Migréna a tehotenstvo

barbora21
4. okt 2011

Ahoj, chcela by som sa spytat ci tu je niekto s migrenami - normalne diagnostikovanymi u neurologa... Ja som bohuzial migrenik a beriem aj lieky na migrenu v pripade zachvatu, ktore predpisuje len neurolog. Momentalne sa snazime s manzelom o babo ale pri tom uz nesmiem brat spominane lieky, taktiez sa nemozu brat ani pocas tehotenstva. Mate nejaku rady ako bojovat s bolestou hlavy - migrenou, pripadne viete o nejakych liekoch, ktore sa mozu brat pocas tehotenstva, resp. uz aj pocas planovania? Dakujem velmi pekne 🙂

snazivazuzi
4. okt 2011

Ahoj, vitaj v klube.... mám tusáka, ze ta dnes bolela hlava 😀 ... Mám migrénu od puberty, nenormálne vycitim zmenu pocasia, ludia mi ani neveria ked poviem, bacha na dazd, za 5 min prsi, berte si dazdnik... a oni ze cha cha cha... a zrazu prsiiiiii 😀
Lieky som nebrala, neurolog mi povedal, ze som na kazdodenné lieky este mladá, ze mám brat aj viac x denne magne B6 a predpisal mi liek, kt. mám uzit ked ma to boli ze az.... neviem ako sa volali, v jednom baleni boli 2 kusy... ucinok bol asi taky ako keby ma udreli o hlavu... No uz 4.rok nemám ziadne lieky, lebo som otehotnela, potom kojila, potom otehotnela, a caka ma kojenie.... co ti poviem, ... hlava, krk, vsetko mozné co ma moze boliet od migrény, tak boli, idem sa z toho zbláznit niekedy, ale dá sa to no.... treba sem tam pomasirovat s fix krémom, ver mi pomáha to. O takych liekoch, na kt. sa pytas neviem, asi iba nejaké homeopatiká, ale tie som skusala iba pred tehotenstvom.

barbora21
autor
4. okt 2011

@snazivazuzi Ahoj, hej dnes ma boli hlava... ☹ ja beriem tiez lieky len v pripade, zachvatu....a momentalne jeden mam a idem umriet ale cez vikend sme sa s manzelom snazili a co ked sa podarilo....neurologicka mi ich zakazala od snazenia az po koniec kojenia... 🙂 ale ja sa idem zblaznit od bolesti a homeopatika vobec nezaberaju...no koniec ☹

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanazuzana
4. okt 2011

@barbora21 no ja trpim migrenami 17 rokov a dnes ma neuveritelne boli hlava!!!!!!!!!!!!!!
zachvaty som mavala aj 8x za mesiac,vyskusala som vsetko mozne az som nakoniec natrafila na dobreho neurologa a brala som antiepileptika.....zachvaty sa mi znizili na polovicku a ked ma bolela hlava, tak som brala relpax......nejako som vycitila, ze budem tehotna, tak som antiepileptika v decembri vysadila a v januari som bola tehotna.....v druhom a tretom mesiaci som mala 1x migrenu a potoM sa stal zazrak a do porodu ziadna bolest.......no a teraz je tu znova.....kojim, idem sa zblaznit, lebo si nic nemozem dat....neviem ako to zvladnem, lebo som totak K.O.

zuzka38
4. okt 2011

@barbora21 nie je zial nic co by si mohla pocas tehu brat, bezat na pohotovost a tam ti akurat pichnu kalcium.. vela stastia.. mozno sa ti pocas tehu migreny znizia, ja som mala pocas celeho tehu len dve brutalne migreny..a po porode zatial nic 😉 je to individualne, drzim palce 😠

barbora21
autor
4. okt 2011

@dominika1988 No ja skusam od vcera homeopatika ale nic...normalne sa mi uz chce z tej bezmocnosti plakat a hlavne ked neviem ci som alebo nie som tehotna... mozno sa trapim zbytocne a mozno nie...hrozne. Na internete som nasla ze by mal zabrat panadol baby sirup - davka pre 6mesacne babo, tak to asi vyskusam, ale sa zblaznim ☹

barbora21
autor
4. okt 2011

@zuzanazuzana Jej zlaty relpax - ten mam aj ja a do dvoch hodin som uplne v pohode, sice znicena ale ziadna bolest...to je tabletka vsetkych tabletiek 🙂 len od snazenia o babo az po koniec kojenia sa nemoze brat 🙂 Takze len pozeram na suflik, kde ju mam a placem ☹

barbora21
autor
4. okt 2011

@zuzka38 Dakujem 🙂

zuzanazuzana
4. okt 2011

@barbora21 no presne aj ja mam taky nazor na relpax.....zakazdym zabral, ale na druhy den som sa vzdy citila ako po opici........ja som kedysi dlhodobo brala migrenove cipky, ktore dost skodili.....my sme sa snazili o babo 4 roky a zevraj tie cipky mi aj zapricili to, ze som mala problemy......v podstate ja som migrenu dostala po porode prveho dietata......a nikdy nezabudnem na tychto 6 mesiacov bez migreny!!!!!!!

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
snazivazuzi
5. okt 2011

S kamoskou mojou sme sa vzdy trápili spolu v práci, uz ráno sme sa na seba pozreli a vedeli sme, ze je to tu... migréna. Ona jedno ráno prisla do práce vysmiata, ja znicená a pytam sa jej, coooooo teba neboli hlava? Nic? Ona ze nie! No nenormálne som závidela ten usmev na jej trávi 🙂 Tyzden na to prisla so správou, ze je tehotná! Az kym neprestala kojit, ju asi 2x bolela hlava, normálne ju migréna obisla kym bola tehotná a kojila. Prajem ti také tehotenstvo! 🙂

carie32
5. okt 2011

@barbora21 aj ja mávam veľmi silné migrény niekoľkokrát do roka, no ale zvládnuť ich bez tabletiek od neurológa (konkrétne mi predpísala Cinie) mi už pripadá nemožné... ☹ a tieto lieky sa nesmú brať, keď sa snažíme otehotnieť? to ti povedala neurologička? môže to nejako poškodiť plod?

snazivazuzi
5. okt 2011

Ja som bola cca v 4-5tt, ked som o teho este nevedela a dala som si polku xanaxu na spanie.... nehovorim, ze sa to moze, ale do 12tt je mimi vyzivované zvlást, a nemali by sa tieto skodlivé látky dostat do jeho organizmu.
Treba si dávat pozor, a keby som sa plánovane snazila otehotniet, urcite by som nic také nerprala, co moze ohrozit plod. 😉

gazela00
5. okt 2011

ja zoberiem paralen a prejde mi to

gazela00
5. okt 2011

ináč som tehu tak nič iné nemôžem brať a pred otehotnením som migrénu nemala

barbora21
autor
6. okt 2011

@dominika1988 No budem musiet nejakeho homeopata zohnat 🙂

barbora21
autor
6. okt 2011

@carie32 Ano mne tabletky na migrenu zakazala neurologicka, hlavne ak sa jedna o planovane tehotenstvo...jednoducho ak vies, ze sa snazite by si ich nemala uz vobec brat - aj ked sice este nevies ci si alebo nie si tehu 😒

barbora21
autor
6. okt 2011

No migrena zosumarizovana:
1. prva migrena bez tabletiek na migrenu
2. trvala len tri bolestive dni ☹
3. jedine co som mala bol jeden acylpirin
4. vobec mi nezabral
5.d ufam, ze ta bolest stala za to a ze budem tehu 🙂

veve39
6. okt 2011

@barbora21 ahoj, som migrenik, v tehotenstve som mala pre pripad potreby v zalohe panadol, ten sa moze, acylpirin v tehot.nie ...vyuzila som myslim 1x v 2.trimestri, inak migrena vobec nebola (dovtedy priemerne aspon 1xmesacne)...po porode sa migreny napriek kojeniu postupne vratili, ale take slabsie - pomohol panadol ultra, (inak by pred tehotenstvom proti migrene vobec nepomohol...) teraz uz nekojim, takze ked je nutne, mozem uz lieky proti migrene - relpax a pod...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
carie32
17. okt 2011

@barbora21 ach jaj takto pretrpieť migrénu to je hrozné... normálne mi je nevoľno už len keď to čítam ☹ a už si si robila testík? alebo ešte je priskoro? nám sa zatiaľ nedarí.. skúšame tretí mesiac a furt nič... mám veľmi dlhý cyklus, 40-42 dní... zajtra idem k dokimu, tak uvidím čo na to povie...

barbora21
autor
17. okt 2011

@carie32 Testik som robila ale zatial je negativny, mrcha ale neprisla a bazalnu mam stale vysoko, takze musim cakat co to moje telo vymysli 🙂

viva13
6. jan 2012

ahoj, chcela by som sa spýtať či ste mali niektorá migrény v prvých dňoch tehotenstva,beriem silné lieky na migrénu a toho sa bojím, že čo ak by som bola tehotná a nevedela by som ešte o tom a užívala lieky. dakujem 🙂

fracle
6. jan 2012

V tehotenstve jedine paralen. Tiez mavam migreny dva krat do mesiaca, ale v tehu som ju mala len raz, na zaciatku - 11 dnovu! 😀. Dalsia prisla az po skonceni kojenia. Inac co mi pomohlo zbavit sa migren upne - vynechat muku a mucne vyrobky, cukor, cokoladu, slane jedla, syry, tucne maso, obmedzit alkohol.

viva13
4. feb 2012

@zuzanazuzana neboli to ergotamínové čipky o ktorých si písala? tie beriem ja a neviem sa ich zbaviť je to jediné čo mi zaberá, už som u neurologa ako pokusný králik,plánujeme s manželom bábätko,no veľmi sa bojím otehotnieť 😒

viva13
4. feb 2012

Spomínate tu Relpax, u mňa zaberal opačným účinkom,ked som si ho dala po chvíli ma začla aešte viac bolieť hlava,som myslela,že mi prasne a bolo mi velmi zle aj som vracala,skúšala som tie 4 tabl. čo sú v balení no pri všetkých 4 migrénach to bolo takto ☹

zuzanazuzana
4. feb 2012

@viva13 no to zarabali v lekarni tie cipky a volali sa antimigrenove cipky....ale jedno viem, ze to bolo velke svinstvo....moj neurolog potom dopodrobna vsetko studoval a povedal mi, ze to, ze som nemohla otehotniet maju na pricine aj cipky....ja som mavala 8x mesacne zachvaty...a si zober, ze teraz nemavam migrenu....len ma vzdy pobolieva hlava, ale to sa neda porovnat s tymi migr.zachvatmi.

viva13
4. feb 2012

@zuzanazuzana no ja už mám pocit že som na nich závislá, bude ťažké zbaviť sa toho, som už zúfalá.a ked si ich prestala brať čo ti nasadili aké lieky,pomáhali ti?mňa bolí hlava bud každý deň alebo každý druhý no na porazenie 😢

zuzanazuzana
4. feb 2012

@viva13 mne potom nasadil antiepileptika, ktore som brala dva roky a pomohli....mala som o polovicu menej zachvatov.

viva13
4. feb 2012

@zuzanazuzana jaj čo by som ja dala za to aby už mne niekto vedel pomôcť, som už vážne zúfalá 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre