Permanentná nevoľnosť

silvia62256
28. dec 2013

Ahojte, neda sa nieco robit proti neustalej nevolnost? Ze cakame babetko viem 2 tyzden, som cca v 5 tyzdni, a je mi fakt permanentne zle. Nieje to ze uplne strasne, nevraciam, ale stale mi je tazko. Rano, vecer v noci...som s toho unavena a to je estelen zaciatok 😲

mariannan
28. dec 2013

Je to len zaciatok ale moze sa to o jeden,dva tyzdne uplne vytratit....aj tak si do ukonceneho 12.tyzdna nemozesnic dat...potom by si mohla Torecan cipky....vydrz,oddychuj...skus jest castejsie a mensie porcie...mnepomahal aj cierny caj ale urcite sa najde niekto kto povie,ze taky caj nie je dobry...

silvia62256
autor
28. dec 2013

Ja niesom stresak, caj si kludne doprajem. Jedavam praveze malinko, hlavne mi chutia polievky, lebo su lahke. No budem silno dufat ze to bude, ako pises, ze to odoznie, lebo neustaly pocit ze sa clovek kazdu chvilu dogrca je fakt otravny :/

viki_k
28. dec 2013

Ja som v 11tt,cakame druhe dieta. Pri prvom mi bolo zle od obeda az do noci 🙂 Ale to som vracala stale 🙂 Do takeho 12tt.A teraz pri druhom mi je zle, ale nevraciam. Len ma napina. A to cely den. Ale vecer a v noci je to najhorsie. Vobec nespim, lebo cakam ci z toho nieco bude... ☹ Vcera som vyskusala - manzel zistoval od jednej sestricky - voda, moze byt studena, horuca ako caj - ako ty chces, take deci. Do toho za hrst rasce. A trochu cukru. Nechat kym rasca klesne trochu, scedit a vypit. Ja som vypila len asi 4glgy a nic mi nebolo 🙂 Akurat sa priprav na poriadne vetry. Dufam ze pomoze 😉

silvia62256
autor
28. dec 2013

No presne, aj mne he cely den len tak ze caka, dogrcam sa? Nedogrcam sa? Ako ste to riesili v praci? Robim predavacku, cely den som na nohach medzi ludmi, neviem ako to mam zvladat :/
viki dakujem za recept, asi skusim, aj ked uz teraz ma s toho napina ked si to predstavim...

andreaa1981
28. dec 2013

Mne bolo tak zle ze som stale zvracala od zaciatku az do konca tehotenstva. Schudla som 10 kil. Az okolo dvadsiateho tyzdna to ustupilo a zvracala som len raz tyzdenne. Podla toho co pises si natom lepsie tak ti odporucam vydrzat to. Lez oddychuj spi. To je to najlepsie co sa da. Ak pracujes tak sa daj vypisat. Nech ti poradia hocico ked si tehotna pre dobro babatka ti neodporucam nic brat. Vydrzat. Takto pred rokom som bola stale nad zachodovou misou, vyzerala som strasne, okoliesa uz o mna balo a teraz ako ti pisem uz sa tu pri mne hra mimino 🙂

viki_k
28. dec 2013

@silvia62256 Ja som mala to (ne)stastie ze som uz nepracovala. Samozrejme ani narok na matersku. Ale to je o inom. Daj sa vypisat. Vela oddychuj, spi. Ten drink 🙂 nie je az taky hnusny, ako som si myslela. Si daj len par glgov, nevypi to cele. Ja som povedala, ze vypijem, sak maximalne sa povraciam, a snad mi bude lepsie. Teraz som si znova dala par glgov, a mozem sa venovat upratovaniu 😀

afrika
28. dec 2013

@silvia62256 mala som to presne také isté + zvracanie každú chvíľku (nie 2-3x, ale 7-11x) ak ti bude moc zle, tak Torecan čípky ti predpíše gynekológ.. mne takto bývalo aj s vracaním do 13 tt, týždeň pokoj a teraz to zas začína.. musíme to len vydržať 🙂 🙂

mami.sk
28. dec 2013

@silvia62256 zažila som to pri oboch tehotenstvách 😝 pri prvom od 8 tt do pôrodu a pri druhom už od 6 tt tiež až do pôrodu 😝 😝 😝
neboj, dá sa to zvládnuť aj keď ja som okrem nevoľnosti stále zvracala 😝
pri prvom to lekári ešte riešili / nutridrinky, infúzie, všelijaké vyšetrenia / no na nič neprišli. teraz pri druhom to už nikto ani neriešil.
držím palce nech to rýchlo prejde 😉

martinkatinka
28. dec 2013

Toto som mala cca do 12. týždňa... nosila som so sebou hroznový cukor, žuvačky a minerálku, to mi pomáhalo trošku

vevesh
28. dec 2013

@silvia62256 tak mne pomahala jedine cola...pri druhom tehu velakrat za den som mala stretavky s wc.. 😠 a nepreslo ma to az do porodu. akonahle som malu porodila, nevolnosti ustali 😠 😒 a to pri prvom tehu mi nebolo zle ani 1x... 😎

magdalenkami
28. dec 2013

Mne bolo tak velmi zle az v tretom teotenstve a tiez hned od zaciatku az do 6.mes.Boli dni ked som do seba dostala nasilu 2dc tekutin-vodu s citronom alebo kakao pre deti v krabicke a po 16hod som uz nemohla nic,bolo to hrozne,tiez som myslela,ze to nevydrzim,ale musela som cestou z roboty vyzdvihnut 2 deti,navarit doma a potom som len sedela a nehybala-vtedy mi bolo malinko lepsie.Skusala som aj zazvor,lizatka proti nevolnosti-nepomahali.Torecan cipky mi predpisal gynekolog,ale po precitani letaku som si nedala ani raz,dufala som,ze nasledujuci den bude lepsie

katy2
28. dec 2013

mne bolo stale zle a aj som zvracala denne do ukonceneho 4.mesiaca 😉

zuzitko74
28. dec 2013

Mne pomáhalo len vedomie, že za to dieťa mi to stojí.

silvia62256
autor
28. dec 2013

No ved jasne ze mi ten drobcek zato stoji...len to je dost narocne na psychiku, a hlavne citim sa hlupo pred priatelo, stale len fucim, na nic nemam naladu a momentalne sa pridala neskutocna senzitivita na pachy, vsetko mi smrdi, proste sa citim jak taky umrncanec a pritom ja taka niesom.

tabitana
28. dec 2013

@silvia62256 neboj sa, ja v 6.týždni som prespala dva tyzdne v kuse.. dospavala som proste vsetko a bola som velmi unavena.. to s tými pachmi to pominie, mne smrdel dokonca manžel :D mäso som nemohla ani citit.. vlastne do takého 12.tyzdna som ho ani nejedla, lebo hned slo von, tiez som so svojimi "novopoznanými pachmi" znepríjemňovala život, ale ustáť sa to dá 🙂 a uvidiš, ako to chytro prebehne 🙂

kiwi82
29. dec 2013

ahoj ja som od 6 tt do 16 tt vracala, bolo mi tiež nonstop zle. musíš to proste vydržať. tiež sa pýtaj na tie torecan čipky, ja som ich užívala a trochu sa mi uľavilo. mala som aj zázvorové tablety ale nepomohlo. sú tiež lízanky lolipop na tehu nevoľnosti.

zuzanak89
29. dec 2013

Tak ja som na tom bola podobne, ale ja som aj vracala a to 4 mesiace, teraz som 31 tt a ešte aj teraz niekedy ide všetko von, ranné nevolnosti mám stále 😝 a nechutí mi jesť, musím ráno väčšinou nasilu ☹ , niekomu to ale prejde po pár týždňoch, musíš len vydržať 😉 , ja som takto skoro všetko preležala čo som stále unavená a slabá, našťastie nechodím do práce, ale to by madal lekár potom na PN. Tak sa len drž, výsledok stojí zato 🙂 😵

silvia62256
autor
29. dec 2013

Dakujem za povzbudenie. Uz je jedna hodina a ja som od rana nevyliezla s postele. Chcem navarit, upratat, ist na nakup ale vobec nemam energiu a v zaludku a v krku mam stale kamene...uz nech tu je spokojne a stastne obdobie...

silvia62256
autor
4. mar 2014

Ahojte, hlasim sa po par tyzdnoch 🙂 uderom 4 mesiaca chvalapanubohu vsetky moje nesvary zmizli. Ostala kyselina po kazdom jedle, ale to uz je uplne nic 🙂 takze chcem potesit baby ktore tym este prechadzaju, ze treba len vydrzat 🙂 rady nemam ziadne, nepomahalo mi nic, hlavne nie proti unave, to ma demolovalo, ale aj to ustupilo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre