Hyperemesis gravidarum - nadmerné zvracanie v tehotenstve

leontttynka
20. apr 2016

Ahojte, nikde som nenašla, odpoved na to co hladam. Tak skusim takto. ... v prvom tehotenstve, som trpela nadmernym zvracanim aj 20 x denne ani cistu vodu som v sebe neudrzala a doslova som prve mesiace prelezala a nakoniec skoncila aj na infuzkach v nemocnici, a potom som az do porodu obcas vracala. Nakoniec som mala aj preeklampsiu ale to teraz neni podstatne. Po pôrode som zacala mat problemy so stitnou zlazou a beriem aj lieky a liecim sa. Obcas mi byva s hormnou zle na zvracanie...teraz k mojej otazke ...chceli by sme dalsie babo, maly bude mat 14 mesiacov ale obavam sa rovnakeho stavu ako som bola pri prvom tehotenstve, mate niekto osobnu skusenost....odpoved typu nemusi, kazde tehotenstvo je ine pocuvam stale...ale sam lekar mi povedal, ze najvacsia pravdepodobnost je, ze sa to znovu zopakuje...tak sa pytam ci ma niekto skusenost...a kto sa potom posatara o maleho? ako ste to zvladli? dakujem krasne za kazdu jednu odpoved 🙂

dominika6
20. apr 2016

@leontttynka
Lekar vzdy povie to negativum aby si nevzal na triko nasledky...
a je na zene ci sa rozhodne to riziko podstupit...my ti tu nemozme davat rady ani rozumy lebo nik si nemoze dovolit tvrdit ze to zvladnes na 1-tku lebo to zvladla aj ina

andy03
20. apr 2016

Ja som mala niečo podobné len S bolesťami a krvácaním, taktiež som prve mesiace preldzala a prevracala.. Ďaľšie sme sa rozhodli mat až keď pojde maly do školky. Nechcem maleho vláčiť po babkách a susedkach..a spraviť si dieťa S tým že však to bude iné tehotenstvo má nenapadlo ani na sekundu.. Pokiaľ máš babku, alebo maminu ochotnú dá starať tak to je ine.. Ja nemám nikoho tsk preto toto rozhodnutie

slniecko35
20. apr 2016

@leontttynka sice nie ja osobne, ale moja kamaratka mala prve tehu ako ty a v druhom sa to v jej pripade neopakovalo, len par krat jej bolo zle a ma dve dievcatka. Aby si mala aj pozitivny priklad, moze sa to zopakovat, ale nemusi.

leontttynka
autor
20. apr 2016

@dominika6
@andy03
@slniecko35 dakujem kocky, prave ze nemam nikoho kto by mi povaroval maleho. a maly je zive striebro, nepospi niekedy cez den, inokedy tak pol hodinky spi, a prave sa deje to, ze manzelovi ponukli novu robotu, teraz pracuje doma co fajn, a vyhoda, ze keby som potrebovala tak maleho postrazi, co keby nastupil do noveho zamestnania by nebolo mozno. a bohuzial mam taku svokru ktora maleho v zivote nevarovala...a nestarala podla nej su stari rodicia iba na rozmaznavanie a rodicia na starenie...takze od nej pomoc ziadnu necakam, a moja mama zije daleko od nas...ja som chcela mat po sebe deti a mala by som super matersku keby sme stihli retazovi pôrod, co keby som nastupila naspat do prace by som taku uz nemala a nikde nie je iste ze by ma zobrali. len obavam sa toho tehotenstva, a to som bola 2 x v nemocnici a 11 dni pred pôrodom...no cele zle a je to dlhy pribeh...a pytam sa na skusenosti lebo v mojom okoli nikto s tym nema skusenost...a este podla svokry zvelicujem ...a vsetko moooc prezivam...

mimikas
20. apr 2016

@leontttynka ja som mala take prve tehu a zvraciavala som tiez 20x do dna, skoncila som na infuziach a v nemocnici, v podstate som cele prve tehu stravila nad zachodovou misou. Trvalo mi 3 roky kym som sa odhodlala znovu otehotniet. Pozitivum je, zvracala som 1x, byvalo mi sice zle ale ani z daleka sa to nerovnalo stavom pri prvom tehu. Takze sanca ze sa to nezopakuje tam je, ale moj lekar mi povedal ze e az 70% sanca ze sa to zopakuje, ale u mna to tak nebolo a tehu je podstatne lepsie ako to prve

dominika6
20. apr 2016

@leontttynka
Dobre tak ja ti poviem...
Prve moje tehotenstvo som pregrcala do 20tyzdna kym som neskoncila v nemocnici s hroziacim potratom,pretahovala som porod az 10dni,ktore som tiez prelezala v nemocnici lebo mi nevedeli vyvolat porod a kazdy den ma pripravovali na cisarsky rez lebo boli slabe odozvy srdiecka plodu....10dni som bola o hlade lebo jasne ze pred operaciou sa nesie jest...bola som tak vycerpana ze ked som sa v posledny den zacala otvarat,chcela som len spat..
Porod trval 30min.a prve moje slova boli,,som strasne hladna..prosim dajte mi daco,,😀

Druhe tehotenstvo som chcela hned tak sa aj podarilo a bolo uplne ok...
Az na to,ze mi manzel povedal 2dni po porode,ze malinka mala okolo krku omotanu pupocnu snuru a bola omodrala...len ma nechcel stresovat....

Tak si vyber...drzim palce...chod do toho...🙂

andruska80
20. apr 2016

no u mňa sa to zopakovalo aj pri druhom tehotenstve, pri prvom som skončila 2x na infúzkach, zle mi bolo takmer až do konca, pri druhom som skončila len raz, ale tiež mi bývalo zle, snažila som sa však myslieť pozitívne, že to prejde a nestresovať a neviem teda, či to pomohlo, ale v nemocke som už nemusela byť a väčšinou sa mi to podarilo predýchať... syn mal však vtedy už 5 rokov, doobeda bol v škôlke - vodila mi ho mamina, dosť sa aj sám už prehral, tak nejak sme to zvládli....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre