Nesúmerná veľkosť bábätka

luciandzela
19. okt 2018

Ahojte mala ste niektora počas tehotenstva namerane ine veľ.od ostatnych časti tela?nam povedali,že hlavicku ma vacsiu o 3tyzdne stehennu kost o tyzden mensiu ako brusko ,ako teraz som v 30tt v 27tt nam zistili na 3d ze je to cca 2,5tyZdna vacsia hlavicka a teraz v nemocnici na nvm ake sono maju ukazalo 4tyzdne rozdiel hlavicka od stehennej kosti, mame ist na 3d znova ale este sme neboli lebo ma pozoruju v nemocnici

Tak sme Z toho mimo ,ze co preco a ci zle ukazuje sono nemocnicne alebo ci niektprej z vas tak povedali a ci ta hlavicka je realne viditelne velmi vacsia alebo ci sa niektprej narpdilo babatko a ma problemy dakujem

rajona
19. okt 2018

@luciandzela sme na tom rovnako... Kvôli väčšej hlavičke ma poslala na ďalšie sono aby skontrolovali organy a najmä mozog a jeho štruktúry... Hlavička o 3t väčšia bruško zodpovedá stehenna kosť o 1t menšia.... Utz nie je presne, merania sa naozaj líšia od reality, nespala som niekoľko dní, prečítala rôzne diskusie na nete ktoré mí vôbec nepomohli. Po sone viem ze organy sú v poriadku, správne vyvinuté bez nejakých abnormalit. Dokonca som zistila ze v rodine mame "väčšiu" hlavičku takže už nebudem ďalej stresovať a radšej si užívať tehu.

luciandzela
autor
19. okt 2018

@rajona hm tak dakujem za radu a v akom tt si ?

rajona
19. okt 2018

@luciandzela 33tt ;)

mrkvicka060
19. okt 2018

@luciandzela moj prvy syn mal vzdy vsetky miery ok, iba hlavu o 2-3t vacsiu. Je uplne zdravy, ale doteraz ma vacsiu hlavu. Teda nebije to nejak do oci, ze by mal melon namiesto hlavy, len to vidim v porovnani s mladsim 🙂

zara0201
19. okt 2018

Moj syn mal tiez vzdy hlavicku na sone o1-2 tyzdne pozadu a nohy zas 1-2 tyzdne popredu. Teraz je na svoj vek vysoky (najvyssi z triedy, vysoky po muzovi). A ked som manzelovi premerala jemu ako dospelemu hlavu tak som zistila ze ju ma cca o 1,5-2 cm mensiu ako priemer. Takze genetika. Muzovi to nijak neskodi, je ekonom a celkom pouzitelny... 🙂 a aj synator sa nezda ze by nieco chybalo...

hettinka
19. okt 2018

@luciandzela môj syn mal tiež hlavu o 3 týždne “väčšiu”. Je to spravidla chyba merania, v 30. Tt sa už dieťa presne zmerať nedá.
Syn sa narodil o 2 týždne skôr, hlavu mal väčšiu, ale aj dĺžku 54cm a stále je veľký, najvyšší chlapec v triede.

Inak mu nič nie je. A co sa týka inteligencie, chodil do triedy pre nadané deti s IQ nad 130 a teraz je gymnazista.

pininka
19. okt 2018

Moja mala.male brucho a ešte nejaké kľučky, poslal ma na hematologiu, že vraj je aj mala hmotnosť na daný tyzden a hraničné prietoky. Nakoniec mala 4090, čiže veľmi malá bola....

evallu
19. okt 2018

utz nie je presné, iba ťa zbytočne vystrašia a keby, keby to tak aj bolo, tak čo, čo s tým ako urobia ??? toto neznášam, som technik a to ich sono je všetko iné, len nie presné, kdesi na monitore zašumenom storočnom klikne kurzorom raz prebehne na druhu stranu dva a je to.... monitor je 2D aj pri 3D sone je monitor 2D tak ako kde je presnosť? ved to dieťa nie je kolmo rovinou ku tej sonde.... proste ber z VELKOU rezervou to čo ti hovoria. u mna tehu mi zas povedali ze ma malu hlavicku.... skoro som zosalela, po dvoch hodinach som si spatne prehrala to ich sono vysetrenie 3D grochal martin ...........a uvedomila si ze klikal naverímboha.... ani tak nie je - malá absolutne ok...................skôr ju má velku 😀

luciandzela
autor
19. okt 2018

@hettinka dakujem za info

luciandzela
autor
19. okt 2018

@evallu dakujem za radu, ano ved i to si myslim ci to tak ozaj je ale vies ako ked povedia take veci ze brusko hlavicka a kost ine a pozeraju namna ako keby nikdy to nezazili tak vystresuju ma, a to potom clovek uz nad vsetkym rozmysla

luciandzela
autor
19. okt 2018

@hettinka fuha tak super ze takto to bolo dakujem za info

evallu
19. okt 2018

@luciandzela jasné stres nenormálny, ja viem, ale skús sa skludniť.... naozaj to nie je nič presné... to utz.... mne dokonca predpovedali ze bude mať dieru medzi komorami srdca... a nič, bud to tam nevidel on , alebo to tam ešte nebolo.... proste pohoda nič so srdcom nemá, mna aj pri prvom meraní prietokov na sone, takmer ihned poslali rodiť, šup do košiel, šup výťahom hore, šup na čakaciu izbu... že na sone nevidno prietoky v pupočníkovej šnúre... no vidno, nepočuť ked sa správne nastaví sonda..............našťastie to prišiel preveriť iný dr. ... a nič, nechali ma tam tyzden, stresovali, poslali domov na dalsie dva (to uz som sa stresovala sama) a potom som rodila planovane.... malá mala snuru okolo krku (ako skoro kazdé dieťa) a skreslovalo to len na tom ich superstarom sone to meralo dobre/zle podla toho aky /skuseny/ doktor to meral ...

katkalubkova
19. okt 2018

mne v tehotenstve pri merani nenamerali nic neobvykle, ale ked sa narodil starsi syn, tak mal teda riadnu hlavu. Velmi zivo si na to pamatam, aj mu to casto hovorim. Podla mna su tie sona zbytocne stresujuce 😒😒😒

majulino
19. okt 2018

@luciandzela sestre pred 2 rokmi povedali nieco podobne prerevala par dni nakoniec sa jej narodila dcera bez akychkolvek abnormalit. Verim ze AJ u vas je to to iste. Drzim palce

sense
19. okt 2018

Nasa mala vzdy mensie brusko v porovnani s hlavou a stehennu kost dlhsiu ako mala mat podla tt...cize podla kazdej casti iny tt, rodila som vyvolavackou v 37tt+0, dovod bol ale iny a to sa bali ze bude mat nizku porodnu hmotnost podla sona....a dieta na 5,5r,je vysoke ma cez 125cm. Hlava a brucho v norme....ultrazvuk dost skresluje,

didaa
19. okt 2018

@luciandzela aj mne ukazovalo na ultrazvuku, že stehenná kostička zaostáva o 3 týždne, tak som sa bála, ale našťastie drobček je v poriadku 🙂 netreba všetkému veriť, lebo sa zbláznime...

luciandzela
autor
19. okt 2018

@pininka cize nakoniec to tak nebolo? Lebo trosku neppchopila som

luciandzela
autor
19. okt 2018

@evallu tak to je fakt zvlastne ked si mysleli ze uz rodit mas a pritom iny to pozrel a ok ano je smutne ze v dnesnej dobe su tie suoerstare sona kazdy by mal mat urcite tie lepie a nevylakat ludi k tomu ,vdaka 😉

luccka987
19. okt 2018

@luciandzela nám zase zaostavalo o 4 týždne bruško oproti hlavičke a s tým som týždeň pred pôrodom strávila týždeň v nemocnici... Maličká sa narodila menšia ale zdravá a tie miery a vraj nedajú určiť napresno... Mne ju celkovo merali tak že mala vážiť skoro 4 kila a mali sme 2790

luciandzela
autor
19. okt 2018

@majulino dakujem pekne 😊 ano tak hadam to bude dobre

luciandzela
autor
19. okt 2018

Ach dievcata dakujem vam krasne za tipy rady skusenosti,len najhorsie je to ze lekar ani jeden nepovie ze to nic to vela ludom sa tak nameralo,alebo ze su take pripady s ok ,nie oni dobrezd prstom neukazuju na mna akoby som exemplar clovek sa zlakne a vsetko a im to nevadi ani sa nesnazia to riesit .dakujem vam velmi pekne 😚

pininka
20. okt 2018

@luciandzela nie nebolo, tvrdili mi že bude malička a že má malé brucho a mala 4kg, takže asi sotva bola malicka

andy4567
10. aug 2021

@luciandzela a môžete mi povedat ako to cele nakoniec dopadlo?mam podobny problem. Dakujem

rajona
10. aug 2021

@andy4567 ahoj, autorka príspevku je neaktivna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre