Bolesť chrbta vystreľujúca do nohy v tehotenstve

23. jan 2023

Ahojte, viem že bolesť chrbta je v tehotenstve bežná ale mám počítač že už to nevydržím. Dva týždne dozadu ma začalo pichať pod ľavou lopatkou a prešlo mi to až do krížov s tým že mi to vystreluje až do stehna. Bola som aj u obvodnej aj u gynekológa som to spomenula, poslali ma hneď na neurológiu, tam má doktorka poslala obratom domov lebo u tehotných je to bežné tak čo vymýšľam a behám po doktoroch. Momentálne som v stave že ledva chodím, nevystriem sa úplne nemôžem ležať lebo ma to ťahá, keď sedím ma to tiež ťahá, vlastne celý deň si hľadám polohu v ktorej má chrbát boli čo najmenej ale mám pocit že taká už ani nieje, nemôžem ani spávať, doktor povedal že tu pomôže len porodiť. Som na ešte len 26tt neviem si predstaviť ako to vydržím ďalej. Nemáte nejaké rady, cviky alebo lieky ktoré vám v tehotenstve pomohli? Ďakujem

kaktusik007
23. jan 2023

ak boli chrbat - je to super, lebo na 95% to bude po porode bez nasledkov ;)

ak by bolel clenok, prst na nohe - to by bol problem

ropucha6
23. jan 2023

Radu nemam, ja som isla rodit seknuta, nebudem klamat, bolo to zle 🙂 trochu pomohlo aspon mne ten tehotensky pas, v najhorsom infuzie

danielahamar
23. jan 2023

Tehotenská masáž?

kris_tin257
23. jan 2023

Treba ísť k fyzioterapeutke, mávala som to počas prvého tehotenstva nerv mi z krížovej oblasti vystreľoval do pravej nohy, urobila som chybu že som k nej vtedy nešla, až po pôrode som ju začala navštevovať a odvtedy pravidelne aj počas druhého tehotenstva.

paulinam99
24. jan 2023

https://patalie.sk/zapal-sedacieho-nervu
Ale rob to len s citom a vééééľmi opatrne. Prípadne to konzultuj s gynekológom (pre istotu)

autor
24. jan 2023

@paulinam99 ďakujem vyskúšam
@danielahamar nepomohla, teda pomohla ale na dve hodiny

dori92
24. jan 2023

Ja som mala presne toto isté, tupá bolesť mi vystrelovala až do nohy. Tiež mi to začalo okolo 25. týždňa, ale prešlo mi to možno po mesiaci...určite to netrvalo až do pôrodu
V každom prípade viem aké to je nepríjemné 😤

wazowski
24. jan 2023

aj ja mavam taketo bolesti. pomaha mi teply kupel alebo nahrievat sa cez suche teplo (pri krbe), to sa trosku uvolni. takisto tehotenska joga. najhorsie je to vecer, to sa neviem ani postavit, aka som "stvrdnuta".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre