Neustála nevoľnosť v prvom trimestri

baruska884
24. júl 2022

Ahojte dievčatá. Som v 8+4tt a mám nonstop nevoľnosť.
Ráno som bola celkom fajn. Na obed som pocítila vôňu cesnaku a to ma úplne položilo. Celý deň ležím a je mi na vracanie som hrozne slabá. Máte to(mali ste to) niekto podobne?prešlo vám to?

misssska
24. júl 2022

@baruska884 zhruba od 7 týždňa permanentne nevoľnosť , ani som to nevedela pomenovať , trvalo to niekoľko týždňov , nakoniec zabral mätový čaj 👍

elizabet173
24. júl 2022

@baruska884 mala, viem si predstavit, ako ti je, drzim palce, aby to pominulo co najskor

pavla456
24. júl 2022

@baruska884 ja som teraz v 12 tt a nevoľnosti a únavu mám stále už prestávam dúfať že to prejde ...

baruska884
autor
24. júl 2022

@misssska skúsim mätový čaj teda. Ďakujem

baruska884
autor
24. júl 2022

@pavla456 to je hrozne. A ako si to riešila s prácou?ja mám teraz prázdniny ale keby som mala chodiť do práce tak určite som na pnke. Horšie je že ráno začnem celkom fajn a z minúty na minútu sa to otočí.. už som si aj poplakala dnes. Nie som schopna nič spraviť.. nikde ísť :/ dovolenku plánovať sa vôbec neodvážim a to ani do vedľajšej dediny 😫

kkovacovak
24. júl 2022

@baruska884 niekto má nevoľnosti celé tehotenstvo, niekto týždeň, niekto prvý trimester. Ja som mala cca od 9tt do 15tt. Niektoré potraviny som ale nemohla jesť omnoho dlhšie

ailiba
24. júl 2022

@baruska884 ano, mala som pri 2.tehu. V 9.tt je najvyssi narast hcg, preto je ti tak zle. Mne bolo do 13.tt, potom to zmizlo... Ale je to velmi individualne.

jaskolka
24. júl 2022

Áno, je to normálne.Hcg prudko rastie a telo si zvyká na "druhý stav."
Mne bývalo zle vždy od 6tt do 14 tt, pri synovi tak, že raz v pohode, a o chvíľu už zle, a pri dcére bolo mi zle nonstop, skrátka stále taký pocit žalúdka na vode. Akonahle prešiel 14 tt, akoby utalo, z dňa na deň nič už mi nebolo.
Skus niečo studené, minerálku, vodu, pomarančovy džús, jogurty.Fakt jedine skúšať, a prežiť to. V najhoršom prípade lieky od gynekológa.

ailiba
24. júl 2022

@baruska884 mne pomahalo jablko, pomarancova šťava (ale cerstvo vytlacena z oonaranca), cuerny sladeby kysly caj, suchar, zazvirove cukriky s medom. No ak mam byt uprimna, ked mi bolo velmi zle, tak nepomohlo nic... Drzim ti palce. Ja som bola uplne zufala, ako mi bolo zle... Snad ta to coskoro prejde🙏

baruska884
autor
24. júl 2022

@ailiba moc ti ďakujem!

baruska884
autor
24. júl 2022

@jaskolka ďakujem pekne! 🙂

ropucha6
24. júl 2022

Najdi si nieco, co ti zaberie.ja som musela pri nevolnosti stale mat nejaky kysly dzus po ruke a bublinkovu mineralku. Aj tak ma samozrejme napinalo, horsie to bolo v robote 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre