Chudnutie v prvom trimestri

28. apr 2024

Ahojte, som na začiatku tehotenstva a keď som sa to dozvedela, bolo to pre mňa príjemné prekvapenie, už som ani nedúfala. Mám skoro 40 rokov a problém mám ten, že mám 178cm a ešte pred 2 rokmi som mala 72-73kg(schudla som z 85 dlhodobo stravou prevažne) teraz som sa dosť vypapkala a nedávno mi váha ukázala cez 90kg čo je riadna nadváha keď nie obezita. Veľmi mi teraz nechutí jesť, spím celkom dobre, nezvraciam, no mám tzv.nevolnost... nemam potrebu jesť, jem veľa zeleniny a o niečo menej ovocia, kvalitné bielkoviny, mlieko, syry a jogurty. Aktuálne vážim kúsok menej. Zaujímalo by ma keď nejem veľa, snažím sa zdravo,úplne som vylúčila sladkosti a sladké vody, či to nemôže nejako uškodiť bábätku? (úbytok váhy, týmto tempom budem mať okolo 12 tt aj 8 kg menej. Ak ste mali podobny problém ako ste to riešili? Koľko ste prípadne schudli v prvom trimestri, koľko je podľa vás v pohode a koľko až príliš?
Ďakujem za odpovede.

nivea777
28. apr 2024

Máš dosť vysokú váhu,bábo ma z čoho čerpať takže pokiaľ prosperuje neriešila by som to.Ja som schudla 7kg, pri 173cm a 64kg a bábätko bolo úplne v poriadku, bolo mi zle,veľmi som nejedla a všetko ,čo som zjedla išlo do bábätka takže ja som nemala z čoho priberať

autor
28. apr 2024

@nivea777 som len v 5tt tehotenstva a čo viem, že som tehotná tak za ten týždeň zleteli 2kg ani neviem ako...proste mi nechutí...k lekárovi idem až o pár dní, keďže musím čakať, lebo má plno...tiež si myslím, že ak má žena toľko kíl navyše ako ja, že proste ten úbytok až tak nevadí akoby som mala napríklad len 55kg...som si pomyslela, že škoda že som neotehotnela keď som mala tých 72😄 ale človek mieni, Pán Boh mení...

nivea777
28. apr 2024

Je úplne normálne,že pri nechuti alebo nevolnostiach idú kg dole. Nerieš to 😉 pokiaľ bábo bude v poriadku tak je zbytočné sa stresovať

lucia13022023
28. apr 2024

Ja som schudla v prvom trimesteri zo 60kg na 55kg. Vracala som neskutočne a bola iba o hrozne. Nič iné som do seba nevedela dat. Priberať som začala až ku koncu tehotenstva ale to bolo mega rýchle. Babo bolo vždy ok.

anavixy
28. apr 2024

Pokial bude dieta normalne priberat, tak to vobec nevadi. Samozrejme musis prijimat ziviny, v prvom trimestri mnoho zien nemoze takmer nic zjest kvoli nevolnostiam, ale neskor uz by bolo fajn trosku sa premoct, ale myslim si, ze to nechutenstvo je len vec prveho trimestra a rychlo sa to otoci. Ja som v tehotenstve schudla 10kg, len preto ze som pracovala v nemocnici, takze som sa hybala, jedla som co som chcela, mala som z coho schudnut, dieta malo 3700g. Vobec to nie je o tom kolko a ci zena priberie, dolezite je normalne sa stravovat, nech uz si s tym telo robi co potrebuje.

deti95060810
28. apr 2024

tak to nemusíš ani za celé tehu vôbec pribrať a bábo bude v poriadku aj tak...
v pôrodnici bola so mnou maminka ktorá bola troška pri sebe a povedala že za celé tehu pribrala 1 kg ... bábo malo pri narodení 4 kg.

kiki68
29. apr 2024

Vyhodit sladke, sladke vody, vela tukov ( ako hranolky, chipsy), oleja vela nepouzivat. Dieta to tiez nepotrebuje. Takze toto neries a mozes aj schudnut a aj da mozes vyhnut tehu diabetu. Lebo to telo naozaj nepotrebuje a uz vobec nie v tehu. Ma da jest Dost vitaminov, nie kremesov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre