Čo na mykózu v tehotenstve?

bibsha
30. aug 2022

Ahojte listovala som fóra ale nenašla som nič také podobné. Chcem sa spýtať či vám dal doktor niečo na mykózu alebo ste si len niečo v lekárni kúpili. Lebo môj doktor teraz dva dni nerobí. Teda aspoň myslím že je to mykóza. Bola som tam už minulý týždeň s tým, že ma bolí celý spodok, nič ma nesvrbelo ani nič len taká bolesť, alebo silné pálenie alebo ako to opísať. Povedal vtedy že tam žiadny zápal ani nič nevidí. Dala som si vtedy Canesten tú 1 dňovu tabletu. Natieram si aspoň zvonku Canesten krémom ale neprešlo a dneska sa pridal už aj hustý biely výtok. Neviem či teda ísť do lekárne alebo už počkať tie dva dni a ísť k doktorovi potom . Ďakujem za skúsenosti

lienockamalicka
30. aug 2022

Mne odporucila moja doktorka robit si vyplachy Rosalginom a potom na noc si dat vaginalne probiotika FloraPlus od Multigyn.

syslik81
30. aug 2022

rosalgin s amoze aj pocas tehu

chodilasomdomov
30. aug 2022

B komplex si urcite daj niekolko dní za sebou pripadne dlhodobo

bibsha
autor
30. aug 2022

ešte doplním ozaj odporučil mi doktor vtedy gynexid penu na umývanie tak tú používam

lenkaspalka
30. aug 2022

@bibsha v tehu môžeš Rosalgin alebo silnejší je Clogin výplach.

mirkabenova
3. sep 2022

@bibsha mykozu som mala celé tehotenstvo a stále mi lekárka niečo predpísala jedine co som si sama zakúpila je lactofeel.

lienkatulipan
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mirkabenova
11. sep 2022

@lienkatulipan áno každý druhý týždeň mi niečo lekárka predpisovala az ku koncu tehotenstva už nič. Ale počas pôrodu mi dali antibiotika nakoľko som mala pozitívny aj streptokok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre