Ako sa menia prsné dvorce v tehotenstve?

janka2112
21. júl 2010

Ahojte,
vie sa niekto podeliť so skúsenosťou?som pomaly na konci tehotenstva a teraz som si začala všímať zvláštnu zmenu,čo sa týka mojich dvorcov na prsiach,nieleže zhnedli,čo je normálne ale sú posiate malými výrastkami,pripominajúcimi maličké bradavičky.niektoré pripomínajú tzv."divé mäsko"čo sa objavuje u niektorých ľudí v okolí krku.budem vďačná za každú odpoveď.môj lekár je momentálne na dva týždne na dovolenke,nemám s ho na to ako spýtyť.

tea333
21. júl 2010

janka tiez sa mi to v tehu objavilo a nepovazujem to za nic neobvykle 🙂 okrem toho sa mi dvorce paradne zvacsili 😕
tak dufam ze sa nedozviem ze som chora 😉

janka2112
autor
21. júl 2010

Ahoj Tea,diki za odpoved.....ja som sa snazila posurfovat po nete a najst k tomu nieco,no nenasla som nic,takze skusam tuto formu............nie je na t bohvieaky pekny pohlad,dufam len,ze to zmizne samo od seba....mna uz napadlo nieco ako virusove bradavice,ci by to nemohlo byt ono?bodaj by nie!ale co ak ano a maly sa predsa bude pusou dotykat prsnika................

janka2112
autor
21. júl 2010

Tea máme rovnaký termín...skoro......tu mi píše 21.8 ale v tehuknižke mám 21.8-----

janka2112
autor
21. júl 2010

23.8 tu na koníkovi

imarikai
21. júl 2010

@janka2112 myslíš niečo takéto?myslím tie výrastky

latvia
21. júl 2010

@janka2112 mne sa pocas tehu tiez take bradavicky (tmavohnede) objavili na dvorci, niektore sa casom odlupli same, a par mi ich zostalo doteraz. nieje to nic zle 😉

traktor
21. júl 2010

aj ja som to mala, ..a stratili sa az teraz , ked ma matko rok 😉

janka2112
autor
6. aug 2010

ahojte,Imarikai nevyzera to takto ako na obrazku.......mne sa prv urobi taka akoby mala bradavicka svetla,postupne stmavne,ale mam aj take co zostali svetle.......uplne sa to podoba na take bradavicky okolo krku,tzv.dive mäská.....neviem blizsie opisat.v pondelok idem k porodnikovi,tak sa ho na to spytam......dufam,ze je to ok....pretoze ti vyrastky mam aj na krku,ale uz omnoho dlhsie.

monuuula
18. aug 2010

Aj mne sa pocas tehu vytvorili take vyrastky na dvorci, ale len na 1 prsniku. Jeden sa mi uz aj odlupol, ale akoby znova zacal na tom istom mieste rast. A potom mam este taku tmavu sosovicku, kora sa tiez chysta akoby odlupnut. Ked sa natieram tel.mliekom, mam strach, aby som si to neodtrhla.... doktora som sa, ale nepytala. Ale ako vidim, tak je to asi normalne v tehu. 🙂

janka2112
autor
18. aug 2010

ahoj monuuula,tak mne to nedalo,stale som k tomu nevedela najst info na nete a aj tu sa k tomu velmi slabo vyjadrovali,tak som zasla ku koznej akurat vcera,mam par dni pred porodom,tak som si chcela byt ista,ci sa to nahodou neprenesie na maleho pri kojeni.ukludnila ma ,ze ide o fibromy,kde nie je vobec dokazane,ci ide o virusovy charakter,hormomnalny,alebo iny....... skoda,ze som nedosla skor,vraj by mi to pekne odstranila,mam sa stavit ked sa na to budem citit.....som omnoho kludnejsia....mimochodom,ja ich ma tiez len na jednom prsniku a na druhom tiez akoby sosovicku malu,ktoru viem akoby nadvihnut.takze je to asi ok........dam vediet ako to poriesim potom hlavne z kozmetickeho hladiska.....

vodnari
19. aug 2010

Tak mne sa tiež objavili...niektoré samé zmizli a niektoré sa zas objavili a tak dookola.....ale ževraj to tehotné mávajú....

ivusik887
6. apr 2017

Dobrý ahojte chcem sa opýtať cakam babetko som v 19tt. A zistila som ze mi na jednom prsniku lavej strane tvrdne dvorec a na druhej je normalne mäkký 😐 myslite ze to je normalne ? Natrela som to kremom tam som citila ze sa mi to uvolnilo a zmäklo ku gynekologicke mam ist 11steho mam jej to povedat ? Prosim za rady ďakujem vám. 😉

gabishek
7. dec 2020

imarikai: fuha, nausnicka na prsniku 😰 nema to vplyv na citlivost ci kojenie??? 👀 sorry, viem ze je tu diskusia o inom, ale neda mi to...

gabishek
3. aug 2023

@gabishek tie vystupky su Montgomeryho zlazy a uz v tehotenstve zacnu vylucovat taku olejnatu tekutinu, ktora lubrikuje bradavku a zaroven pomocou jej vone babatko ju lahsie najde (kym je uplne malinke, nevidi este dobre)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre