Mali ste abrupciu placenty?

majkkulka
19. júl 2016

Dobrý deň dievčatá, naposledy som písala príznaky aby ste mi poradili, či som tehotná alebo nie... Dnes to mám potvrdené testom aj lekárkou... Len tá ma upozornila nato že mám abrupciu placenty, a plod na dolnej strane maternice čo je vraj nebezpečné a možem potratiť... Mala to už nejaká z vás? Ďakujem za odpovede... Pekný deň

grelu
19. júl 2016

A si si ista?....predpokladam, ze si v este nizkom tt a vtedy placenta este ani vidiet nie je

anjelicek26
19. júl 2016

@majkkulka placenta sa este len tvori, nejake odlucenie teda dost mimo, len sa babulko asi zle prichytilo, na zlom mieste. Tie prve tyzdne je to vsetko alebo nic, takze len drzat palce, nech je vsetko v poriadku!

majkkulka
autor
19. júl 2016

@grelu
@anjelicek26 dievčatá som v 5 týždni...

grelu
19. júl 2016

@majkkulka tak to placenta urcite este ziadna nie je...len uchytenie...v 5tt este castokrat ani plod nie je vidno

majkkulka
autor
19. júl 2016

@grelu može sa stať že potratím?

grelu
19. júl 2016

@majkkulka v prvom trimestri je vsetko neiste...stat sa moze cokolvek

seahorse27
19. júl 2016

Abrupcia placenty v 5.tt? To je nejaká blbosť....veď vtedy len niektoré bunky začínajú fungovat ako placenta. Plod môže byt nízko položený, to je jedine riziko, ale on sa rastom maternice môže vytiahnuť vyššie...

majkkulka
autor
19. júl 2016

@seahorse27 placenta sa vyvíja, ale každým kúskom čo "rastie" tak sa mi ako keby odlepuje... Plod sa mi zle vyvíja, mám bolesti velké a bolí ma chrbtica... Výtok som mala biely, no druhý deň to ho mám do ružova... Myslíte že je to v poriadku?
@grelu

seahorse27
19. júl 2016

@majkkulka čo myslis tým, ze plod sa ti zle vyvíja. Pomaly rastie alebo?

majkkulka
autor
19. júl 2016

@seahorse27 lekárka mi povedala že nerastie tak ako má a ako zvyčajné každý plod, je na dolnej strane maternice viem že časom by sa mal posunúť vyššie...

seahorse27
19. júl 2016

@majkkulka Tak drzim palce, nech to dobre dopadne...skusenost vlastnu ani z okolia nemam 😒

majkkulka
autor
19. júl 2016

@seahorse27 ďakujem pekne, snáď budeme obaja v poriadku a zdravý :-/

majkkulka
autor
19. júl 2016

@grelu
@seahorse27 baby začala som jemne krvácať je to normálne ale mám utekať k lekárke??? Možeme mi poradiť???

mzlacka
19. júl 2016

určite utekaj k lekárke... nemusí to byť nič, ale pre istotu by som určite išla... hoc aj na pohotovosť...

grelu
19. júl 2016

nie je to normalne, ale lekari ti velmi nepomozu...chod na pohotovost...mozno si ta nechaju v nemocnici

charity
19. júl 2016

@majkkulka Do nemocnice chod.

seahorse27
19. júl 2016

@majkkulka chod na pohotovost, spravia ti sono a aspon budes pocut dalsi nazor.

kikus48
19. júl 2016

@majkkulka placenta este sa len vytvara a babetko zivy zatial zltkovy vak. Mozno chcela povedat ze k uhniezdeniu doslo nizko, plodik sa vacsinou vytiahne hore. U mna sice jeden plodik zostal dole, bol zle vyzivovany a krvacala som. Urcite o abrupcii placenty nemoze byt ani rec.

kikus48
19. júl 2016

@majkkulka chod na pohotovost aby ti nasadili dufaston s lieky proti krvacaniu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre