Histamínova intolerancia počas tehotenstva

danielka1905
25. júl 2022

Ahojte mamičky , je tu nejaká mamička , ktorá trpí histaminovou intoleranciou? Ja som pred tehotenstvom bola na “diéte “ jedla len to čo mi nerobilo zle a poprípade ak som chcela niečo iné dala som si DAOsin . Lenže pri tehotenstve a chuti zjesť všetko čo nezje mna je to ťažko 😅. Doktor mi povedal , že ten daosin môžem ( nič nebolo písané v prívalovom letáku o tehotenstve ) . Ja len , že či je tu nejaká mamička , ktorá má histamínovú intoleranciu a berie tabletky normálne , poprípade nejaké skúsenosti . Ja mám problém so žalúdkom ( ale tak či to je tehotenstvom alebo intoleranciou ťažko povedať ) plus nafúknuté brucho , ktoré vyzerá že som v 4-5 mesiaci a nie v 10 tt . Ďakujem za všetky rady a poznatky 🙃🍀

gabka123123
25. júl 2022

Ja to mám ale neberiem tabletky len sa vyhýbam npr paradajkam kečupu jahodám atd. Počas tehotenstva som tiež mala často nafúknuté brucho. Avšak na problémy s trávením sa priprav to je bežný prejav tehotenstva.

nekonecna_katastrofa
25. júl 2022

Mne sa HIT pri tehotenstve upravila a mohla som aj potraviny, čo predtým nie. DAOsin som nebrala.

7lenka11
25. júl 2022

Ahoj, mám presne to isté. Končím 14. týždeň, do tehotenstva som držala prísnu diétu, skoro 10kg išlo dole.. Akonáhle som otehotnela, moja chute sa zbláznili. Telo si odvtedy pýta presne to, čo som počas diéty nejedla - pizza, hotdogy, hranolky, sladkosti, koláče, kysnuté veci. Spočiatku to bol problém, všetko ma strašne svrbelo, ale postupujúcim tehotenstvom necítim žiadne problémy. Doprajem si, čo si telo pýta - samozrejme všetko s mierou. Už sme boli s mužom aj na pizzi, aj som si dala na benzínke hot dog. Ja sa nechcem obmedzovať hlavne kvôli dieťaťu, aby mu nič nechýbalo.
Daosin som brala asi 3 mesiace, keď mi zistili HIT, za mňa sú to peniaze vyhodené do vzduchu. Necítila som pri tom žiadnu zmenu. A v tehotenstve by som ho ja osobne nebrala. Čo nemusím v tehotenstve do seba pchať, to neberiem...
Inak nafukovanie mám od začiatku, ja som v 6tt vyzerala ako v 4. mesiaci. Vlastne o mojom tehotenstve sa všetci dozvedeli skôr, ako sme im to oficiálne po 12tt povedali. Boli sme na oslave, kde som jedla všetko možné, lebo ma prepadol priam nechutný hlad a zároveň som bola taká nafúknutá ako nikdy..

zuzzkka
25. júl 2022

@danielka1905 v druhom trimestri by ti mala zmiznut HITka, placenta zacina vylucovat vrla DAO. Jedla som vsetko zaradom a potesim ta, po tehu uz ju mam ovela slabsiu, skoro ziadne jedla mi uz nevadia

danielka1905
autor
25. júl 2022

@7lenka11 však presne preto sa pytam lebo nechcem do seba dávat zbytocne nieco co nemusim

danielka1905
autor
25. júl 2022

@zuzzkka tak dufam ze mas pravdu 🙂🙂🙂

maris5
25. júl 2022

V tehotenstve by sa ti malo polepsit. Telo vytvara ten enzym, ktory ti chyba.

danielka1905
autor
25. júl 2022

@maris5 dufam ze mate pravdu 😊

danielka1905
autor
25. júl 2022

@gabka123123 pravé u mna je problém ze mi extrémne chutia paradajky 😅. Však presne preto som so není ista či je to intoleranciou alebo samotným tehotenstvom . Ale kazdopadne skusim obmedzit co najviac alergeny .

7lenka11
25. júl 2022

@danielka1905 aj mne v tehotenstve brutálne chutia paradajky, hoci som ich posledný rok a pol vôbec nejedla :D a občas si ich doprajem, síce len domáce, no raz za čas si myslím, že neuškodia...

danielka1905
autor
26. júl 2022

@7lenka11 tak som velmi rada ze v tom niesom sama 😄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre