Hydrops plodu

naobedbuduspagety
21. okt 2021

Nájdu sa tu maminky ktorých bábätko malo hydrops a bola mu podaná liečba (transfuzia) ešte v brušku? Pomohla vám liečba?

77daniela77
21. okt 2021

@naobedbuduspagety Zalezi v ktorom stadiu tehotenstva plod je.

naobedbuduspagety
autor
21. okt 2021

@77daniela77 20 tt.

77daniela77
21. okt 2021

@naobedbuduspagety Dcera to mala zaciatkom tehotenstva,dieta sa nevyvijalo dobre,v 12 tyzdni muselo prec.

naobedbuduspagety
autor
21. okt 2021

@77daniela77 viem,že množstvo prípadov končí zle. Mňa skôr zaujíma, či sa to liečbou podarilo zvrátiť alebo je to zbytočné. Dcéra asi liečená nebola, ale aj tak ďakujem za reakciu.

77daniela77
21. okt 2021

@naobedbuduspagety Lezala s tym v nemocnici v Prahe.Mozno to nie je vzdy o tom istom....

patricka
21. okt 2021

V 24 tt som porodila, bábätku nedávali šancu na prežitie nakoľko tam bolo ešte aj niečo iné 😔 po 9 mesiacoch som ostala opäť tehotná a bábätko bolo zdravé 🙏

naobedbuduspagety
autor
22. okt 2021

@patricka my zatiaľ nemáme žiadne iné pridružené diagnózy len miernu anemiu a hydrops, tekutinu pri pľúcach. Organy sú zatiaľ vyvinuté dobre, ani nijak extrémne nezaostáva v raste. Doktor chce podať transfuziu vraj je tam šanca, že sa stav zvráti, bábätko odpuchne, odsaje sa mu tekutina z hrudníka a dovyvíja sa správne. Len je to všetko o tom že až do pôrodu budem musieť ležať v nemocnici v BA čo je pekelne ďaleko, doma mám už jedno dieťatko a neviem si predstaviť odísť od neho na takú dobu, hlavne keď stav dieťatka v brušku je buď alebo.

kiki68
22. okt 2021

@naobedbuduspagety tak je to bud alebo. Ale ja by som o uz ore dieta v 20tt spravila. Mozes zvratit stav. Poznam maminu, co bola takto v Prahe a maju zdrave babo. Akoze narodilo sa predcasne, ale je zdrave. Tiez tam robili aj nemozne. Takze ja by som do toho isla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre