Jedná sa o mimomaternicové tehotenstvo?

20. okt 2021

Ahojte baby chcem sa spýtať minulý týždeň som si robila testy všetky vyšli pozitívne. Menzes mi mešká už 20 dní ale dnes ráno som začala krvácať celkom dosť. Hneď som šla k svojej dr. Ona nevidela nič na sone že všetko v poriadku tak ma poslala že mám ísť zajtra na krv ake mám hgc. Myslíte že sa jedná o mimomaternicove tehotenstvo? A samozrejme prišla som domov tak som si spravila ďalší test a vyšiel pozitívny tak neviem čo si mám myslieť. Ďakujem

maria898
20. okt 2021

Je to dost oravdepodobne, pokial doktorka nic na sone v maternici nevidela

petus998
20. okt 2021

Moze to byt mimomaternicove aj nemusi pri 3 tyzdnoch meskania ms by mala urcite nieco vidiet na sone.

autor
20. okt 2021

@maria898
@petus998 a to mimomaternicove znamená že budem musieť ísť na čistenie však?
Mám strach

maria898
20. okt 2021

No ja som bola v nemocnici a nieco mi dali do zili infuzkou a cakali ze sa to nejako samo vyplavy ale nic, za dva tyzdne na kontrole to tam stale bolo a tak som bola na laparoskopickej operacii kde mi teda vybrali vajcovod v ktorom to bolo ichytene

autor
20. okt 2021

@maria898 a ako dlho ste boli v nemocnici?

maria898
20. okt 2021

Vraj to bezne rano robia a vwcer idete domov ale ja som bola specialny pripad mala som kopu zrastov co mi poriesili a tak bolo to u mna doat komolikovane a tak som tam bola od piatku rana okolo obeda ma operovali a pustili ma v nedelu rano.

miska7754
20. okt 2021

@maria898 a odobrali ti vajcovod? Lebo aj mne pravy a snazime sa o babo a zatial nic bojim sa ze sa nam nebude uz moct podarit babo :(

maria898
20. okt 2021

@miska7754 ano odobrali a robili mi aj priechodnost toho zvysneho. Verdikt neprichodny... Zrutil sa mi svet...to bolo v maji a teda pozor si s muzom nedavame a minuly mesiac sa podarilo otehotniet ale teda velmi rychlo tehotenstvo skoncilo. Ale daloi to novu nadej, lebo sme uz boli nachystany na umele oplodnenie. A teda este to skusime prirodzene

e1i
20. okt 2021

Som akurát 9 dni po akutnej laparoskopii, tiez vzali pravy vajcovod. Bola som v nemocnici 4 dni.

miska7754
20. okt 2021

@maria898 mne nerobili ci mam priechodny ved ale ked nemas priechodna tak ako sa ti ppdarilo otehotniet mne tiez sa podarilo otehotniet aj test ukazal ale potom taka hrca vysla krvi zomna cize aom potratila dufam ze sa nam eate zadari :(

maria898
20. okt 2021

@miska7754 no aj ja som to tak mala test aj hcg pozitovne ale velmi rychlo to odislo. No asi zrejme celkom nepriechodny nie je. Uvidime casom co sa nam podari a nepodari. A netreba zufat ale dufat.drzim palce

miska7754
20. okt 2021

@maria898 ach jaj.... A ked nemame vajcovod ovulacia je kazdy druhy mesiac ci?

ewka9
20. okt 2021

@miska7754 nebojte sa určite sa vám podarí mať bábätko 🍀 aj mne odobrali vajíčkovod a o 5 mesiacov som už bola tehotná 🙂

ewka9
20. okt 2021

A máte aj bolesti? Žiaľ je dosť pravdepodobné že to bude mimomaternicové, aj keď silno držím palce aby nebolo 🙏 a ak by aj náhodou bolo, nebojte sa..ja som ležala v nemocnici iba jednu noc..a to bola akútna laparoskopia v hodine dvanástej..ušla som hrobárovi z lopaty ako sa hovorí..drte sa

monka105
20. okt 2021

Ak ti povedala doktorka, že je všetko v poriadku, prečo si vlastne založila túto diskusiu? Veď potom nemáš mať prečo stres a podozrenia na mimomaternicové. Celkom nerozumiem…

kkovacovak
20. okt 2021

@monka105 pravdepodobne nemyslela v poriadku ale myslela to tak že maternica je čistá a nič tam nie je. Preto ju poslala na krv
@miska7754 ja som bola na laparo, vybrali mi vajcovod, vyčistili zrasty a myomy a otehotnela som pomerne rýchlo bez väčších problémov. Takže ide to aj vtedy. No a vaječník nevysiela vajíčka pravidelne na striedačku takže môže ísť vajíčko kľudne aj 3 mesiace z dobrej strany a kľudne 2 mesiace zo zlej. Ale vraj vie zdravý vajcovod prebrať vajíčko aj z druhej strany. Osobne si to ale neviem predstaviť. Takže snažiť sa stále. Po laparo je to tam vyčistené a malo by to prísť rýchlo pokiaľ je druhý vajcovod v poriadku.

Autorka: ak je test silný a stále pozitívny a dr nič nevidela tak je naozaj môžné že je to mimomaternicové ale môže to byť aj pozostatok hcg a tým krvácaním sa plod možno vypudil a bolo to biochemické. Zajtra alebo pozajtra uvidíš. Každopádne by ťa asi brali urgentne na operáciu ale neboj sa nič to nie je. Mňa operovali večer o 18 a o 24 hodín to už bolo v pohode. Bola som tam dve noci a do týždňa si relatívne fit. Sú to len malé vpichy max cca 3 stehy takže sa to hojí rýchlo a bolesť je minimálna. Držím palce...ja som to absolvovala a teraz už čakám na pôrod takže svet sa nezrúti aj keby to bolo ono 😉

autor
21. okt 2021

@kkovacovak dakujem pekne dnes idem na krv a hneď aj musím počkať výsledky tak uvidím. Aspoň že sa v nemocnici nebýva dlho keďže mám doma malé dieťatko. Už sme sa tešili aj na toto druhé ale už ako to osud zariadil uvidíme 😥🙂

poopsie
21. okt 2021

Ak by si išla do nemocnice, tak možno max na ďalší deň, to nieje jednodňová chirurgia.. Musiš mat ešte dren v bruchu....prvý krát ma nechceli pustiť, že doma mi deti neplačú, a keď už plakalo nechcela som ísť 🤣🤣bolo mi veľmi zle

mimi666777
23. apr 2022

Ahojte môžte mi niekto poradiť či sa mám báť že to je mimo maternicove alebo nie hcg mám 787.40 mám aj bolestí pod bruchom ako pri ms a ide mi to na kríže ináč nič iné plod ešte dôchtor nevidí môžte mi poradiť bojím sa

ewca1031
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ewca1031
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre