Krvná skupina RH negatív v tehotenstve

petuskalm
11. feb 2013

Caute baby, ma alebo mala niektora z vas krvnu skupinu RH negativ v tehu? ak ano, aky to ma vplyv na dietatko po a pocas tehu?

zuzanapd
11. feb 2013

@petuskalm ak si prvýkrát tehotná, žiadny, akurát ti po pôrode pichnú injekciu na kompaktibilitu krvných skupín a zníženie rizika problémovosti pri ďalších tehotenstvách... a malé môže byť po pôrode trochu viac žltšie, teda môže ale nemusí mať intenzívnejšiu novorodeneckú žĺtačku...

petuskalm
autor
11. feb 2013

dakujem vam obom 🙂 som tu nova takze som nevedela ze ta tema tam uz je 🙂 🙂

sakura
11. feb 2013

ja mám 🙂 dostala som v nemocnici po pôrode injekšn 🙂

radusiq
11. feb 2013

Takisto, injekcia po porode a pocas tehu ked som krvacala tak aj vtedy, riziko je vtedy ked sa krv babatka stretne s matkinou..

graceful9
11. feb 2013

@petuskalm aj ja mám ale nepamätám sa že by mi dali injekciu no asi dali len o tom neviem 😝 ale malá nemala ani žltačku ani nič ;) len neviem akú krvnú skupinu má ona...

suz2
11. feb 2013

@petuskalm tiež som dostala len injekciu, inak všetko OK, aj tehu, aj po ňom :o)

zuzana909
11. feb 2013

@graceful9 injekciu dostávaš len vtedy ak má dieťa krvnú skupinu s RH pozitiv, ak má negatív tak injekciu nedostávaš, možno tvoj prípad.

@petuskalm dôležité je či má manžel RH pozitiv, ak má tak ako ty negativ tak sa nič nesleduje a všetko je v pohode.
ak má manžel RH pozitiv, na poradni ti zoberú o 2 odbery viac na vyšetrenie protilátok v tele. ja mám dve deti a jeden potrat a všetko prebiehalo bez problémov.
injekcia dostaneš len v tom prípade ak bude mať dieťa RH pozitiv, je potrebnú ju pichnúť do 72 hodín po pôrode. ja som raz nedostala a dva krát dostala 😉

lenkab1984
11. feb 2013

@petuskalm ja som rh neg., muz rh poz. Dcerka sa nam narodila rh poz. Mala silnejsiu zltacku ale narodila sa o 6tyz.skor tak mozno to bolo sposobene aj tym. Po porode mi pichli injekciu a teraz cakame druhe babo tak mi tiez beru krv o cosi castejsie.

andrejka1974
11. feb 2013

najdolezitejsia je krvna skupina manzela ak je pozitivna , tak po porode dostanes injekciu , moj manzel je negativ, protilatky mi napriek tomu kontrolovali a po odbere plodovej vody mi pichli injekciu taktiez mam krasnych ť deti a vsetko úprebehlo v poriadku

karin1234
11. feb 2013

Ahoj, ja som rh-negativ, počas tehotenstva mi brali krv 3-krát na protilátky a v poslednom trimestri sa mi už protilátky zvýšili. Môj syn zdedil krvnu skupinu aj rh-faktor po mužovi. Koli tomu som mala vyvolávaný porod a po porode som dostala Rhegu. Syn mal len novorodeneckú žltačku, ale v prípade rozpadu erytrocytov by musel podstupiť fototerapiu a v horsom pripade aj transfuziu krvi ale nič z toho nebolo našťastie treba. a aký rh-faktor má tvoj muž? Hlavne sa neboj teraz tento problém medicína v pohode zvláda. i keď ja som zvedavá čo sa bude diať pri druhom dieťati, ked sa mi začali protilatky tvoriť už pri prvom tehotenstve.

82vivien82
19. apr 2013

@lenkab1984 lenka a dcerka bola v poriadku ked sa narodila skor ? ja mam zle vysledky na protilatky a som len v 31tt

lenkab1984
19. apr 2013

@82vivien82 ako som vyssie spominala, mala silnejsiu zltacku, ale ona sa aj narodila o 6 tyz.skor. ja v nedelu tiez zacinam 31tt a v pondelok by som mala mat vysledky na tie protilatky. A Toto je tvoje prve tehu? Lebo pri tom mojom prvom-ked som dcerku cakala tak som mala vysledky na protilatky ok, po porode ked sa ukazalo ze je dcerka rh poz.tak mi pichli nejaku injekciu a doteraz som aj v tomto tehu mala vysl.na protilatky ok. A dr ti k tym zlym vysledkom aj povedal nieco? Ja vobec netusim ako to riesia ak su vysledky zle.. len si myslim ze asi tiez taku injekciu by ti mali pichnut ako som ja dostala po porode. Ja ked som sa teraz pri odbere pytala sestricky ze co ak budu vysledky zle tak mi povedala ze sa nemam bat,ze zle vysledky hrozia pri 4tom,5tom tehu.. to sa ma netyka tak som to neriesila..

ivka289
19. apr 2013

ahoj, ja som raz mala zle vysledky na protilatky, lekarka mi dala len viac terminov poradne a castejsie mi brala krv, inak vsetko OK..., Maly sa narodil o 2tyzdne skor a bol trochu viac zltucky, ale ani ho neozarovali, same mu to preslo... Mne pichli 2x tu inekciu lebo som mala cisarsky a trocha krvy sa zmiesalo, pri 1. babu to je vraj ok, horsie pri 2, alebo ked by si chcela 2krat otehotniet...

82vivien82
19. apr 2013

ahojte
@lenkab1984
@ivka289 tak ja mam zle vysledky , vraveli ze ma budu castejsie sledovat a castejsie brat krv ale dnes mi volali aby som prisla hned v utorok a ze pojdem na rizikovu ambulanciu ,,, ked su pozitivne protilatky v tehu tak to znamena ze mozu znizit, astavit prisun cervenych krviniek a vtedy sa ukoncuje tehotentsvo, vyvolava porod - len moj malicky ma len nejakych 1300 g , to je velmi malo :( je to moje preve tehu a od stredy som v 31tt

ivka289
19. apr 2013

@82vivien82 na rizikovke ta budu viac sledovat ja som chodila kazdy tyzden... oni (lekari) niekedy vystresuju mamu aj viac ako je treba... =/ ja som bola tiez od 3mesiaca na rizikovke, amniocentezu som absolvovala a vsetko OK nebooj

82vivien82
19. apr 2013

@ivka289 tak ja dufam ze bude vsetko ok a ma len sledovat budu , ze aj napriek protilatkam bude vsetko v poriadku 🙂

lenkab1984
19. apr 2013

@82vivien82 nezavidim ti ale nemysli hned na najhorsie, ak ta budu viac sledovat je to len dobre pre teba aj babo, samozrejme ze na porod je skoro este, ale napr.moj stryko sa nar.30tt mal ledva 1kg, ako rocny este ani nesedel a vsetko dobehol, nic mu nie je a to bolo pred 40rokmi a moj brasko sa nar.32tt pred 25rokmi a tiez je ok. Celkom chapem tvoj strach ja mam za sebou pobyt v nemocnici (ale nie kvoli krv.skup.) v 24tt odvtedy mam rizikove a tiez sa bojim aby sa nenarodil prilis skoro. Dufam ze to dopadne vsetko dobre a vydrzia nam tie deticky v bruskach co najdlhsie a hlavne nech su zdrave.

82vivien82
19. apr 2013

@lenkab1984 tak dnes uz preziju aj pol kg baba ale samozrejme kazda mamicka si praje mat silne donosene babo 🙂 a presne nech ich mame v brusku co najdlhsie ... a preco si bola v nemocnici ? teda preco mas rizikove ?

lenkab1984
20. apr 2013

@82vivien82 rizikove mam kvoli placente, nizko ju mam a krvacala som trochu, tak mam vela oddychovat (pri 2rocnej babe nemam sancu 😉 ) tiez ma viac sleduju a v pondelok mam poradnu tak som zvedava aj na tie vysledky protilatok. Som zostala velmi prekvapena ze mozu byt zle aj pri prvom tehu.

grenka
20. apr 2013

@lenkab1984 ahoj mala si zle protilatky pri prvom tehu?ja ani sama neviem lem aj muza volali on je 0- a ja som B+ nieco im nesedelo...ani som sa nedozvedela vysledky kedze maly sa skor narodil

grenka
20. apr 2013

@lenkab1984 a zltacku sme mali riadne vysoku az na 2x bol na inteziv 12 hod ziareni...hrozila nam vymena krvi

lenkab1984
20. apr 2013

@grenka ahoj protilatky boli pri prvom tehu ok, a pokial viem tak problem robi len ak je matka rh - . Ak ma matka rh + tak je jedno aku ma otec krvnu sk.a rh faktor. Nesuvisela ta zltacka silna s tym ze sa skor narodil? A ta hroziaca vymena krvi, som z toho jelen, aj ked som pri prvom tehu hladala clanky na nete vzdy som natrafila len na take kde sa spominali problemy len ak ma matka rh minus a otec rh plus, tak ako to mame my s muzom

82vivien82
20. apr 2013

@lenkab1984 drzim palce v pondelok nech je vsetko v poriadku , ved ja tu tiez citam ze pri prvom je to v pohode ked vyskocia ale mne povedali ze ak budu velmi vysoke hodnoty ze pojdem skor , sleduju mi prietoky hlavne ale tie mam zatial dobre a dufam ze budu az do riadneho terminu porodu

andrae
20. apr 2013

@petuskalm Ja som A -, moj manzel 0+, dcerka 0+. Bolo to moje prve tehotenstvo. V 16 tt sa mi zacali tvorit protilatky, po opakovanom odbere znova. Absolvovala som v 21 tt amnio. Vsetko bolo OK. Dcerka sa pytala na svet v 37 tt, robili mi sekciu. Hned mi podali Rhegu. Zltacku mala, ale slabsiu, tak ako ine babatka. Len od malicka bojuje s anemiou. Uz z nemocnice sme si odnasali kvapky Feronat, ktore musela uzivat ako novorodenec. Uz ma 16 rokov. Aj teraz prave berie pol rocnu liecbu. Ale chce to len spravnu zivotospravu. Teraz cakame dalsie babo. Som zvedava, co to bude robit teraz.. Mam obavy a velke. Pred 8 rokmi som mala mimomaternicove a asi mi nepichli Rhegu. Pred rokom som potratila v 7tt, hned mi Rhegu podali. Na to som sa osobne pytala, pretoze som stale planovala otehotniet. Dufam, ze po tejto vakcine sa mi teraz nebudu tak tvorit protilatky a aj preto, ze je to len rok po vakcine.

grenka
20. apr 2013

@lenkab1984 mozno aj ale on mam vahu 3300g v necelom 36 tyz 😀 ...on si zacal rast po 20 tyz ako jemu pasovalo 😀 doteraz neviem pricinu preco sa narodil skor...mne bolo tiez divne ze ja som pluska a protilatky im nesedeli museli az manzela volat na krv

lenkab1984
20. apr 2013

@82vivien82 aj ja ti drzim palce nech to s malinkym vydrzite a nech je vsetko ok

lenkab1984
20. apr 2013

@grenka fuuha a mala si dobre vyratany termin? Moja sa narodila 35tt a mala 2340g a 45cm, no ja som zvedava co ma caka teraz na poradni u pondelok budem vediet vysledky na protilatky a caka ma aj sono. Mam pocit ze je uz dost velky na 30tt tak hadam sa mylim a bude to ako to ma byt. A Tvoj maly je ok teraz? Nemali ste uz tazkosti po tej zltacke?

grenka
20. apr 2013

@lenkab1984 on sa vyvijal do 20 tyz podla posdledneho menzesu ...potom zacal rast riadne...ani tehu cukrovka nebola...nie zatial sme ok nic po zltacke nam nebolo a vy?

lenkab1984
20. apr 2013

@grenka moja tiez okrem tej zltacky nastastie nic nemala len trosku neskor zacala sediet a chodit ale vsetko dobehla aj vahou atd a teraz ma 2r 2mes a vyzera este aj starsie o nieco ako jej rovesnici. Dufam ze aj teraz pri malom to dobre dopadne. V pondelok budem mudrejsia 🙂 ale som prekvapena co vsetko si tie deti v brusku nevymyslia.. rast si ako sa im zachce.. hlavne ze to dobre dopadlo aj u vas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre