Bolesť mandle a herpes na ústach v tehotenstve

nikvit
29. apr 2024

Ahojte som v 10tt a spravil sa mi asi 2 dní do zadu herpes a trochu ma pobolieva mandla na pravej strane....
Herpes som mávala vždy normálne aj keď som nebola tehotná už od malička lenže teraz neviem či je to ok... nechcem aby to nejak uškodilo bábätku ak máte nejaké skúsenosti tak mi prosím poraďte ďakujem 😊😊

snowflakenel
29. apr 2024

@nikvit ak si mavala herpes aj,pred tehu, tak je to v poriadku. ( okrem pasoveho). Aj lekar mo to vravel. Toez.spm k nemu utekala , ked som bola tehotna a mala som strach.

Ja som mala toto tehotenstvo problem a herpesom asi 4x.
Do mojich 30 rokov som mavala herpes dost.casto. potom sa to ovela zlepsilo a neboli caste. Ale v tehptenstve.som sa herpesu nevyhla.
V lekarni ti poradia masticku, ktoru mozu aj tehotne. Drzim palce, nech sa rychlo zahoji.

bebaba
29. apr 2024

@nikvit tak ako pisala mamicka predo mnou,ked si ho mavala pred tehotenstvom,tak je to ok,nic sa nestane. Ja som ho mala v tehotenstve prvykrat,moja gyn ma presviedcala,ze uz som mala urcite predtym,no ale sak ja asi viem. Pozrela vtedy ci mozgove komory nie su zvacsene a to je vsetko. Babatko sa narodilo v poriadku. Chcela som ta len povzbudit,ze bude vsetko v poriadku.

mabenn
29. apr 2024

virus herpesu dieta prededi, co je v poriadku, ma to 50%populacie, pre dieta je lepsie, ked to prevezme od matky z tela, akoby sa s tym malo stretnut po narodeni v case ked este nema dobru imunitu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre