Možná rastová retardácia

2. júl 2021

Ahojte,
chcem sa opýtať či Vám niektorej vyšiel pozitívny výsledok rastovej retardácie z prvotrimestrálneho skríningu. Dnes som mala ultrazvuk, všetko je v poriadku až na jeden výsledok z krvi. Rastová retardácia plodu pred 37. týždňom má upravené riziko na 1:98 - je zvýšené riziko, že moje dieťa bude mať rastovú retardáciu?
Záver: negatívny prvotrimestrálny skríning, plod bez zjavných štrukturálnych abnormalít.
Vzhľadom na pozitívny skríning na FGR užívať Anopyrin 150 mg denne večer. Doktor, ktorý mi robil ultrazvuk nebol môj gynekológ, ale povedal, že nejde o nič závažné vzhľadom na moju výšku 160 cm a váhu 49 kg. Aj napriek tomu ma to trochu zneistilo. Za každú odpoveď ďakujem. 🤗❤️
Ďakujem za odpoveď

heidy222
2. júl 2021

Nikto, ziadny lekar ti nepovie viac Ako to, ze mas sancu 1:98 ze tvoje dieta Bude mat rastovu retardaciu. Cize z 99 tehotnych s tymto vysledkom 98 babatiek nebude mat rastovu retardaciu.
Moje dieta malo rastovu retardaciu, od 30 tt, Bola som sledovana, vaha sa odhadovala v 38 tt na 2 kg, nakoniec Bola 2,4 (porod planovanou sekciou v 38 tt) a samozrejme je uplne normalne 6 rocne dieta. Rastova retardacia sa da rozpoznat najskor v 2 trimester

autor
2. júl 2021

@heidy222 Ďakujem, len je to také zvláštne, že z krvi vyjde takýto výsledok a merania na ultrazvuku sú všetky v norme.

heidy222
2. júl 2021

To preto, ze plody v prvom trimestri Rastu rovnako, preto sa podla velkosti plodu urcuje gestacny tyzden. Rastova retardacia sa moze az od 2 trimestera prejavit, najcastejsie okolo 30 tt

pseudomonas87
2. júl 2021

Nestresuj sa , Presne ako píšu vyššie, to sa prejaví až v druhom trimestri,ber anopyrin, to je dobre že ti ho dali. U mňa bolo jasné, že bude mať bábo rastovú retardaciu vzhľadom na moje chronické ochorenie, nakoniec som rodila cisárom 36 plus 0, bábo malo 2075 g a je to zdravé dievca. Neboj nič.nakoniec budeš rodiť 4 kilove.

vedvieskto
6. júl 2021

Popravde 1:100 je asi tak populačné riziko na FGR a u vás sa kľudne môže jednať o SGA a nie IUGR

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre