Pálenie záhy v tehotenstve

toncsika
19. aug 2023

Ahojte. Som v 21. týždni tehotenstva a trápi ma pálenie záhy, a väčšinou to skončí vracaním. Už pomaly nič nemôžem jesť lebo od všetkého ma páli. Vie mi prosím niekto niečo poradiť čo by mi pomohlo?

martinka13
19. aug 2023

Mne pomohli lúpané nesolene mandle

nelca0510
19. aug 2023

@toncsika fatra extra aspoň docasne

smajcii
19. aug 2023

Ja som síce neskúšala, ale lekárka mi poradila babský recept, ak by ma pálila záha 🙂 kúpiť si mandle, nesolené ! A žuť po jednej úplne na prach a pomaličky 😊

michalus
19. aug 2023

Ja som si kúpila v lekárni na odporúčanie doktora zázvorové tabletky vhodné pre tehotné - pomohlo

login1234
19. aug 2023

Maalox

barbora19911
19. aug 2023

@toncsika maalox to mi veľmi pomohlo alebo ešte silnejšíe sú Rennie a keď by si mala že veľmi silny reflux tak povedz doktorovi

toncsika
autor
19. aug 2023

@martinka13
@nelca0510
@smajcii
@michalus
@login1234
@barbora19911
Ďakujem pekne za rady ♥️ je to už extrémne, niekedy už len rohlík alebo žemľu jem cez den, nič varene, žiadne malinovky džúsy, ani sladké pečivo, slane, sladkosti, mastné jedlá ani zeleninu (paprika, paradajky, uhorky, kapusta, cibuľa, cesnak).
Celú noc som sa trápila, nemohla som si ľahnúť len som sedela, nevedela som spať, vracala som 🤦🏼‍♀️ ráno som nemala chuť do jedla vôbec ale bola som hladná, tak som si dala malý perník, asi hodinu nato zas to isté... Páli ma veľmi aj som vracala zase 😭 už som úplne bezradná , plakať sa mi chce...

dota6
19. aug 2023

@toncsika ahoj, mrzí ma, že sa tak trápiš. Mňa pálila záha až do konca tehotenstva spolu s nevoľnosťami. Jediné čo mi pomohlo boli tortové oblátky. Chodila som s nimi všade. Keď ma naplo na vracanie, tak som ich ovoniavala. Mala som ich v nočnom stolíku a trocha zaberali na tie desné stavy.
PS: skúšala som aj tie zázvorové lízatka proti nevoľnosti ale ich vôňa vo mne vyvolávala ešte väčšie nevoľnosti.

mamuch321
19. aug 2023

@toncsika rennie

toncsika
autor
19. aug 2023

@dota6 presne o to sa bojím, že to bude trvať až kým neporodím... Vyskúšala som hneď, a fakt je mi oveľa lepšie 😇 ďakujem pekne za radu 😊

toncsika
autor
20. aug 2023

Fatra a mandle sú top 😍 konečne som sa poriadne vyspala bez toho aby mi bolo zle večer alebo v noci 😍 ďakujem pekne ešte raz za rady 🙏

smajcii
20. aug 2023

@toncsika paráda, už len nakúpiť zásoby a bude dobre 😊😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre