Váha rok po pôrode

kspirek
3. aug 2017

Milé mamičky !
Som už rok po pôrode, a mám neskutočný problém s váhou. Po pôrode som schudla 10 kíl no počas dojčenia som ich spať nabrala a mam mometnalne váhu s akou som šla rodiť. Veľmi by som Vás chcela poprosiť aby ste mi poradili čo s tým skušala som aj fitko aj upravu stravy no pri vareni pre manžela a dieťatko mi to dlho nevydržalo.
Vopred vám ďakujem za všetky rady, už ozaj neviem čo s tým :(

kluska
3. aug 2017

kolko potrebujes zhodit? este dojcis? co je tvoj najvacsi problem v chudnuti? myslim, ze najdolezitejsia je motivacia, najlepsie mat 2 motivacie, ked jedna zlyha, stale bude druha 🙂 motivacia je vlastne nieco co ta zenie vpred a vdaka comu vytrvas ist dalej. Ja ma deti 2, 2 rocny rozdiel medzi nimi a mladsi ma uz 2 roky a az teraz sa mi dari v chudnuti, uz mi zostalo len 5 kil a budem tak na tom ako pred prvym tehotenstvom. Schudla som 7 kil zatial, ale vela centimetrov, cvicim jillien michaels, je tu aj taka skupina https://www.modrykonik.sk/group/2077/

kluska
3. aug 2017

v tej skupine su motivacne fotky, kde sa zeny fotia pred a po cviceni, moja motivacia silna je pacit sa sama sebe, pacit sa muzovi a okoliu, vyzerat tak ako predtym a moct si obliect to co predtym. Strava je tiez u mna problem, ale vynechala som vecerne papanice, len si dam nieco male a tiez zmensila davky na tanieri, ale normalne jem vsetko co mi chuti, len na tom musim este popracovat a pri cviceni musis klast doraz na pravidelnost. Drzim palce 🙂

kspirek
autor
3. aug 2017

@kluska chcela by som schudnut aspon spať tych 10 kg, velmi by ma potešilo aj 5kg aby som videla že mi to ide.. najvačší problem je silna vola poviem si že nebudem no ked pride hlad tak zakaždým si poviem ešte toto a už odteraz nebudem nič .. :(

kluska
3. aug 2017

no najhorsie je zacat a potom si to udrzat, cize nepribrat naspat, to uz musis ty sama zabojovat sama so sebou, 10 kil nie je vobec vela, to sa da

korylan
3. aug 2017

@kspirek najlepšie je nemať nakúpené, čo ti chutí. Keď to nie je v dome,nezješ,nepriberieš. 🙂

alex49
4. aug 2017

vyhod z domu hovadiny, čipsy, sladkosti, sladké vody. Začni jesť častejšie menšie porcie, treba naštartovať metabolizmus. Hlavný problém chudnutia je "začnem zajtra, od pondelka budem cvičiť" atd, začať treba hned. 10 kíl sa dá zvládnuť, vždy ked dostaneš chuť na nejakú blbosť, tak sa pozri na drobca, chceš aby mal zdravú mamu, chceš aby za ním vedela behať, chceš aby si s ním bola čo najdlhšie.

katkakovac
4. aug 2017

Ja varim pre deti a muza, jem to s nimi a napriek tomu som schudla uz 5 kg, mam vahu ako pred prvym tehotenstvom. Zaklad je prestat jest sladke, chipsy, palicky, kofolky a podobne blbosti. Taktiez prestan dojedat po dietati. Ja sa snazim jest rozumne, v mensich mnozstvach. Vylucila som pecivo a chlieb, aj ked obcas si dam. Napr vazim si ranajkove ovsene vlocky, aby som si och nenasypala noc vela. Predtym som jedla tie chrumkave, ale z tych sa strasne pribera, koli cukru. Desiata ovocie z detmi. Okolo 11 polievka, ktoru jedia aj deti, takze nic dietne. Ulozim deti, zacvicim si, dam si druhe. Ale nie obrovsku porciu, snazim sa najest ale nie prepchat. Potom okolo 5 nejaka lahka vecera a hotovo. Obcas si vecer doprajem, dam si melon, ovocie, uz som par krat aj vecerala a vaha ide stale dole. Pijem vela vody, jem zeleninu a ovocie a snazim sa kazdy den cvicit. Zacala som na jar upravou stravy. Pred mesiacom som pridala cvicenie a kila aj cm idu rychlo dole. Dolezita je doslednost. Ak ocakavas zazracnu dietu, kde za mesiac schudnes 5 kg tak sa rovno na to vykasli. Ale ak to budes robit svedomito, vysledky sa dostavia.

tina1988
4. aug 2017

V januari som rodila, mala som 95kg. Teraz o pol roka neskor mam o 25kg menej. Ide to dole pomalicky ale ide. Zacala som tym, ze som vynechala sladkosti a chlieb, u mna vecny problem. Vsetky sladke vody som vymenila za cistu vodu. Snazim sa jest 5x denne, viac zeleniny, chodim denne aj 2x kocikovat. Najtazsie bolo zacat. Ale povedala som si, ze schudnut chcem aby som hlavne bola ja spokojna. Zo zaciatku to bolo tazsie, ale ked raz uvidis, ako vaha ide dole, strasne ta to nakopne ! 🙂

deti95060810
4. aug 2017

zmenši príjem a zvýš výdaj....
Skús so športom - zvykni si behávať každý deň....

tana85
4. aug 2017

@kspirek ak smiem poradit, maj nachystane nieco pod zub pre taky pripad. aj ked si povies, ze po 18 uz nebudes jest, pre istotu maj napr. nakrajanu mrkvu a jablko, uz nachystane a to si daj. bez vycitiek, proste ta zmena bude pozvolna. naco si davat take podmienky hned od zaciatku, ktore ta len deprimuju lebo ich nevies dodrzat? moj nazor je, ze jedlo ma prinasat radost.

lubi40
4. aug 2017

@kspirek myslim si, ze vsetko sa da, ked sa chce.
Skus veci robit postupne. Treba vypustit sladke a ine blbosti a teda zrusit vecerne maskrtenie. Pockaj 2-3 tyzdne a uvidis, ci sa to na vahe odzrkadli. Zmensi mnozstvo sacharidov a nahrad ich zeleninou. Varenie pre manzela a dieta je vyhovorka. Predpokladam, ze manzel preferuje maso - to je velmi vyhodna potravina pri chudnuti. Akurat si k tomu nedaj 200g zemiakov alebo knedle, ale zeleniny a mas to.
Nakoniec mozes robit male triky ako nahradit biele pecivo celozrnnym, klasicky olej olivovym, vyprazane jedla, grilovanymi a pod. Dolezite je nevyhybat sa tukom, ale cukrom.
drzim palce, urcite to zvladnes!

ciernypes
4. aug 2017

@kspirek kojrnim si neschudla?

nikolieta9
4. aug 2017

Ahoj @kspirek. Mozno si pomyslis, preco ti pisem, kedze nevyzeram byt pribrata. A mas pravdu, teraz veru nie som a to mam tiez po porode. Ale pred dvoma rokmi som este trpela riadnou nadvahou a vtedy som nevedela co robit. Skusala som snad vsetko, no vsetko mi vydrzalo tak maximalne 3 tyzdne a potom ked som zbadala, ze nechudnem, som sa vykaslala na to. No potom mi kamaratka poradila aby som zacala pit zelenu kavu. Spociatku som neverila, ze zelena kava je dobra na chudnutie no postupne som tomu uverila. Zacala som ju pit, no samozrejme som musela aj cvicit a aj sa zrieknut nejakych jedal (ako sladkosti, vyprazene jedla a pod.) Vaha isla pomalicky dolu a ja som bola stastna, ze mi ju kamaratka poradila. Ja som ju pila dlhe obdobie avsak teraz som ju prestala kedze kojim a bola som tiez tehotna. Ty este kojis, ci uz nie?

ciernypes
4. aug 2017

@nikolieta9 a to sa nemoze pit pocas kojenia?ja si dam obvas nescaffe.

ciernypes
4. aug 2017

@nikolieta9 som pozerala e mamilu,ze zelena kava sa moze aj pocas dojcenia piy,tak si ju kipim🙂

nikolieta9
4. aug 2017

@ciernypes Moze sa aj pocas dojcenia pit ale v mensich davkach. No ja som ju pre istotu uplne prestala pit a ked prestanej kojit, tak ju zacnem. Uz sa jej neviem dockat, lebo mne fakt velmi chuti. Len ak ti este mozem poradit, daj si pozor aku si kupis. Lebo nie kazda je tak chutovo dobra

ciernypes
4. aug 2017

@nikolieta9 to si kolko vypila?javtak jednu denne dam,ci pri chudnuti musis viacej vypit?

tana85
4. aug 2017

@nikolieta9 zacala si cvicit a vynechala sladke a vyprazane....schudla by si aj bez kavy, nie je to ziaden zazrak, tak ako asi nic, co slubuje chudnutie bez namahy

stella2x
4. aug 2017

@kspirek ja som mala pred otehotnenim 62, po porode som sa vratila s 83 kg, potom dlhu dobu som mala okolo 78-77 drzala som octovu dietu (je velmi ucinna, s jablcnym octom) a vlastne vyradis sladke ale stale nieco jes...motivacia bola svadba mojich znamych...len potom som s tym skoncila...teraz ma motivuje moja svadba 19.6. som zacala len ranajkovat, doprajem si naozaj vsetko (okrem sladkeho), cize mam svoje oblubene pecivo a rano je moje najoblubenejsie doobeda sa to da vydrzat, resp. do 16 som v pohode, ale potom to je peklicko, na druhej strane sa ale tesim, ze citim hlad, pretoze vtedy si predstavujem, ze chudnem...no a dnes mame 4.8. cize asi 1 a pol mesiaca a ja mam teraz 70 kg, cize 7 kil dole. Je to drasticke ale co sa tyka rychlosti velmi ucinne, v minulosti som tak uz schudla a nepribrala som spat, pretoze moje telo nebolo nastavene vela jest, dala som si cez den, ale len male porcie...verim, ze do svadby, za 2 tyzdne budem mat 68 🙂

kspirek
autor
6. aug 2017

@nikolieta9 už nekojim mohla by si mi na nu poslať link 🙂

ciernypes
6. aug 2017

@nikolieta9 mo a kolko si denne tej kavy vypila,moze sa aj so susenou smotanou alebo mliekom?ja inak kavu nevypijem

nikolieta9
7. aug 2017

@ciernypes Prepac som tu cely vikend nebola, tak preto odpisujem az teraz. Boli sme prec, takze som nemala pristup na internet. Ja som pila 2xkrat do dna zelenu kavu a tak sa aj odporuca. Fuha, na toto ti neviem odpovedat, ci sa moze aj s mliekom, kedze ja som nikdy nepila kavu s mliekom. Skus jednu bez a uvidis, ci ti nezachuti aj taka. Toto som si vobec nezistovala.
@kspirek Jasne, mozem ti sem pridat link. Mam presne tuto doma: http://www.koloid.sk/SK/zelena-kava-mleta-500-g.
@tana85 Ano, to mas sice pravdu. Ale celkovo som chcela vymenit kavu za zdravsiu. A ked som si citala vselijake clanky, tak vsade sa odporucala prave zelena kava. Ked som este videla, ze napomaha aj chudnutiu, tak som sa dala do toho a uz som si na nu uplne zvykla