Chudnutie po pôrode do pôvodnej veľkosti L - S

vachalkova
6. júl 2015

Čaute chcem sa opytat alo ste na tom po porode s kilečkami na više či postava ako pretym.. Ja mam už pol roka od porodu a vaha sa nijak nemeni z velikosti S-M som na L a v riflach katastrofa... Viete poradit čo robit kedže nemam čas behat po fitkach a ani sa neprejedam .. Nechcem dietu po ktorej ked sa vratim do bežnej strsvy tak priberem ešte viac čo sa mi už stalo... Je to tsky bežny problem mamičiek dak dufam že tu niekoho najdem 😅

ajana1
6. júl 2015

Uprav stravu a zacni sa hybat. Na to nemusis chodit do fitka. Teraz je pekne pocasie tak sup na bicykel alebo si zabehat. Ved chlap sa tiez zvladne postarat o dieta 😉

bonaqa2013
6. júl 2015

pol roka - to ešte nie je až tak veĺmi veľa. ja som kojila a z kojenia som pekne chudla. Skús beh.

vachalkova
autor
6. júl 2015

bonaga2013 ja nekojim prestala som hned stratila som mlieko.. Beh no ked nebudu take horučavy ..a podarilo sa ist na povodnu vahu ?

vachalkova
autor
6. júl 2015

@ajana1 nema čas plne zamestnane vytaženy 😖 čiže musim upravit režim ak sa bude

natalushka
6. júl 2015

Ahoj..no ja som uz 11mesiacov po porode a zostavaju mi cca 3kg..v tehu som pribrala 17kg..na kontrole po sestpnedeli som vazila 62kg..myslela som,ze kojenim to pojde dole a podobne keci nasich starych mam..mne sa vaha nehla presne 9mesiacov,az som zacala pomaly odstavovat,tak sa to poooooomaly pohlo..hybala som sa,no je pravda,ze nepravidelne..niekedy 4x do tyzdna,ale niekedy aj 2tyzdne nic..prejedat som sa tiez neprejedala,ale zasa som jedla viac ako pred tehu..ale stale normalne,hlavne koli kojeniu..ale az od 1.6. som sa do toho dala naplno..maly uz mal prsko len vecer,teraz uz vobec..a odvtedy som dala zo 61,8 na 58kg..cvicim 3x v tyzdni..na stravu som si zo zaciatku davala pozor,ale je som v tomto nedisciplinovana🙂 ale drzim zasadu,ze ked nezdrave,tak polovicnu porciu..a je pravda,ze konecne chudnem a nie je mi to neprijemne,ani o tom pomaly neviem..ale zasa je pravda,ze aj maly uz zacina behat,tak mam toho pohybu 2x..🙂 ale niekde som citala,ze pre telo je normalne sa vratit do normy takdo roka od porodu..takze este mas cas..a mozno fakt budes z tych,ktore kojenim vela schudnu..ale.pohyb je kazdopadne prospesny vzdy..mne to aj na chrbat velmi pomaha..takzeeste chvilu sa tym nezatazuj,uvidis,ako sa to vyvinie

jana2605
6. júl 2015

cvičiť cvičiť cvičiť 🙂 mne to pomohlo 🙂 ano podarilo sa ísť na pôvodnú váhu 🙂 dokonca aj menej 🙂 nájdi si cvičenie, ktoré ťa bude baviť 🙂 ja som cvičila Jillien ...ale každému niečo iné vyhovuje 🙂 držím palce...

natalushka
6. júl 2015

Prepac,az teraz citam,ze nekojis..no mozno by si bola zrovna ten stastny pripad,ktory kojenim schudne este viac ako pred tehu🙂 ale to uz je asi jedno riesit teraz🙂 tak len pohyb a strava..znama rovnica prijem/vydaj..drzim palce

tinqua
6. júl 2015

Neviem co myslis pod pojmom dieta a normalna strava...cele je to o tom co prijmes za svoje...o tom ze cola, krabicovy dzus, sladkosti, vyprazance a pod. do jedalnicka zdraveho cloveka nepatria pisat asi ani netreba...slovenska tradicna vara je sice chutna, ale katastrofalna ohladom prijatych sacharidov...daj si pozor na pecivko, ani celozrnne!! Zemiaky, ryza, mrkva, banany...z toho vsetkeho sa pribera...naopak zelena zelenina okrem hrachu je skvela...chude maso, ryby...je veela veci ktore uspokoja tvoju chut a dostanu ta do velkosti S 🙂 inak cvicit sa da aj doma nie len vo fitku...skus crossfit, nie v tej vrazednej forme ako su exhibicne cvicenia na you.tube...ale z lahka v tabata protocol...dvadsat sekund akehokolvek pohybu desat sekund off osem kol...najdes hudbu na to ktora ti rata cas, je toho kopa a za chvilu mas odcvicene...to stihnes za jeden spanok drobca ako nic...staci len chciet a zacat hned! 🙂

trajamusketiery
6. júl 2015

Mne sa to tiez podarilo🙂 zacala som cvicit 5 krat do tyzdna doma na dvd-cko, maly zacal chodit takze nonstp behanie za nim 🙂 chodim sa snim bicyklovat a vynechala som sladkosti,sladke vody a druhu veceru 🙂

ajana1
7. júl 2015

@vachalkova nech si ten cas najde. Urob scenu a hovoto 🙂

adkat13
7. júl 2015

na to aby si cvičila, nepotrebuješ fitko. skús napr. jillian michaels, veľmi veľa báb to tu cvičí... väčšina jej programov sa cvičí 30 minút, 5-6x do týždňa. myslím si, že toľko času si nájde aj mamina bábätka... ja som vďaka jillian (a upravenej strave samozrejme) schudla už 22 kg a už mám o niekoľko kg menej, ako pred tehotenstvom... a tou upravenou stravou nemyslím žiadne diéty, ale jednoducho rozumné stravovanie, ktoré sa dá dodržovať dlhodobo...

adkat13
7. júl 2015

@natalushka nie sú to len "kecy starých mám". ja som za prvého pol roka schudla len kojením (bez akejkoľvek úpravy stravy a cvičenia) cca. 8 kg. problém je v tom, že každá z nás je iná, nie u každého to tak bohužiaľ funguje ☹

dzjanetta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ukulela
7. júl 2015

@adkat13 aj moje sestry schudli kojenim ... a ja ani kilo od porodu. a to som si davala pozor aj na stravu, obmedzovala pecivo atd. akurat som necvicila - a plne som kojila do pol roka maleho. a teda nic - dost ma to sklamalo 🙂 lebo vsetci, ze kojis, to pojde dole - trt makovy, budem sa musiet trapit ....

adkat13
7. júl 2015

@ukulela veď to, že u každého to je iné... ja som tiež prvých 6 mesiacov kojila a išlo to doslova samé. a to som jedla totálne nepravidelne a všetko, na čo som mala chuť, aj kopu čokolády a okrem starostlivosti o bábo a prechádzok som sa vôbec nehýbala...

jalito
7. júl 2015

@ukulela Tak to sa dosť divím, lebo ja som kojila a kilá išli dolu samy a to som si ani nijak extra neupravovala jedálniček. Musím sa pridať k babám, ktoré tvrdia, že po porode to ide pomaly, áno, ide to pomaly. Ja som mala v tehotenstve navyše skoro 30 kg!!! a zhadzovala som to dva roky. Je pravdou, že som naučená po 18 hodine nič tažké nejesť iba zeleninu, a raňajkovať a nejaký ten pohyb. Dnes mám 62 kg a nikto by na mňa nepovedal, že som vážila skoro 100 kg. Takže vytrvaj a uprav si jedálniček a hlavne po 18 hodine nejedz ťažké jedlá a raňajkuj, a možno sa ti váha pohne.

diana20
7. júl 2015

Ja ešte neviem ako je to po pôrode, ale myslím si, že hlavne stravu treba zmeniť úplne a nie dietovat a potom sa vrátiť k pôvodnej strave.. Tak sa ti vrátia aj kilá, možno nie všetky, ale nejaké určite. Cvičiť nemusíš chodiť do fitka.. Ja keď som predtým chudla tak som cvičila len večer a väčšinou ani nie hodinu, zmenila som stravu, žiadne pečivo, a hlavne som jedla zdravo, ovocie a nejakú sladkosť iba doobeda a poobede väčšinou iba zeleninu. Pila som veľmi veľa a iba vodu. Môžem ešte odporučiť čaj klember, ocistujuci a spaľovač tukov. Neverila som nikdy čajom na spaľovanie, ale tento mi popri cvičení a zmenenej strave naozaj pomohol. Píla som ich aj dva litre za deň. Neviem, či je po pôrode chudnutie iné ako pred ním, ale ja to určite budem skúšať takto..Skus aj ty, držím palce 😉

brady1
7. júl 2015

@vachalkova prijem vydaj pohyb a strava, však kiažda to vieme každa to tu piše. Chapem že muž je prac. vytaženy a chces byt ohladuplná a nech si odychne ked pracuje ale aj on ma dieta. A ked ho s toho budeš vynechavat tak ked ti skonči mater. tak povie že je na teba zvyknute a ty nebudes vediet co skor lebo nebudeš stihat. Si sice doma ale tiez robiš v podstate cely den. takže mas pravo, na hodinku dve tri len pre seba raz za tyžden. a pravda že ahj on samusi naučit starostlivosti odieta, čo ak ochorieš.

natalushka
7. júl 2015

@adkat13 jasne,jasne..tiez poznam kopec bab,ktore kojenim ziskali div nie detsku konfekcnu velkost..tiez som dufala,ze to bude moj pripad..ja som to pisala tak,ze pre mna to boli keci,ktore kazdy hovoril,ale u mna vobec nefungovali..co ma teda poriadne stvalo🙂 no,mozno pri druhom.
🙂

zarica
7. júl 2015

@vachalkova Pridaj sa do skupiny cesta k mojej premene... sú tam super baby, poradia ti. Ja som chudsia ako pred pôrodom a dosiahla som to kojenim, nosením, sem tam cvičením a hlavne úpravou stravy 🙂

ukulela
7. júl 2015

@jalito stastna to zena 🙂 ja som priberala tabulkovych 2 kilo mesacne, celkom 20 - ci som jedla viac, ci menej. 10 zislo hned po porode (ostala som prekvapena, ze az tak vela - no odvazila som sa po prichode z porodnice) a skoro 10 este stale mam (tak kilo-dve zliezlo - ale viac nie) za to pribratie ale podla mna moze najviac pecivo. pred tehotenstvom som ho takmer nejedla, no potom som si musela dat na ranajky pecivo, inac som bola cely den hladna, to nie je vyhovorka (pre zeny, ktore mi budu tvrdit opak 🙂 - ja ani teraz uz pecivo nemusim. ale vtedy jednoducho na ranajky bud chlena, alebo rozok museli byt - a tak sa mi pekne z nich priberalo 🙂 teraz uz zas pecivo takmer nejem ... uz som aj zacala behat, no akosi menej, ako by som chcela. tak snad to pojde dole - a ked teploty opadnu, aj to behanie bude castejsie (aj ked pri malom je mi ozaj tazko najst pol hodinu volneho casu🙂 no musim to zvladnut este pred dalsim babom.

jalito
7. júl 2015

@ukulela Ja pečivo tiež skoro vobec nejem. Ale keď musím (na návšteve a tak) tak zjem aj rožok. Inak ja v tehotenstve som strašne jedla sladké, tabuľka čokolády každý deň musela byť, až som sa bála, či nemám cukrovku. Našťastie nie, ale odniesla to moja pokožka, strie som mala nehorázne 🙂
A neboj, tých 10 kg zhodíš, síce to pojde pomaly, ale zato si váhu o to dlhšie udržíš, ja som zistila, že najviac na váhu útočí biele pečivo;alkohol a sladkosti. A samozrejme aj žravá po 18 hodine večer. bohužial, viem, že to niektoré neradi počujú, ale je to tak.

trajamusketiery
7. júl 2015

Co sa tyka chudnutia s kojenim ja som prve dietatko kojila 18 mesiacov jedla som vela a vsetko na co som mala chut a krasne som schudla 16 kg tak aj po druhom porode som sa nato spoliehala ale tam sa asi nieci pokazilo 🙂 lebo 5 kg ostavalo tak som uz musela zakrocit 🙂 ale cvicenim a upravou stravy sa mi to uz podarilo