CRL v 12. týždni zodpovedá 10. týždňu

laxinka
4. máj 2023

Ahoj dievčatá, vždy mi tu dobre poradíte, povzbudíte, tak sa opýtam opäť. Som tehotná, pred mesiacom v 7+6tt som bola na ultrazvuk, bábo zodpovedalo presne na 7+6. Dnes som bola na ultrazvuk opäť, som v 11+6 ale bábo podľa merania zodpovedá len 10+0 :( CRL je 3,41cm Srdiečko bije, videla som už aj hlavu, telo, vravel že aj chrbtica je ok, len mne to proste vŕta v hlave, či je to v poriadku... Dr. tvrdí, že tá odchýlka +-2 týždne je ok, tak jasné, keby to bolo + tak neriešim a teším sa... Alebo keby od začiatku meškalo o tie 2 týždne, ale fakt je ok že za 28 dní narástlo podľa ultrazvuku len o 15 dní? Zobrali mi základné odbery, mám prísť o 3 týždne. Jedno dieťa už mám, v decembri 2022 som mala MA, tak sa prirodzene bojím, dnes som sa tešila, že budem pokojnejšia, ale teda vôbec nie som :(

barbora19911
4. máj 2023

@laxinka presne takto som tu písala ja v januári mala som to isté ..neboj všetko je v poriadku ❤️ doktori nemajú až taký kvalitny ultrazvuk môže to byť odchýlka ..potom som išla do sonoclinic tam majú naozaj úžasný ultrazvuk a tam mi až povedala ze všetko je v poriadku a už aj sedí všetko tak ako má ❤️

jana0215
4. máj 2023

@laxinka vieš čo, ja som v 8+0 bola v Heliose, tam namerali 16mm, čo zodpovedalo. 8+1 som už bola u svojho gyn a ten nameral 11mm, čo zodpovedalo cca 7+0... keby ho na to neupozorním, že to nesedí s nálezom z predošlého dňa, tak to nechá tak... takže aj doktor je len človek a stačí, že si to sono trošku inak nastaví a vyjde mu to inak. To isté sa mi stalo teraz v 10tt. V sobotu som bola na pohotovosti, a namerali bábo skoro o 1 cm menšie, než bolo potom o 3 dni neskôr v utorok, čo je tiež cca týždeň rozdiel. Nič si z toho nerob. Ak by bol problém, dr ti dá vedieť 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre