Čo sú normálne porcie pre ženu?

29. apr 2024

Baby, ktore mate zdravu vahu, nie ste enormne sportovo aktivne, prosim vas, napiste mi velkost vasich porcii. Lebo v nasej rodine sa odjakziva doslova zerie, jedno cez druhe, vsetci sme tlsti a ja vobec neviem odhadnut mnozstvo, ktore mozem zjest. Chcem schudnut. Co je normalne? Alebo najdem nieco na internete? Nejaku inspiraciu. Neviem si zapisovat kalorie, kedze netusim ako tam mam nahodit varene jedla.Dakujem.

caroline_
29. apr 2024

Pridávam sa

viestta
29. apr 2024

Kup si mensie taniere, hned budes jest menej

autor
29. apr 2024

@viestta nepomaha, nakopcujem

liusa82
29. apr 2024

normálne na tanier jedna porcia taká akurátna.Napr 2,3 knedle nie 4,6 .Ale ja si dávam občas aj duplu ak mi nestačí.Ale to je málokedy. Asi máte už roztiahnutý žalúdok,tak jasné že ti nestačí jedlo za klasický jeden tanier.

barbora0308
29. apr 2024

Ked to je extremne individualne. Zavisi kolko kalorii prijmes za cely den a nie v ramci jedneho chodu. Ja si casto davam iba lahky obed, napr. salat alebo varenu/parenu zeleninu s rybou a na veceru si davam o dost vacsie porcie a kalorickejsie jedla.
Varene jedla si tam das uplne jednoducho. Ked si ides navarit napr. polievku, tak vsetko odvazis (koreniny nemusis) v surovom stave. Ak robis napr. 4 porcie, tak si to nasledne vydelis, kolko bude jedna porcia. Robim to tak uz dlhsie a je to efektivne 👍.

zic
29. apr 2024

V kalorickych tabulkach mas aj kopec hotovych jedal... Vahu snad mas... odvaz prazdny tanier, odvaz nejaku nalozenu porciu... prihodis 2x knedlu... zapises...
Varene vajcia, sunku, chlieb, syry...(ranajky) vsetko uz je castokrat nahodene v tych kalorickych tabulkach.
tak isto jogurty, zelenina a co ja viem co este... A staci ti to orientacne

tanyan
29. apr 2024

Pozri si napríklad veľkosť porcie na jedálnych lístkoch alebo fotky z reštaurácií.
Ale ak chceš ísť smerom redukcie, tak pokojne rovno nahraď sacharidové prílohy (zemiaky, ryžu, cestoviny, knedľu) čerstvou zeleninou a tam sa nemusíš množstevne obmedzovať. 😉

viestta
29. apr 2024

Tak si zacni vazit. 100 g masa, 100 g prilohy a 200 g zeleniny (nemusi byt len salat, kludne aj dusena miesto zemiakov alebo ryze). Na desiatu pol krajca chleba. Parky ti musia stacit 2 a pol krajca chleba k nim. Ziaden cukor do kavy a caju, cista voda miesto sirupovej alebo nejakej koly. Na olovrant syr a zelenina, netreba ani pastetu, ani salamu a uz vobec nie pecivo. Polievka bez chleba, nech je akakolvek, cestovin do vyvaru len malicko, radsej viac zeleniny. Jogurt len biely. Miesto pastey na chleba radsej tvarohova natierka bez masla, spravis z jemneho tvarohu.

zuza.m
29. apr 2024

Je akplikacia kaloricke tabulky.krasne rozpisuje sacharidy tuky vlakninu a bielkoviny.ma vsebe uz dost receptov a nieje to taky problem zapisat.inak normalne jedenie je asi tak jeden max dva rozky,150grm masa 150 prilohy ,tak ako daju napriklad v restauracii odkial odides hladna 🙂

personality
29. apr 2024

Tak keď nevieš ako má vyzerať porcia, tak pre Teba su tabuľky najideálnejšie. Var si všetko sama, všetko si chystaj sama. Vaz a zapisuj. A uvidíš. Niekde okolo 2000-2200 kalórií denne by som začala jesť a podľa toho či pôjde váha dolu, alebo hore si môžeš upraviť množstvo.

zic
29. apr 2024

Alebo ak sa ti nechce vazit jedlo, tak si naloz polovicu toho, co by si si nalozila... 🙂

majamat
29. apr 2024

kazda porcia moze vyzerat inak. ja som chudla aj s vyprazanym syrom, ale k tomu uz len zelenina. syr malokolo100g. cize kaloricke jedlo som zjedla, ale malu porciu. keby dam varene zemiaky 100g a kuracie maso aj 150g. porcia o dost vacsia, ale kaloricky to take zle nebude.

zic
29. apr 2024

@majamat tak akurat vyprazany syr 150g ma 650kcal a 150g stehno pecene kuracie ma 200kcal... tak to je tiez rozdiel...

januska12323
29. apr 2024

Nalož si na tanier tak aby sa to z neho pri pohybe nevykydlo. Ja si porcie vôbec nevážim, nakladám tak od oka. Napríklad knedľu ako prílohu mám 2, mäso s omáčkou tak aby bolo približne k tomu 1:1, na raňajky 1 krajec chleba s tým na čo mám chuť, keď chcem sladké dám si 1 keks a tak. Ty si zvyknutá na dvojnásobné porcie tipujem, tak skús postupne uberať až sa dostaneš na polovicu a žalúdku to bude stačiť. Ak teraz začneš s mini porciami nevydržíš ani pár dní lebo budeš hladná.

majamat
29. apr 2024

@zic jasne, ue to nie je ta zdrave a je to kaloricke, ale clovek obcas neodola niektorym jedlam, tka je dobre si dat to jedlot ak, aby bolo vhodne.

a Nowaco s&r ma 100g a uz som ho robila na polosuchej panvici. aj keby nie, a keby proratam aj 10ml oleja, co uz fakt prehanam, tka to ma max 400kcal

majamat
29. apr 2024

@zic a ted amne islo o prirovannaie mnozstva. kuracieho so zeiakymi moze dat aj dokopy 300g a syr len 100g-. islo mi o ot, ze je nezmysel sa pytat na vlekost porcie, lebo ta zavisi od toho kolko kalorii ma to jedlo. jedneho jedla sa moze dost a druheho malinko.

lilian183
29. apr 2024

Ja som žiadne tabuľky a kalórie neriešila, upravila som si stravu, začala cvičiť. Dala som dole 10kg. Keď som začala pracovať na smeny 12hod . Na cvičenie už nie je toľko času, trochu som pribrala a postupne kilá dávam opäť dole

cimage
29. apr 2024

Pokial sa ti zda vela toho co jete, tak bud si naberaj na mensi tanier. Na oko to vyzera viac, alebo si davaj polovicne porcie. Skus si postupne uberat, lebo ked to naraz osekas na polovicu, tak budes skor hladna, frustrovana a nevydrzi ti to. Pokial sa cela rodina objedate, tak pekne vsetci do toho. Urcite to nikomu neprospieva.

slovenka753
29. apr 2024

ak to nevied vobec odhadnut objednaj si hotove krabicky na dva tuzdne aspon. podla mna ti to pomoze.

mabenn
29. apr 2024

Odporucam nemenit velkost porcie, ale cast prilohy nahradit zeleninou...ked je zaludok roztiahnuty, budes hladna a chytis zravky...takze zelenina a ako budes chudnut, porcie zmensuj postupne

autor
29. apr 2024

Dakujem vsetkym, tak skusim opat tu appku na kalorie, rozmyslam, ze si budem musiet vecer najst energiu na pripravu vsetkeho, lebo cez den nemam cas na vazenie a zapisovanie. Alebo co by ste mi este k tomu poradili?

Ked napisem tak zbezne, ze co zjem ked jem (vseobecne, nieze toto zjem za 1 den): 3 parky alebo 6 malych, 3 vajcia, 2 knedle, 1 cele stehno peceneho kurata, dve tortilly, pijem len vodu a caj bez cukru, 1-2 biele jogurty, dost casto 1 kyslu smotanu vecer k telke, 2 rozky, 2 chleby (domaci kvaskovy), za den aj pol litra mlieka, zeleniny na tony, aj pol salatovej uhorky a hrst paradajok, paprik k jednemu jedlu, 1-2 rezne, 1/2 taniera ryze alebo zemiakov, strukovinove polievky/gulas/segedin aj 2x 500ml misky ale to vzdy jem bez chleba/knedle, sladke varene jedla nelubim, a co sa tyka sladkeho, tak to ked ma chyti zrava, tak vela, minuly tyzden som mala kazdy den nanuk magnum.

autor
29. apr 2024

A este dodam ze nevarim ziadne polotovary, ani nic neobjednavame. Pizzu robim doma a to teda viem zjest celu, rozmer klasickej restauracnej

sevrin
29. apr 2024

V reality show Můj 300kg život https://www.csfd.sk/film/436206-muj-300kg-zivot... si jedna ženská na večeru naložila tri pizze. No takže budeme vychádzať z premisy že toto normálna porcia pre ženu už asi nebude. Od tohto bodu sa dá pohnúť ďalej.

zuzi0911
29. apr 2024

U nás tak isto ..ale teda my sme všetci chudi asi nám dobre spaľuje...ale teda vaz si porcie ..a jednoducho viac si nedaj ..postupne si zaludok aj telo zvykne .ja som sa musela takto strážiť pri teh.cukrovke...
Hlavne jedz pravidelne ,menšie porcie a pohyb stačí ti prechádzka,bicykel ATS

mmoni89
29. apr 2024

Mne velmi pomohli kaloricke tabulky ,na obed miesto priloh len zelenina,syr,100g masa (kuracie)alebo tofu,losos..Potom mi vosla na veceru aj kaiserka cerealna.ja milujem ranajky sladke takze ja ovsenu kasu robim,aj vlocky som zo zaciatku vazila,teraz uz od oka.Za pol roka 10kg dole.ale aj cvicim.

breznica
29. apr 2024

Prepáč ale pol uhorky, hrsť rajčín je podľa teba "tony"? Kyslá smotana večer k telke je dobrá na čo??? Pol litra mlieka, si dojča? 2 rezne,3 párky?

autor
29. apr 2024

@breznica ano, snazim sa o zmenu a pisem tu uprimne. Tak snad sa ti uz ulavilo

breznica
29. apr 2024

Pýtaš si radu,ako zmenšiť porcie, matematiku si mala,1 rezeň je menej ako 2,1 a pol párky je menej ako 3 atď...
O vyzivovej hodnote reznov a udenin pomlcim

mmoni89
29. apr 2024

A este k tomu som vyradila udeniny,parky ,salamy..aj take jedla segedin a podobne..knedle,tortila len jedna,nanuky vobec..vo faze ked som naozaj chcela zhodit tak uplne som to vyradila.teraz si uz sem tam dam aj hamburger aj nanuk😀ale zalezi zasa co ostatne jes cez den.lebo to sa nezda ale kalorie sa rychlo nazbieraju,fakt staci ti tyzden poctivo zapisovat a uvidis strasne vela chyb v jedalnicku.ka to uz ani nepouzivam,uz mam zhruba prehlad

mmoni89
29. apr 2024

A tiez rezne..na prirodno ci smazene?a ked tak len jeden