Hraničné hodnoty tehotenskej cukrovky

zuzkamacken
19. máj 2014

ma niekto skusenost? dnes som bola na glukozovom zatazovom teste (som 15tt), vysledok 8,1 pricom 7,8 je horna hranica, vraj "hranicna" hodnota.. k diabetologovi idem az o tyzden.. mate skusenosti s takymito hodnotami? predpisali vam dietu ci..? vdaka

lubina
19. máj 2014

@zuzkamacken ja som mala ovela vyssie hodnoty, bolo to diagnostikovane ako tehotenska cukrovka, ale mala som len dietu, nepichala som si inzulin, iba dieta a kontrolovali mi cukor a sama som si viedla ten dennik merania cukru...takze predpokladam, ze pri hranicnej hodnote, tak to b ude tiez iba dieta a to sa da v pohode vydrzat, ziadne drastaky to neboli, len sa treba toho drzat, aby ten cukor nestupal, drzim palceky

saska.t
19. máj 2014

@zuzkamacken Bola som na Tom rovnako a tiez len dieta bez inzulinu,kukni na temu tehotenska cukrovka tu na MK ,tam najdes vsetky info 😉

danielita18
19. máj 2014

ja som mala tiež presne 8,1 ale ja som bola v 23 týzdni na zátazový test a tiež som mala len dietu a kontrolovala som si cukor a babatko mi castejsie premeriaval doktor ale urcite som si musela davat pozor lebo keby nedržím dietu ze sa nevyhýbam sladkemu tak je to nebezpečné pre babatko ale da sa to vydržat a nie je to nič drastické a postupne si odsleduješ čo ti dvíha cukor

jaruska8
19. máj 2014

@zuzkamacken Ja som mala 7,8 a držala som diétu. Bez inzulínu, po pôrode sa to upravilo. 😵

zuzkamacken
autor
20. máj 2014

@jaruska8
@danielita18
@saska.t
a bolo to klasifikovane ako cukrovka aj pri takych "nizkych" hodnotach? lebo sestricka sa tvarila ze to nic nie je.. dik 🙂

danielita18
20. máj 2014

mne povedali že hej ale aj to že ty si mala zvýšený cukor už v 15 týždni a ja až v 23 týzdni a takto skoro na cukor sa chodí ked je niekto v rodine cukrovkár alebo niekedy v minulosti už bolo u teba zvýšenie cukru, alebo ak je už druhé tehotenstvo a aj v tom prdoslom bol zvýšený cukor ja si myslím že netreba to brat n alahkú váhu určite by som cukor obmedzila

saska.t
20. máj 2014

@zuzkamacken ano potvrdena cukrovka,robili mi testy na diabetologii este raz a zopakovalo sa to,tym padom Bola cukrovka potvrdena 😉

jaruska8
20. máj 2014

@zuzkamacken Mne gynekológ doteraz tvrdí, že to nič nebolo. Pritom na diabetológii mi kontrolný test z prsta vyšiel až 10,3. Tak som poctivo držala diétu a v podstate sa to dalo, dokonca som sa cítila výborne. Málo som pribrala a bola som fit.🙂

adkat13
20. máj 2014

mne vyšlo presne také isté číslo 🙂 bohužiaľ napriek tomu so mnou až do pôrodu zaobchádzali ako s ťažkou cukrovkárkou. tzn.: diéta, kontrola u diabetológa pomaly častejšie ako u gynekológa (tuším každé dva týždne), hospitalizácia v pôrodnici týždeň pred termínom a na deň, kedy som mala termín mi sľúbili vyvolávačku (cukrovkárky nenechávajú prenášať). veľmi sa mi to nepáčilo, lebo nič iné mi nebolo a aj cukor som počas celého tehotenstva vždy mala okolo 5, ale čo už. našťastie pár hodín pred vyvolávaním mi odtiekla voda a porodila som spontánne.

adkat13
20. máj 2014

a ešte som zabudla, že ma všetci strašili veľkým bábätkom a aj na UTZ vyšlo, že má 3700g a nakoniec mala malá 3300g...

jajurka
20. máj 2014

ahoj, ja som mala v 29.tt hranicnu hodnotu (7,7 alebo 7,8, uz si nepamatam..), poslali ma na dia (ze pre istotu), ale tam bola glukoza ok. gynekolog mi povedal, aby som to neriesila, ze to nic nie je, ze oni tam posielaju, aby sa kryli.. ja som dietu nedrzala. ale pretoze som rychlo priberala, tak som sa snazila jest viac zeleniny (co mi chutilo pocas celeho tehotenstva 😉 ) a vela som chodila peso. ale na sladkosti som mala nezadrzatelnu chut, takze tie som moc neobmedzila 😉 sice som pribrala asi 16 kg a bala som sa, ze mi to ostane, ale tyzden po porode som mala uz len +2 kg. po porode mi testovali glukozu (ale len nalacno, nie oGTT) aj malemu (lebo mal nad 4 kg), ale vsetko ok 🙂 doteraz neviem, ci to bola cukrovka, alebo to bolo ovplyvnene len faktom, ze som sa vecer pred odberom ladovala sladkym 😀 a velkost babatka moze byt geneticka, lebo aj moja mama mala cez 4 kg pri porode.
takze ziadny strach, len dbaj na vyvazenu stravu, jedz vela zeleniny (aj ovocie, ale s mierou) a vela sa hyb 🙂

efelinka2002
2. apr 2017

Mne vyšli pri glukózovom teste v 27tt prvé dve merania v norme, posledné meranie po 2 hodinách ukázalo hodnotu 7,4. Gynekologička mi vravela, že mám podľa týchto výsledkov mierne zvýšený cukor, vraj hraničná hodnota je do 7, tak som prekvapená, keď všade inde čítam, že hraničná hodnota je 7,8 😲 Odporučila mi upraviť stravu a obmedziť sladké, k diabetológovi ma našťastie neposlala, vraj sa spolieha na moju disciplinovanosť. Od začiatku tehotenstva som pribrala 8 kg, teraz začínam 28tt. Má s tým niektorá z vás skúsenosť, resp.stalo sa aj niektorej z vás, že lekárka udávala nižšiu hraničnú hodnotu ako sa uvádza všade inde? Myslíte, že ma tým chcela len postrašiť, aby som si dávala pozor a ustrážila si prírastok na váhe?

ameerah
25. júl 2018

Ahojte baby prosim vas ja som bola na cukre minuly tyzden rano mi cukor nezmerala az ked som vypila glukozu po dvoch hod. mala som 8,2. povedala ze to je vysoke a ze ci som jedla den predtym nieco sladke samozrejme jedla som melon co mi nebolo povedane ze nemoze. hned v zapeti mi zobrala aj krv. a ze ked bude mi bude volat tak su vysledky zle. a ked nebude volat je to ok... a nevolala .tak neviem co si mam mysliet. ze v krvy t ouž zrazu je ok??? dakujem za odpoved

lukasko12
14. sep 2020

@efelinka2002 mne to sladke chyba ja si zas za jeden cely den tu napolitaku dam

efelinka2002
15. sep 2020

@lukasko12 Aj ja som si dala 😉

lukasko12
16. sep 2020

@efelinka2002 no super a to zakazuju sladke to ja nemozem mne klesa riadne potom cukor uz som mala aj po 2 hodinach 3,9

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre