Neprítomná nosová kostička u bábätka v 23. týždni tehotenstva

ivka27101
29. máj 2020

Ahojte, prosim Vás, bola som na sone kde lekár nenašiel nosovu kosticku v 23.tyzdni tehotenstva u bábätka. Stalo sa Vám to niektorej a narodilo sa Vám zdravé babo? Alebo aj postihnuté? Prosím, aké máte skúsenosti. Amnio som odmietla a keďže u mňa potrat neprichádza do úvahy aj trisomy. Chcela som len vedieť vaše skúsenosti. Ďakujem.

kratkamala
29. máj 2020

A šijové prejasnenie si mala v cca 12 týždni aké ?

senta_sofia
29. máj 2020

@ivka27101 a krvne testy, co ti doteraz robili, tie si mala v poriadku? Ono sa tieto veci nevyhodnocuju jednotlivo, ale v subore s ostatnymi. Aj preto ta zrejme poslal na amniocentenzu. Skusit mozes este geneticky ultrazvuk.

martinka13
29. máj 2020

Doporučujem sono Mudr. Grochal Martin. Z vlastnej skúsenosti.

ivka27101
autor
29. máj 2020

@kratkamala
@senta_sofia
@martinka13
Sijove prejasnenie aj krvné testy sú v poriadku. Už mám jedno dieťa a krv mam vraj ešte lepšiu ako pri prvom. A to sono bolo genetické u Dr. Babjaka čiže by som povedala ze úroveň Dr. Grochala

rozovykon
29. máj 2020

@ivka27101 nosová kostička je soft marker absencia sama o sebe ešte nemusí nič znamenať. Ja som nemala popísanú v 12 tt nosovu kostičku a všetko ok, len ma malý noštek drobec.

barboritta
29. máj 2020

@ivka27101 nemyslim si,ze su rovnako dobri.Babjak kamoskinej malej nezistil vaznu diagnozu ani v 20,ani v 30tt.takmer jej zomrela

kiki68
29. máj 2020

Neviem ako casto chodis na sono, ale toto by si musel niekto vsimnut medzitym. Mne nosovu kosticku pozerali furt, celkovo vyvin tvare a to ziadne podozrenie nebolo, este aj nifty Test mame s vybornym vysledkom. Viem ze v 16tt ju pozerali tiez, aj pery ci su primerane vyvinute. V 23 na morfo zase. Ale ze by si toto od 12tt nikto nevsimol? Jednoznacne este nazor ineho odbornika. V 23tt je to uz pomerne neskoro na takyto nalez.

kacena4
29. máj 2020

ahojko nepanikar nosova kost chyba v 2% zdravych deti ak mas vsetko ok nie je dovod panikarit. svagrina mala zle testy tiez neprichadzal do uvahy potrat z presvedcenia a maju zdraveho drobca, teda uz chodi do ZŠ drzim palceky

nini1010
29. máj 2020

@ivka27101 Tobsa mylis.Babjak je velmk dobry,ale dr.Grochal je najlepsi diagnostik,navyse ma najlepsie sono,takze ak by som bola v takejto situacii nevahala by som a sla by som za Grochalom.

ivka27101
autor
29. máj 2020

Mne nosovu kosticku nepozerali skôr ani u prvého dieťaťa až na tomto genetickom Sone v 23.tyzdni. A tvarová časť je inak v poriadku nejaví známky downa tak isto ani iné parametre. Len tak človeka to vystraši ja verím ze bude všetko ôk len ten stres tam bude asi až do konca. ďakujem vám za rady 🙂

barboritta
29. máj 2020

@nini1010 mozno je dobry,ale kebyze ho posluchnem,dcerka mi umrie v bruchu.Nedovolil mi rodit,skoro zomrela.Za 5 12 som prisla do Martina a porodila,uz mala sa mala mooooc zle.Ale to bolo ked bol primar.Sono je ina vec,ale viem ze aj to vie urobit dr.Grochal lepsie

nini1010
29. máj 2020

@barboritta Nepochopila som o kt.presne pises?O Babjakovi ci Grochalovi?

dahliaa
29. máj 2020

@ivka27101 U mé dcery na velkém genetickém ultrazvuku ve 20tt v porodnici nemohl zkušený lékař také najít nosní kost. Hledal ji asi půl hodiny z různých úhlů a nic. Objednali si nás za pár dní na kontrolu znovu. Jen co doktor najel ultrazvukem na nos, hned byla krásně vidět. Miminko bylo tehdy poprvé jen špatně natočené a nebyla vidět. 🙂 Jinak i já měla tehdy veškeré krevní testy v pořádku. 🙂 Držím palce, ať je vše v pořádku 😇

barboritta
30. máj 2020

@nini1010 O Babjakovi, ze je zly lekar.Moj nazor a nazor vela zien z mojho okolia.Naopak Grochal nas mal v ambulancii skoro dve hodiny a nevzal nic navyse

coochy
7. jún 2020

@ivka27101 ahoj, ja by som skusila ist na sono k viacerym doktorom, pripadne k tomu istemu po nejakej dobe.. nejde o to ci je jeden lepsi a druhy horsi, ale jednoducho nech sa na to pozrie niekto dalsi alebo ten isty este raz. verim ze nosova kosticka sa objavi. drzim palce 🙂

visna6
9. okt 2020

@ivka27101 ahoj, prešiel nejaký čas ale verím že všetko dobré dopadlo. My sme mali rovnaký problém plus ešte chyby na srdci a dcéra bola nakoniec už len zdrava, ani so srdiečkom nič nemá

ivka27101
autor
9. okt 2020

@visna6 ahoj, aj naša je úplne zdravá všetko je v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre