Hrozí mi predčasný pôrod v 31tt ?

ka1823
24. máj 2019

Ahojte som v 31tt (už druhé tehotenstvo) na poradni v tomto týždni mi doktor povedal že som otvorená na jeden prst a v knižke som si všimla že pri minulej kontrole bolo cervikalne skóre 0 no teraz už 5. Nejak extra doma ležať nemôžem keďže mám malé dieťa doktor mi pichol nejakú injekciu a povedal že sa mám prísť ukázať o týždeň. Tváril sa dosť neurčito na otázku či je teda nejak pravdepodobne alebo možné že mám očakávať predčasný pôrod sa tváril tak isto nijako. Tak sa chcem spýtať či máte niekto skúsenosti?
Okrem toho mi býva cely čas pomerne zle, točí sa hlava zvraciam, kŕče mám niekedy aj niekoľko hodín v kuse.

wikisara
24. máj 2019

@ka1823 aj keď sa ti moc ležať nedá, no mala by si sa šetriť. skús poprosiť maminu alebo svokru, aby ti trochu pomohol s prvým dieťatom

mmoni89
24. máj 2019

@ka1823 ja som.bola pri prvom synovi otvorena na 2 v tomto tyzdni.Rodila som v 37tt,ale lezala som mne aj velmi brucho tvrdlo a mala som bolesti

lubina
24. máj 2019

@ka1823 tiez som pri druhej bola otvorena na dva prsty a nakoniec som 4 dni este prenasala. Doktor ani sam nemoze presne povedat, ci uz sa chysta tvoje telo na porod alebo nie. Treba sa setrit, mna tiez sledovali, ale ani v nemocnici som nebola a ako pisem, nakoniec som 4 dni prenasala...drzim palce nech to dobre dopadne

michaella94
24. máj 2019

beries magne? nie je to sranda urcite sa snaz vela lezat a dietatko co mas dome nezdvihaj...pri druhom synovi som sa zacala otvarat uy niekedy v 20tt ...bola som aj v nemocnici v 35tt sa vypytal na svet porod zastavili a nakoniec sa narodil den pred terminom...treti syn to iste otvorena od 20tt tiez som lezala na udrziavani tam mi uz pichali aj injekcie na pluca malemu nakoniec sa narodil 3 tyzdne pred terminom...doma som mala uz 2 synov tak tez sa vea nedalo oddychovat ale fakt kazdu volnu chvilu skus lezat ...moji synovia su nastastie vsetci zdravi...treti sa trosku dlhsie adaptoval po narodeni ale inak vsetko ok 🙂 drzim palce a nasad si magne ak ho este neberies...ja som brala 4x2tbl..drzim palce

ka1823
autor
24. máj 2019

@michaella94 magne beriem od začiatku tehotenstva 3-4 tabletky denne, plus tardyferon každý deň jednu tabletku, a keďže syn ma 21 mesiacov úplne že nenosiť ho tiež nemôžem (prebaľovanie, vysoká stolička sem a take bežne veci čo treba), ale ďakujem za odpoved hádam to tiež dobre dopadne 🙂

ka1823
autor
24. máj 2019

@wikisara cez deň sú v práci, takze s tým teraz zatiaľ moc nenarobím ale keď sa dá tak sa snažím oddychovať keďže aj dosť unavená len ako som spomínala nejako veľa toho cez deň nieje no

natalia11111
24. máj 2019

@ka1823 otvorený krcok z vnútra co z vonku? ,dĺžku krčka sonom meral ci nemeral? tiež je dôležité ci je tvrdý alebo makkne, asi ti pichol progesteron, ale mohol ti dat aj utrogestan na vkladanie to pomáha.. Ak môžeš podloz jednu stranu postele a tak lež..

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubalea
24. máj 2019

Ťažko povedať, môže prísť skôr, no môže sa to aj ustáliť , ale jedno je však isté, že by si sa mala šetriť a čo najviac sa snažiť oddychovať. Isto by ste sa vedeli doma nejako dohodnúť, že by si si to mohla dovoliť

malicka_mysicka
24. máj 2019

ahoj, ja som bola otvorena na jeden prst od 33tt a nakoniec som tyzden prenasala, ku koncu sme maleho vyhanali vsetkymi moznymi babaskymi receptami ale vobec sa mu nechcelo. pravdaze sa setri najviac ako sa len da, ale hlavne sa nestresuj. drzim palceky ❤️

wikisara
27. máj 2019

@ka1823 no to ti verím, ale tak snáď ešte babätko počká pekne v brušku 🙂

ka1823
autor
14. nov 2019

No takze len pre info ak by niekto hľadal podobnú debatu porodila som predčasne a to v 37tt maly mal však slušnú váhu 3300g tak to nebolo nič strašne no len sa však nespoliehajte že ak ste mali napríklad prvý pôrod v 41tt je to musí byt vždy podobne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre