Krvácanie v tehotenstve

katja23
3. mar 2011

ahojte , neviete mi niekto poradit alebo vlastnu skusenost s krvacanim v tehotenstve ? uz vyse tyzdna beriem dicynone, ascorutin ,duphaston a kanavit , krvacanie mi sic oslablo ale stalepretrvava a hcg mi aj napriek tomu stupa . neviem co si mysliet , ta neistota a to krvacanie su strasne . dakejm babenky

anjelicek26
3. mar 2011

Toto je uz len na babatku, ci sa udrzi, ci nie. Drzim velmi palceky. Myslim, ze co sa tyka liekov robis co sa da.

gabika84
3. mar 2011

@katja23 ja som krvacala cca od 5teho do nejakeho 7meho tyzdna. dostala som horm. tabletky a potom to nastastie prestalo. ale treba uuuplny klud na lozku. tzn. cely den v posteli, nic nerobit a pozitivne mysliet. drzime palecky 😉

katja23
autor
3. mar 2011

vadaka koceny , dnes som sa presla pocas vychadzky , lebo uz som potrebovala sprchac a hned som zacala viac krvacat ale uz je to v pohode , nic tak len mylsime pozitivne a kazdy test hcg ocakavam ako na ihlach , ale zatial stupa vdalabohu 🙂

sonka_miro
24. nov 2011

Ahojte, som v 8tt+2 a zacala som trosku krvacat, ale moj lekar ma dovolenku a mozem ist najskor az na pohotovost.Myslite ze to moze byt zle? ☹

zuzanapp
24. nov 2011

@sonka_miro ja som v 11.t a večer som začala krvácať tiež sme boli na pohotovosti Dr. ma chcel nechať ležať a diagnóza hroziaci potrat :(

gazovicka
25. nov 2011

@sonka_miro
@zuzanapp drzim vam palceky baby, nepodcenujte to, lahnite do postele a nic nerobte, krvacanie musi ustat..... dajte si ozaj kludovy rezim... tiez som bola hospitalizovana v nemocnici na krvacanie.... chvalabohu preslo a malinky je uz na svete... len lezte ... a pozitivne mysliet

traktor
25. nov 2011

kazde krvacanie v tehu by malo byt konzultovane lekarom..zial, nie kazde tehu je bezproblemove..viem o com pisem, pri prvej som prelezala komplet cele tehu v nemocke, stale som krvacala, aj mi robili serklat, aj som mala danu..a stale to nebolo dobre..brala som lieky, lezala na podlozenej posteli, dostavala studene obklady...tehu vydrzalo, porodila som zdravu Simonku 😉 ..cize fakt odporucam , ked baba krvaca, lekara, oddych, lezanie..hoc to fakt ide aj na nervy uz..ale treba vydrzat, ten vysledok stoji za to 😉

nella1
27. dec 2011

baby ja som zacala krvacat teraz v 15tt za tyzden 3krat prve dva razy to bolo len take slabunka priesvitna krv a po tretii krat to uz bolo silnejsie krvacanie.Doktor mi na to absolutne nedal ziadne lieky len skontroloval babatko a placentu to je bohuvdaka v poriadku a poslal domov . nevie zistit pricinu ze to sa neda.... sme z toho dost mimo a bojime sa o babo....mam stale slabokrv.vytok.... ☹ mate niekto skusenost skrvacanim pocas celeho tehu?

elli333
28. dec 2011

@nella1 ja by som na tvojom mieste okamžite zmenila lekára!!! vyjadrenie že nevie zistiť príčinu je nehorázne...necchcem ťa strašiť ale mala by si ležať v nemocnici alebo minimálne doma s liekmi na udržanie...duphaston,ascorutin..atd. vyskúšaj zájsť rovno do nemocnice.držím prsty,ja som tiež krvácala a ležala v nemocnici a bábo sa vdaka tomu udržalo

lusita
28. dec 2011

@nella1 ahoj nella,ja mam tiez tieto problemy,uz od 6 tt..do teraz mi daval doktor lieky ale kedze som uz po 12 tt tak mi tiez nic nedal..mam len lezat.a taky slaboruzovy,alebo hnedy vytok mam stale,na to mi ani lieky nezabrali.stale len pocuvam hroziaci potrat,takze co sa tyka nervov,asi si vies predstavit..neverim tomu,ze sa nemozu dat na to lieky,ja rozmyslam aj nad inym dokt.pretoze ten moj ma celkom asi problem udrziavat tehotenstvo-nechcel mi ani predtym davat lieky na udrzanie lebo podla neho nepomahaju...

tweetinka.co
23. jan 2012

Pridavam sa do tejto temy..som dost na nervy.... vcera som zacala spinit.. dnes som pre istotu sla k lekarovi - som na zaciatku tehu.. 6 tt... takze este dost skoro. Predpisal mi utrogestan.. ale od poobedia uz krvacam ☹ ☹ ☹ bojim sa.. dlho sme sa snazili 😖 a uz som sa zacala tesit.. ze to konecne vyslo..
ale po prečítaní diskusie.. veľmi dúfam, že to bude OK 😅

dany1986
24. jan 2012

13tt som zacala krvacat stravila som mesiac v nemocnici ☹ fakt ze treba dodrziavat kludovy rezim v nemocnici mi davali duphaston,ascorutin a mohla som sa ist iba najest a na wc a inac som vkuse lezala ☹

ivanya
27. feb 2013

baby, je este nejaka nadej? som v polovici 6 tyzdna, na utz vidno zatial len vacok. hcg 6300. dnes som zacala velmi silno krvacat - klasicka menzes aj s bolestami, tak ma hospitalizovali. podarilo sa vam niektorej to prekonat a babatko sa vyvijalo dalej?

dankako
27. feb 2013

@ivanya Hlavne je, ze si v nemocnici pod dohladom. Uvidis za par dni. Moze to byt este aj klasicke krvacanie - menzes, ak je toto obdobie, kedy si mala dostat menstruaciu, telo si zvyka a prisposobuje a nieketore zeny ani nevedia, ze su tehotne, lebo normalne menstruuju aj dva mesiace po otehotneni. Drzkam palce. 😉 Neboj...

ivanya
27. feb 2013

@dankako dakujem 🙂 ano presne v tomto obdobi by som normalne dostala menzes, aj som mala dost silne priznaky. hcg mi z rana do poobedia kleslo na 6233, ale uz mam v sebe jednu infuzku, tak snad sa to zastavi.

dankako
28. feb 2013

@ivanya neboj, zastavi sa a bude vsetko OK. Ja som v januari bola nejak v 6tt a okolo 21, kedy som mala dostat menstruaciu, som zacala spinit, tak som sa tiez zlakla, isla som k svojmu doktorovi a ten mi povedal, ze je to normalne, ze sa to stava, ak je v obdobi menzesu. Celkovo mi to vysvetlil tak, ze maternica sa musi len a len sama popasovat s hormonami a zmenami a moze pri roztahovani prasknut nejaka cievka alebo jednoducho len tymi zmenami. Samozrejme, ze treba byt opatrny, lebo vsetci aj viete, co sa v skorych tt stava, ale myslim, ze ak ti doteraz nepovedali v nemocke zlu prognozu, tak to bude uz len lepsie a lepsie a nebolo to nic take vazne. Drz sa...pa

rebekaxx
1. mar 2013

Ahojte! Zaujimalo by ma ci nemate niektora skusenost so spinenim pri vysadzovani utrogestanu v 13 - 14 tt. Znizujem postupne a pri polovicnej davke sa mi objavilo slabe tmavohnede spinenie ale iba na toaletnom papieri. Neviem co si mam o tom mysliet. Dakujem.

ivanya
1. mar 2013

krvacanie mi sice zastavili ale hcg kleslo na polovicu, gestacny vak je prazdny, takze v pondelok to ukoncia kyretom 😢

kacka1804
31. aug 2015

no dievčatá ja som v 6tt. ležala som týždeň v nemocnici lebo som krvácala a chceli mi spraviť kiret už na 4 deň a aj tak mi to nezastavili poslali ma domov aj tak a ak to neprejde mi to zoberu to je prístup lekárov ...čooo???nedali mi ani posrané vitamíny proste ma poslali domov potratiť zmenila som nemocnicu aj gynekológa a tam maju uuplne iný názor aj liečbu mi nasadil doktor.Neverím už určitým lekárom niektorý sú len mäsiari...

macicka01
4. sep 2015

caute, davnejsie som krvacala a mala hrozne bolesti. ale nepotratila som. lebo stale mam bolesti chrbtice a dieta je vo mne. chcem sa spytat, ci je mozne ho normalne porodit, alebo ist na kyretaz lebo som v termine kedy by uz malo ist von.

Diky moc za odpoved.

lenadka
4. sep 2015

@macicka01 úplne divne si to napísala, nevieme v koľkom si týždni, či si sledovaná lekárni a plod sa vyvíja alebo nie....

kacka1804
4. sep 2015

@ivanya Ja 🙂 v 5 tt som silno začala krvácať a bolesti jak hovedo už 12 dni krvacam v nemoc.to chceli ukončiť ale nedovolila som bola som inde u doktora a po sone je už vidieť srdiečko čiže mini sa vyvíja pekne ďalej síce stále krvacam ale beriem na to lieky nooo uvidim kedy to prestane som v 7 tt. Drz sa 🙂

zimmi1
13. sep 2015

@kacka1804 ahoj, ako si na tom teraz? ja som mala velmi divne krvacanie- v case mojej normalne MS-trvalo 9dni! a vzdy len okolo obeda, inak nic.., tak som si spravila test a ukazali sa dve ciarky 🙂 tento tyzden sa mi spustilo slabunke krvacanie 2x-tiez len trochu a okolo obeda.. tak uz cela napata cakam,-zajtra mam prvu prehliadku.

inak, ja na tvojom mieste by som tiez nedovolila, pokial srdiecko bije, tak dufam, ze ti to dobre dopadlo.

kacka1804
13. sep 2015

@zimmi1 no bohužiaľ nie pred týždňom som doma potratila a na druhý den ma už len vyčistili :( takže dievčata
á držte sa...

zimmi1
14. sep 2015

@kacka1804 jaj, tak to mi je velmi luto.. ☹ tak drzim palce nech sa coskoro zadari znova.

kacka1804
18. sep 2015

@zimmi1 dakujem 🙂

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacka1804
21. sep 2015

@emelia18 fuu ha to je čo??ja teraz mám už len čakať do menzesu ale nie je to tam aj tak v poriadku asi som chytila nejaký zápal zajtra mám ísť k doktorovi tak snád mi niečo dá na to

emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mimka877
31. júl 2016

Ahojte ja krvacam od 16 tyzdna kazde dva tyzdne silnejsie u gynekologa som vzdy no pobedal ze mam maly flacik medzi placentov a maternicov maly je v poriadku v 22 tyzdni som bola zase dal mi dicynone a ascorutin berem od 16 tyzdna tri dni som bola bez flacika a rano som sa zobudila a tecie zo mna dost do nemocnice nechcem maleho kopat citim neviem co mam robit o tyzden mam24 tyzden a iden do poradne odychujem vela tak neviem co este mam robit aby to prestalo poradte mi ak mozete a viete

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre