Karpálny tunel v tehotenstve

7. júl 2022

Čaute, baby.. Nejaká skúsenosť? Počas tehu sa mi objavilo stŕpanie rúk, bolesť zápästia, atď.? Ide o karpálny tunel? A odoznelo vám to po pôrode? Je dobré to niečím napr. natierať alebo tak? Ďakujem za odpovede

zuzkaa1991
7. júl 2022

Ja som zacala trpiet s tym cca v 7 mesiaci....odznelo to trošku treba ist na neurologiu som....som chodila pravidelne na kontroly merala mi na pc hodnoty teraz po 4rm.od porodu mam dobre výsledky ale to.som schudla a zacala cvicit....mna palili medzi prsty ani nie trpnutie ako ta paliva bolest mne prud studenej vody pomahalo 🙈
Takze som skoro celu noc stala pri umyvadle
Muz by chcel aj druhe ale aj toho sa bonim ze opat budem.mat taky silny karpalny tunel...

surama
7. júl 2022

Ahoj, ano a ano 😃 Hrozne mi orava ruka trpla a po porode som si na to uz ani nespomenula 🙂 Je to tym, ze ti babo tlaci na chrbticu, nervy... Ale bude to ok, len teraz musis nejak vydrzat a skusat si trochu ruku premasirovat. Zbytocne bude davat maste alebo lieky...len tlak sa uvolni az porodom.

evica17
7. júl 2022

Ano, ja som to mala, asi posledne tri mesiace. trpli mi prtsy na pravej ruke, ked som pisala chvilku , bolest v ruke, cize realne sa mi tazko jedlo a aj ine veci robili. po porode to zmizlo same velmi rychlo (ani nepamatam kedy, asi aj hned po porode ) . len nenamahat ruku pomoze, ine mne nepomahalo a to som cvicila aj s nou.

mariavalacsai
8. júl 2022

Ahoj, ja som to mala od 16.tt tehotenstvo.. Ku koncu to bolo uz strasne, obidve ruky boleli.. Nebola som s tym u neorologa, gynekologicka povedala ze vacsinou po porode to zmizne. Hned to nezmizlo, napriek tomu ze tyzden po porode som mala skoro rovnaku vahu ako pred tehotenstvom. Ale teraz ma mala 4 mesiac a uz zhruba 2 mesiace je to super, nic necitim 😊

any_soj
8. júl 2022

Prešlo mi okamžite po pôrode...
V ten večer už nič. Mala som tak, že najprv od nejakého 5.mesiaca v spánku, potom aj cez deň som strácala cit, neudržala som ťažšie, necítila som adekvátne tlak, dotyk. Ako flautistka som bola dosť vydesená z toho.

lucusik5
14. aug 2022

Natierala by som si to priebežne kostihojovým gélom, po pôrode by to malo odznieť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre