem ta strasit ale bude lepsie ked pojdes domov k lekarovi a poradis sa.... cim skor....

cikra
autor
28. dec 2013

ja budem rodit v zahranici .. v pondelok idem na kontrolu a to uz budem mat prekladatela

monika15
28. dec 2013

@cikra tak sa porad stym lekarom tam kde budes rodit.... hlavne na rizika. Drzim palce...
nebudem to rozoberat a ta vystrasit ale zial poznam pripad kde to nedopadlo dobre.... :(((
potom daj vediet ze co ti lekar poradil.
mozem sa spytat kde budes rodit?

fafa
28. dec 2013

@cikra ahoj, ja som mala podozrenie na tuto diagnozu, nastastie sa nepotvrdilo...mala som za sebou dve sekcie a vtedy je to riziko vyssie, nakolko je maternica rezana. Zistili mi opakovane krv v moci, tak patrali, co to moze sposobovat...ale moj dr sa netvaril tragicky, skor tvrdil, ze je dobre, ak sa to zisti a sleduje a je to pod kontrolou...tak si myslim, ze sa neboj, lekari su na to pripravení a urcite urobia vsetko pre to aby to prebehlo hladko...ako ti to zistili? ja som mala ist na MRI, vraj sa to da zistit jedine cez to....

cikra
autor
28. dec 2013

Ahojte dakujem za vase prispevky. Rodit budem v USA, a zistili mi to na poslednom ultrazvuku, ja budem mat prvykrat cisarsky. p rvym porodom som problemy nemala. Ale pri tom druhom tehotenstve to zacalo nizko polozenou placentou, a prvym krvacanim v 20 tyzdni. Vraj to moze byt sposobene aj autonehodou,kedy ma preslo auto ked som bola v 6.tyzdni. Cisarsky mam naplanovany na 6.januara , ale momentalne sa mi zda ta doba neskutocne dlha. mam za sebou 5 krvacani. S muzom sa uz modlime nech to mame za sebou a vsetko bude v poriadku, len ma teraz dost znepokojili doktori tak chytam skusenosti inych mamiciek.

monika15
28. dec 2013

@cikra Drzim ti palce !!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre