Kiahne v prvej polovici tehotenstva

yuuki
18. jún 2014

ahoj. nemala som ešte kiahne a som v 13. tt dnes som bola na gyn. a prišla tam jedna žena s dieťaťom čo malo tvár posiatu kiahňami. veľmi sa teraz bojím. aby som ich nedostala aj ja, keď to môže byť také nebezpečné pre bábätko ... je tu niekto kto prekonal kiahne v prvej polovici tehotenstva ? máte s tým skúsenosti? ☹

eikenella
18. jún 2014

ešte je šanca, že dieťa nebolo už infekčné, ak malo zaschnuté chrasty. hádam pani bola tak zodpovedná, že infekčné dieťa neťahala medzi ľudí.

aristka
18. jún 2014

to čo bolo za ženskú ťahať dieťa s kiahňami medzi tehulky ,mám dosť..no čo ti ostáva čakať či sa prejavia alebo nie a na budúce ak sa také niečo bude opakovať treba sa ohlásiť ,nech s dieťaťom opustí čakáreň alebo zaklopať na dvere a nech to rieši či dr.alebo sestrička a zatiaľ bu´d v kľude....

lulu369
18. jún 2014

@yuuki Ahoj ak si prekonala kiahne ako dieťa, tak sa nemusíš obávať...Keď som čakala synčeka, tak dcérka dostala kiahne a ja som ich vôbec nedostala 😉 Ja som bola síce v tedy v 2. trimestri.

vejula
18. jún 2014

@lulu369 ona píše, že ich ešte nemala

molka
18. jún 2014

@yuuki boli to určite kiahne?

veriiii
18. jún 2014

zavolaj zajtra tomu lekarovi-on ti poradi co a ako-nenechavaj to tak,hlavne,ked si este nemala kiahne.....inac ta zena isla k nemu?ak hej,,mozno si bude pamatat..ak dieta malo cervene vyrazky, bolo infekcne, prenasa sa keby to dieta zakaslalo alebo kychlo, prenasa sa to vzduchom,alebo ked praskne obsah vyrazkya by si sa jej dotkla a preniesla .
Dieta uz nie je infekcne ak uplne posledna vyrazka zaschla.ale ak malo cervene ,tak este je..inkubacna doba je 14 dni, takze az za 2 tyzdne by si vedela..a to by so necakala..
Ja by som isla za dr vysvetlila situaciu, hovorim, mozno si bude pamata ak isla zena k nemu, ak nie, tak aspon ti poradi..ono, je tam 2% sanca ,ze babo bude mat tzv fetal varicela syndrom.co zahrna zjazvenie, poskodenie oci ako katarakta, skratenie koncatin atd..moze dosj aj ku komplikaciam u rodicky, napr zapal pluc, s tazsim priebehom u fajciarok...ak by si bola kratko pred porodom alebo po a mala ovcie kiahne, dieta by sa nakazilo svelmi tazkym priebehom..
a este-kiahe mozes dostat aj 2 a viac x-zavisi od toho aky titer protilatok sa ti vytvoril-zevraj ak dieta ochorelo v rannom detstve, tusim do 1. roku, tak sa zvykne tvorit menej protilatok..okrem toho, kiahnovy virus moze zostat v tebe ako napr herpes virus ,pozdlz nervovych zakonceni a reaktivovat sa ako pasovy opar..

ttctwins
18. jún 2014

@yuuki - pochybujem velmi silno, ze to boli kiahne, su rozne druhy vysypov a ak si ich nemala, spoznat to ani nemusis. Keby lekar vidi v cakarni dieta zo skutocnymi kiahnami medzi tehotnymi, sam ju odtial vyhodi, ver mi, robim na gynekologii. Hlavne klud, objednaj sa na odber krvi co najskor, su injekcie, ktore zabrania prepuknutiu takejto infekcie alebo ockovanie, treba zvazit, co je v tomto stadiu najlepsie a na to hned rano telefonat smer lekar.

lulu369
18. jún 2014

@vejula tak to som ako si prehiadla...

hellionka
18. jún 2014

@veriiii Och no už len toto potrebuje "počuť" tehotná žena ...

yuuki
autor
19. jún 2014

veď páve, viem čo všetko sa môže stať a ako som kiahne nemala tak sa bojím. no kiahne to boli lebo to tu má teraz každé druhé dieťa ...

yuuki
autor
19. jún 2014

@veriiii ano išla do vnútra predomnou ešte aj s tým dievčaťom. dieťa nekýchlo nekašlalo sedelo ďaleko nedotklo sa ma ale aj tak sa bojím ... bola tam asi 5 minut

bobocka
19. jún 2014

@yuuki moje deti este kiahne nemali,pred mesiacom sa hodne dlho hrali s dietatkom,ktore bolo prave infekcne,malo kiahne (vtedy sme to nevedeli,kiahne sa u toho dietatka len rozbiehali) a presiel mesiac a obaja moji chalani su bez kiahni.proste ich nedostali.a rovnako mam kamaratku,ktora sa uz dlho snazi dceru "nakazit",chodi na tzv kiahnove navstevy a ta mala nic.takze to vobec nemusi byt take strasne ak aj dieta infekcne bolo.to,ze si kiahne nemala este neznamena,ze ich teraz dostanes.inkubacna doba je 21 dni,takze holt budes mat asi trosku krusnejsie tri tyzdne a budes na sebe pozorovat kazdu jednu bodku,ale to neznanema,ze to budu kiahne.drzim palce.a hlavne nepanikar,nestresuj.nic ti to nepomoze.cas nevratis.len sa porad s lekarom co a ako. neboj,bude dobre 🙂

yuuki
autor
19. jún 2014

@bobocka ďakujem 🙂 ja ked som bola malá som sa tiež takto hrávala s deťmi čo mali kiahne a nedostala som a moje sestry tiež nie, tak snáď nám to ostalo 🙂

yuuki
autor
19. jún 2014

ďakujem vam všetkym za reakcie .. bola som u obvodnej doktorky dnes sa popýtať čo a ako tak ma upokojila... v prípade, že sa vyskytnú príznaky tak mám k nej okamžite "nabehnúť" ale žiadne nebudú som sa rozhodla 😀 idem myslieť pozitívne a hotovo 🙂

bobbinka
19. jún 2014

Ja som dostala v 5tt kiahne,a verime ze sme ok,nic nenasvedcuje tomu ze by nebolo v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre