Papp test - riziko Downovho syndrómu

9. sep 2021

Ahojte, chcela by som sa opýtať tých, čo sa s tým stretli...na Papp teste mi vyšiel pozitívny výsledok 1:250, tuším je to asi hraničný výsledok( len mi to volala doktorka telefonicky)..ten druhý, ktorý sa počíta z veku tuším 1:1300 to povedala, že je dobre.. pýtala sa ma, či nechcem ísť na trisomy test, že to odporúča...no, ked som bola na sone v 12tt tak ppzerala aj sijove prejasnenie aj nosovú kosť a vtedy povedala, že je to v poriadku..v podstate ani neviem, čo tie výsledky testu znamenajú..ze mám šancu 1:250, ze sa mi narodí dieťa s DS? Ďakujem

snehulak77
9. sep 2021

Z 250 deti z takýmto výsledkom sa 1 narodí s DS. Tieto výsledky sú ale nepresne. Baby tu písali, že niektoré mali aj 1:10 a narodilo sa zdravé. Skôr by som sa spoliehala na to NT morfo sono.

gabsisi
9. sep 2021

Ja som mala presne 1:250 a syn má teraz 5 rokov. Je úplne zdravý a práve dnes ho učiteľka vychválila že je najšikovnejší v triede a veeelmi snaživý.
Moja 25 ricna susedka mals 1:3000 a ma dieťa s dawnom.
Nestresuj

jane1987
9. sep 2021

Ahoj, bez stresu hlavne....ja som mala 1:8 a lezi pri mne zdravy 4 mesacnik. Tiez som sla na trisomy, lebo ma tak vystresovali, ze az- tam vyslo vsetko negativne ale hlavne som bola na morfo sone u Grochala v MT a tam tiez vsetko vylucil. Tieto blbe tripple testy su zastarane a absolutne nepresne, je to len statistika a ta vieme dobre aka je, staci sa pozriet na priemernu mzdu slovakov 🙄😁 vela stastia, zelam 🍀

len_nig
9. sep 2021

Ja som mala tiež teraz 1:90 na Downa, odporúčali mi amnio alebo samozrejme drahé trisomy testy....išla som Grochalovi všetko vylúčil. Za mňa sú toto len spôsoby ako vymamit z mamičiek peniaze nič iné...

autor
9. sep 2021

@snehulak77
@len_nig
@gabsisi
@jane1987 ďakujem vám, ukľudnili ste ma 🙂

evalin88
9. sep 2021

Ja som mala vysledok 1:30. Morfo. USG bolo dobre a trysomi vyšli negat - napriek tomu ma prehovarali 2 lekari nezavisle do seba na amnio. Nešla som a maly je zdravy. Po USG som sa upokojila.

jaroe
9. sep 2021

Mne vyšli 1:30, nešla som potom na základe toho na žiadne iné testy. UZV boli všetky v poriadku, malý je zdravý. Ľutujem len jedno, že som tie tripply neodmietla, tak ako v predošlých tehotenstvach...

89katka89
9. sep 2021

Ja som mala 1:120 na DS ,išla som na platene Nifty testy . Tie dopadli dobre ;)
Ešte ma čaká morfologicky budúci týždeň tak verím ze všetko je ôk. Pre klud na duši by som išla na krvne testy, ak ale finančné to nie je prijatelne ,minimálne na dobre morfo a možno pokec s genetickou ( ta ale väčšinou prehovara na amnio - co som sa dopocula). Drz sa 🤎

jane1987
9. sep 2021

@89katka89 oni vzdy prehovaraju na amnio...ja som odisla odtial total znechutena....

queen_mary
9. sep 2021

Ja som mala rovnaky vysledok a isla som na nifty. Lebo som mala mega paniku, ze co ked zrovna ja budem ta jedna. Potom som mala klud

zuzudrnda
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzudrnda
9. sep 2021

@zuzudrnda pardon Nifty test som odmietla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre