Nevoľnosť, nechuť do jedla, zvracanie a bolesť žalúdka

viktoriab
19. apr 2015

Som v 7t, od 6teho je mi len zle, pocitujem bolesti zaludka, neviem co mam zjest pretoze nic mi nejde na chut, zvraciam rano/vecer, najvhodnejsie je pre mna momentalne len lezat, ale to sa predsa neda cele dni, navyse pri dlhodobom lezani ma zacne z toho hlava boliet... potrebujem ist aj do prace ale nevladzem, co mi odporucate? myslite ze mam malo nejakeho vitaminu/zeleza prip. niecoho ineho? U lekara som bola v 6.tyzdni, ten mi len vzal krv ale ziadne doplnky ako kys. listovu alebo nieco ine mi nepredpisal...a par dni potom mi zacalo byt zle. Co nam robit prip. si kupit? Dakujem za kazdu odpoved.

david93
19. apr 2015

daj sa vypísať na PNku, je to typická tehotenská nevoľnosť a u mňa trvala až do 16tt, niekomu pomáhajú malé dávky jedla, alebo Cola po lyžičkách, prípadne zázvorové lízatká, mne lekár predpísal Torecan čípky, tie som si dávala keď som išla k nemu, aby som vôbec vydržala nezvracať v aute a v čakárni, celé obdobie som strávila v posteli alebo na záchode, ale potom to prešlo... dúfam, že u teba to nebude trvať až tak dlho

anamorma
20. apr 2015

Tak u mna nevolnost trva az doteraz a to som v 31tt ,sice uz nezvraciam pravidelne,ale jak vstanem musim chvilu lezat v klude,vstanem a tak doobeda mi je nevolno a zvraciam podla toho co som zjedla den pred tym....prve tri mesiace som jedla nonstop skoro vsetko kysle a pila som kofolu,kazdy tyzden sme mali segedak :D ...4-5mesiac som sa ladovala paradajkami a zeleninou a tiez kofolu,teraz od 5-7m nemozem takmer nic zdrave a ani tu kofolu,vyvraciam zvacsa aj zeleninu ale kysle nemozem ani v malilinkatom mnozstve,ani len dzus ani len lyzicu segedaku. Nepomahalo mi nic,nepomaha doteraz,uz som sa naucila nejest a nepit nic kyslastne. Ked si dam len jedno hrozno do ust alebo glg dzusu napr.multaku,na druhe rano mi je spatne a uz cely den mam v kybli :D musim vydrzat no...a od zaciatku som PN,potom ma z prace vyhodili,ale nevadi,peniazky dostavam 😝 daj sa vypisat aj ty ak ti je tak zle,casom mozbo zistis co ti robi dobre a co nie 🙂

viktoriab
autor
20. apr 2015

dakujem pekne za vase nazory, snad nieco zaberie :-/

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre