Opuchnuté nohy od 20. týždňa

lucianna1981
19. sep 2016

Ahojte žienky!
Som v 22tt a už asi 2 týždne mi intenzívne puchnú nohy (hlavne členky ale trochu aj lýtka). Spomenula som to aj doktorovi, no povedal, že je to bežné, dal mi Magnosolv 1x denne a vraj je to v poriadku. No zmenu nevidím. Mali ste s tým problémy? Neškodí to bábätku? Boli ste aj na nejakých vyšetreniach?

lucinka511
19. sep 2016

@lucianna1981 zmeral ti tlak a vysetril moc? babtku to neskodi ale ty si sleduj tk.ak by sa zvysil tak k dr.Moze to.mat viaacero pricin.bezne tehu opuchy ale aj preklampsia a sleduj si vahu.ak by si nejak pribrala za den vela tak k dr.magnosolv ok.

bubinko1506
19. sep 2016

nie je v 20tt este skoro na opuchy noh? urcite nech ti lekar sleduje tlak, vysetri moc a sleduj si vahu, ci si vela nepribrala za velmi kratky cas.
nemusi to byt nic vazne, ale moze to byt aj preeklampsia a ta uz pre babo nebezpecna je. mojej znamej vyvolavali v 27tt porod prave kvoli preeklampsii
na tie opuchy ti moze pomoct, ked si budes vykladat nohy hore, davat si na ne studenu a teplu sprchu na striedacku a natierat chladivymi gelmi.

lucianna1981
autor
22. sep 2016

@lucinka511
@bubinko1506
Ďakujem žienky za odpoveď. Tlak mám stále dobrý - 110/70, 115/80... Od začiatku tehu som pribrala len 3kg aj keď už som začala 23tt. A Magnosolv už beriem vyše týždňa 1x denne. No nohy aj napriek tomu opúchajú. Som zvedavá, čo budem nosiť obuté, keď sa ešte viac schladí, príp.keď začne snežiť... 🙂

lucinka511
22. sep 2016

@lucianna1981 vykladaj si ich nahor.stahujuce pancuchy mas? ak nie kup si v zdravotnickych pomockacj

best4you
22. sep 2016

Jednoznačne tlačiť na lekára aby robil kompletné vyšetrenia!!!!! Hlavne tlak a bielkovinu v moči. Píšem z vlastnej skúsenosti, bez podrobností, ale mala som preeklampsiu a dopadlo to zle....

bubinko1506
22. sep 2016

@lucianna1981 skus ist na pohotovost, ze ti velmi opuchaju nohy. predpokladam, ze si ta tam potom nechaju par dni na pozorovanie a na rozne vysetrenia, ale aspon budes vediet, ci mas alebo nemas preeklampsiu. ak by si ju mala, tak to nemusi skoncit dobre, ci uz pre teba alebo pre babo.

mishach
22. sep 2016

@lucianna1981 Mne opúchali nohy celé tehotenstvo + vysoký tlak.... Po 20tt už aj ruky a tvár. Nohy som mala opuchnuté brutálne. Namiesto topánky 37 som nosila 41, lebo som nič neobula. Bola som kvôli tomu 3 krát v nemocnici na vyšetrenia a všetko bolo v poriadku. Malého som dokonca prenášala.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre