Je ešte riziko potratu v 11. týždni?

29. apr 2024

Je ešte nejaké riziko potratu v 11tt zamlknuty potrat alebo spontanny?

snazilka_bio_mamka
29. apr 2024

hovori sa ze prvy milnik je 13 tt.. potom este do 20 tt je tiez riziko..samozrejme cim pokrocilejsie tehotenstvo tym sa sanca na pitrat znizuje ale nie je nic vylucene donsekundy kym neporodis zdrave zive dieťa.s tymto sa pasuje kazda tehulka .

k47
29. apr 2024

Šanca je vždy, až kým sa to nezačne volať predčasný pôrod 🙃.
Pre konkrétnu pravdepodobnosť pozri napríklad https://datayze.com/miscarriage-chart, kde môžeš aj zadať svoje fyzické údaje.

marhulka13
29. apr 2024

Ja som potratila v 14 tt a 18 tt, plus dve deti mám. Ale štatisticky čím vyšší týždeň, tým lepsie

kika2565
29. apr 2024

Ja som potratila v 12t ...

monnci2226
29. apr 2024

jasne ze je-bohuzial.... ja v 16tt spontanny (do 15tt bolo u mna vsetko v max poriadku)

lienoccka85
29. apr 2024

riziko potratu je stale. sestra potratila v 31tt. treba brat ohlad na svoje zdravie cely cas.

lucia7933
29. apr 2024

@lienoccka85 v 31tt potrat? to uz je skôr predcasny porod? ci?

tanyan
29. apr 2024

@lucia7933 V takom vysokom týždni je to extrémne nepríjemné bez ohľadu na názvoslovie. Či už povieš, že sa tehotenstvo predčasne ukončilo alebo sa plod prestal vyvíjať alebo chýbala srdcová aktivita alebo ... Áno, fyzicky a psychicky je to s každým týždňom náročnejšie.

babulkomale
29. apr 2024

@lucia7933 nemuselo byt babatko uz zive 😥

jaskolka
29. apr 2024

Tak najvyššie riziko je do toho 12 týždňa. Potom už klesá, ale nikdy to bohužiaľ nie je na 100 %záruka, ze po tomto týždni už sa nič nemôže stať.

jaskolka
29. apr 2024

@babulkomale vo vyššom stupni tehotenstva (aj keď bábätko už nejaví známky života) sa to už neberie ako potrat, ale predčasný pôrod mŕtveho plodu.

jaskolka
29. apr 2024

@lucia7933 áno, lekársky sa to označuje ako predčasný pôrod mŕtveho plodu

lucia7933
29. apr 2024

@tanyan viem, bohuzial sama som prisla o dve babatka ale teda vo velmi skorom stadiu 7 a 8tt a uz vtedy to bolo dost narocne neviem si to predstavit v tak vysokom stadiu :(

zafir01
29. apr 2024

@lienoccka85 v 31 TT nie je potrat , buď predčasne porodila a následne dieťatko zomrelo ,alebo dieťa zomrelo v maternici ,a sestra ho porodila a pochovala
Ja som potratila v 6 ,10 týždni a 2 dní pred termínom mi zomrela nenarodena dcérka .
Stať sa môže vždy ,avšak každým týždňom životaschopnosť plodu je vyššia ,a ten 13-14 týždeň je taká pomyselná hranica u mnohých

tanyan
29. apr 2024

@zafir01 Ja som to našťastie stihla pred zmenou zákona, takže som to aj v 33tt nemusela pochovať a nazývala to plodom.

zafir01
29. apr 2024

@tanyan aha ,to zas neviem ,že odkedy sa nenarodené deti pochovávajú . Moja dcérka bola zdravá , pupočník sa jej omotal okolo krku . Po pôrode som ju dlho ešte mala v náručí a pochovala som si ju . Neviem si predstaviť ju nechať v nemocnici ako biologicky odpad . Bolo to hotové 3,5 kilove bábätko s vlaskami ,so všetkým . Len vyzerala ,že spí .

tanyan
29. apr 2024

@zafir01 V tvojom prípade tomu rozumiem. Ja som mala to šťastie, že som nemala žiadny mimotelový kontakt. Mne bola pri bežnej kontrole zistená absencia srdcovej aktivity. Príčinou bol hranične krátky pupočník, ktorý bol tesne obtočený. Nakoľko im od zistenia tejto skutočnosti trvalo 6 dní, kým sa to podarilo dostať von (použili na mňa všetky možnosti na vyvolanie pôrodu), tak tam už začal bunkový rozklad a ja som už bola psychicky vysporiadaná a ani nebolo vhodné / možné, aby sa na to ktokoľvek pozrel.

zafir01
29. apr 2024

@tanyan aha ,chápem . Mne vyvolávali pôrod takmer 3 dni . Každá sme iná ,a mali sme iné okolností . Každá sa s tým vysporiadava tak ,ako to cíti v danom momente .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre