Druhý pôrod po ruptúre hrádze 3. stupňa

marylin84
29. okt 2021

Prosim o Vase skusenosti, ako ste dopadli pri druhom porode, ak pri prvom ste mali rupturu hradze tretieho stupna. Resp. ci vobec ste spontanne rodili, alebo ste sli sekciou. Velmi pekne ďakujem

miadi
30. okt 2021

@marylin84 v pohode som rodila prirodzene len s oxytocin bol vyvolany lebo som mala vysoky tlak. Natrhnutie bolo zas ( prirodzene) ale uplne v pohode rychlejsie sa to zahojilo ani som to tak nevnimala, porod trval 4.5h tlacila som 9minut oproti prvemu 37h z toho 2h tlacenia uplne super, hnet potom som mala pocit ze takto by som vedela rodit hnet aj druhy den ( Keby to bolo realne mozne a )bez epi . Neboj bude to ine a lepsie druhy x.

marylin84
autor
30. okt 2021

@miadi dakujem, a v akej polohe ste rodili? Urobili nastrih?

miadi
30. okt 2021

@marylin84 u nas nastrih nerobia ze sa lepsie hoji prirodzene natrhnutie. Poloha klasicka,

marylin84
autor
30. okt 2021

@miadi to je pravda, prirodzené roztrhanie sa lepsie hoji, ale klasická poloha je smrt, mna uz do nej nedostanu

marylin84
autor
30. okt 2021

Este nejake skusenosti? Ďakujem

ecko80
30. okt 2021

@marylin84 Druhy porod bol tiez prirodzene, tiez som sa natrhla, ale uz ovela menej, to sa ani nedalo porovnat s prvym. Hojenie ovela rychlejsie aj vsetko okolo toho (sedenie, stolica...). Ale myslim, ze pomohlo hlavne to, ze som tak nestresovala pri zavere porodu, sustredila som sa hlavne na dychanie. Babatka boli cca rovnako velke.

marylin84
autor
30. okt 2021

@ecko80 sekciu ste ani nezvazovali? Predsa len je to velka sanca, ze zvierac uz nebude funkcny. U mna prave ze by bol stres este vacsi, ked viem, co sa moze stat

ecko80
30. okt 2021

@marylin84 Podla dr to nebol dovod na sekciu a basta, bala som sa aj ja, ze sa to opat stane. Ale kedze sa inak nedalo, len prirodzene, snazila som sa na to nemysliet a hlavne pocuvat dr pri tlaceni. Pri prvom som v strese tlacila hlava-nehlava, maly vyletel velmi prudko, to bolo asi pricinou🤷

marylin84
autor
30. okt 2021

@ecko80 tak to bol nejaky bezohladny doktor, po tak zavaznom poraneni by mal dat zene na výber, ale ved jemu zadok nesili, ja som viacmenej na vyber dostala, tu ide len o to, ze sa neviem rozhodnut

ecko80
30. okt 2021

@marylin84 Vies co, este pred tym druhym porodom by som bola naklonena viac tej sekcii (keby som mala na vyber), ale po porode som bola na izbe s mladou babou, co rodila sekciou a bola som rada, ze nakoniec som rodila prirodzene. Normalne som ju lutovala, ake mala bolesti.

marylin84
autor
30. okt 2021

@ecko80 verim, sekcia nie je sranda, ale mat nefunkcny konecnik je trvala zalezitost, bolest po sekcii je oproti tomu nic, ja napr. som po porode vstala na nohy az na treti den a sedem mesiacov som sa davala dokopy, zeny po sekcii uz aj zabudli, ze rodili a ja nasledky pociťujem aj dnes, a to ubehlo 12 rokov

ecko80
30. okt 2021

@marylin84 No je to tazke rozhodovanie, to verim. Ja som mala problem so zvieracom "len" niekolko mesiacov po porode. Ale ked to mas takto velmi dlho... nikto nezaruci, ze sa to znova nestane. Mozno by som sa rozhodla podla velkosti babatka. Druhe babo bolo podla sona mensie ako prve, aj bolo, nie o vela, ale bolo a bolo to citelne aj pri porode. Hlavne hlavicka bola mensia

pamilu812
11. aug 2022

@marylin84 Dobrý deň, ako ste nakoniec rodili? Tiež som v rovnakej situácii ako ste boli vy.

marylin84
autor
11. aug 2022

@pamilu812 sekciou, v pohode som vybavila, a nelutujem, vybrali sme krásny datum, rano som nabehla s kufrom, pripravili ma, o 11tej sekcia. Zaver: sekcia je nic oproti rupture hradze tretieho stupňa, lutujem len, ze aj prvé dieťa nebolo sekciou

pamilu812
12. aug 2022

@marylin84 Ďakujem za odpoveď 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre