Bolesť v pravej časti podbruška

martinka6282
10. dec 2015

Ahojte, som v 31 týždni a posledné noci ma trápia bolesti v pravej strane podbruska, ako keby ma bolel vajecnik, cítim to hlavne v noci a keď vstávam z postele a zdvihnem pravú nohu (aj pri chôdzi).... všimla som si, že bolesť je silnejšia ak sa mi chce cikat. Máte s tým niektorá skúsenosť? Poradňu som mala minulý týždeň, všetko bolo ok, no z tej radosti že opäť vidím malicku som aj zabudla spýtať sa na to doktorky ☹ .....pohyby cítim pravidelne

anjelik2509
10. dec 2015

mňa veľmi bolievalo na pravej strane v podbrušku, ale začiatkom tehotenstva a akože dosť, som si normálne myslela že slepák..... Boli to maternicové úpony, ale tie bolievajú na oboch stranách... Bolieva Ťa to len na tej jednej, pravej? Necítiš to aj vľavo? Ono aj dieťatko tam môže na niečo tlačiť a zvlášť ak je ten mechúr plný... Ale môže to byť aj inej príčiny... Ak Ťa to veľmi znepokojuje, skús brnknúť dr, mohol by byť múdrejší 😉

mirka822
11. dec 2015

Já bych se bála slepáku, ale pokud ti není špatně od žaludku, tak ten to nejspíš nebude. Zavolej dr, určitě ti pomůže. 🙂

martinka6282
autor
11. dec 2015

tiež ma napadlo slepé črevo, ale cítim sa dobre a nemám ani teplotu.... obličky by to tiež nemali byť, lebo na poradni som mala moč ok..... Ďakujem vám baby, trošku ste ma upokojili, v pondelok hned ráno zavolám ak to cez víkend neprejde. Je to moje prvé tehotenstvo, tak neviem čo je v "norme" a čo už treba riešiť s doktorkou, nechcem stresovať kvôli každej hlúposti 🙂

anjelik2509
12. dec 2015

@martinka6282 všetko je prvý raz, nabudúce budeš múdrejšia... To črevo môže len podráždené, buď stravou, alebo plyny, alebo len tak, mňa tam tiež bolieva... Ale asi to bude tým že mám za sebou dve sekcie, dva razy rezané a aj dr vravel, že lepšie to už nebude 🙄 😀
Obličky bolia na chrbte, asi v polovici chrbta...tie som mala minule chytené a to je iná bolesť....
Daj potom vedieť, že čo 😉
držím palec 😉

martinka6282
autor
15. dec 2015

@anjelik2509 u doktorky som na koniec nebola, lebo v sobotu som cítila dosť silné pohyby, myslím, že maličká sa nejako inak otočila a bolesti prestali 🙂 ale dakujem za rady

anjelik2509
15. dec 2015

@martinka6282 tak potom ok... som písala že tam môže bábo tlačiť.... mne tak mne moja druhá tlačila na nejaký nerv a keď som ležala na pravej strane, tak som si necítila celú nohu od bedrovej kosti až dolu po prsty.....
Nie je začo 🙂 😉

kvietok86
22. dec 2015

Ahojte, neviete mi poradiť. Bolí ma pod bruškom . Povedala by som,že také jak ťahanie vaječníkov. Keď sa postavím, tak ma až skrčí trosku a bolí - ťahá, také.Ako mávam problém s črevami,ale nevíiim no....

dijka123
14. aug 2021

Ahojto co to moze byt bolest podbruska na pravo ale tak to boli ako keby som tam mala nejaky kamen

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre