Covid test v Bratislave

suikatka1
27. aug 2020

Ahojte baby.
Poraďte mi kde v BA sa dá zadarmo vyšetriť Covid19,
Viem každému to už leze krkom táto téma ale drahý pracuje v obchodnom reťaze a chcel by dat vyšetriť.
Vysetria ho aj bez príznakov? Nikde sme neboli len predsa sa tiež bojíme a hlavne on kvôli práci.
Ďakujem😘

miskooo1987
27. aug 2020

@suikatka1 bez príznakov len za peniaze... s príznakmi zavolá lekárke a nahlási ho, alebo sa nahlási sám cez web.

miskooo1987
27. aug 2020

@suikatka1 bez príznakov len za peniaze... s príznakmi zavolá lekárke a nahlási ho, alebo sa nahlási sám cez web.

sisa_s
27. aug 2020

Zadarmo urcite nie len tak kvoli strachu...poistovna preplati v pripade, ak by bol pred operaciou, mal zavazne teploty a kasel, alebo by bol v karantene kvoli pozitivnemu kontaktu

evkamotka
27. aug 2020

To ti oni zadaju kam prist, svagrina bola

suikatka1
autor
27. aug 2020

Ďakujem🙂takže bez príznakov teda zaplatiť a to je nejakých 70 eur však?

mogaa
27. aug 2020

@suikatka1 zadarmo nikde...teda ak nebol v rizikovej krajine alebo nemá žiadne príznaky.....len tak že chcem vyšetriť sa dá ale len ako samoplatca

tslobik
27. aug 2020

Ešte sa chcem spýtať, prečo ľudom, ktorí su negat. vychádzajú pozit. testy? Môže človek žiadať o krvný test?

mogaa
27. aug 2020

@suikatka1 ano okolo tých 70eur.....vôbec by som nejaké testovanie neriešila ono dnes môžeš mať negatívny výsledok a o 2dni pozitívny lebo na testovaní stretneš niekoho pozitívneho....

suikatka1
autor
27. aug 2020

@mogaa ďakujem, aj sme sa tak rozhodli že zatiaľ neriešime, ako to tu bolo písané čo keď vyjde negat. a za pár dní to by chytil, len človek sa bojí a hlavne on tam ma takých zákazníkov čo hore dole cestujú🤨

miskooo1987
27. aug 2020

@tslobik skús vysvetlit... a z krvi nie veľmi nie je to nepresnejšia a funguje korektne tuším len v krátkom časovom obdobi...

evkamotka
27. aug 2020

@suikatka1 sproto povedane, ked nakeca dr do telefonu ze ho boli hrdlo a kasle, kto to bude overovat. Poslu ho na test a ma to zadarmo

mogaa
27. aug 2020

@tslobik krvný test sa robí len na protilátky....PCR test je zo sterov to znamená že sa zo sliznice z hrdla a nosa zoberie vzorka ktorá sa testuje či tam vírus je alebo nie......inkubačná doba sú 2-14dní ....ty môžeš byť už infikovaná a mať vírus na sliznici ale na teste to ukáže až tretí deň, nakoľko prvé 2dni je vírus len na sliznici a imunita s ním bojuje až tretí deň je tak rozmnožený že ho zachytí vzorka zo steru......preto prvé 2dni môžeš byť pozitívny a test ti ukáže negatívny výsledok......ty sa pýtaš aj naopak- ako je možné že niekomu kto je negatívny ukáže pozitívny výsledok - toto robia len rýchlotesty tie sú veľmi nepresné a preto sa na klasické testovanie používajú PCR testy.....

tslobik
27. aug 2020

@miskooo1987 Proste pred operáciou test. s pozit. výsledkom a ďalší test na vlastné náklady a inde s negat. výsledkom.

mogaa
27. aug 2020

@evkamotka ha-ha-ha....prepáč ale keby mali vyšetrovať každého kto zavolá že kašle a bolí ho hrdlo tak denne by sa nestíhalo testovať....bez horúčky, problémov s dýchaním ho nikto neotestuje len s tým že ho bolí hrdlo a kašle....samozrejme ak by si vymyslel že má príznaky ako problémy s dýchaním alebo strata chuti - tak po negatívnom testovaní by skončil buď v nemocnici alebo by musel behať po vyšetreniach z čoho to má😉

iskrickaa
27. aug 2020

@mogaa uz je aj rychlotest za 15 minut a 98% ucinny, vynasla ho firma, v ktorej robi moj muz v USA

miskooo1987
27. aug 2020

@tslobik stane sa 1-2 percenta z pozitívnych sú falošné pozitívny... horšie je to naopak, tam je trosku viac falošné negatívnych...

suikatka1
autor
27. aug 2020

To zas nechceme, chvála Bohu nemá žiadne príznaky a nechceme maľovať čerta na stenu.
Len som chcela vedieť a ďakujem tým pádom keby chceme tak len ako samoplatca.

mogaa
27. aug 2020

@tslobik a v oboch prípadoch išlo o PCR testy? lebo niekde v nemocnici testujú pred operáciou rýchlotestami - lebo tam majú hneď výsledok - a tie sú nepresné...ak výde pozitívny rýchlotest musí sa ešte overiť PCR testom....alebo zlyhal ľudský faktor....tým že tie PCR testy sa berú zo sliznice, stačí že prvý raz zobrali ster z nosa dobre a drhý raz nedali tú tyčinku uplne ku koreňu nosa - vtedy výde negatívny výsledok.....preto sa aj veľa ľudí sťažuje že to bolí lebo to strčia hlboko, ale keď sa to nedá až ku koreňu tak výsledok môže výsť negatívny hoci človek je pozitívny.....tie vírusy sa držia pri koreni nosa, nie vpredu.....

eliska13
27. aug 2020

@mogaa kamarátka bola v Nemecku na služobnej ceste a dala si spraviť test ako samoplatca a hovorila, že mala pocit, že až do mozgu jej to pichli, že bola sokovana.
@evkamotka oveľa horšie prípady s teplotami, bolesťami kĺbov nevysetrili

mogaa
27. aug 2020

@iskrickaa to pochybujem že sa na Slovensko dostane, najskôr to budú využívať v USA hlavne ked tam majú situáciu aká tam je......ono s tým testovaním pri milionoch ľudí je to stále dokola....každý kto je dnes testovaný a je negatívny, može byť o týždeň pozitívny......

tslobik
27. aug 2020

@mogaa Práveže v nemocnici vyšiel pozit. test a viac sa nestarali, čiže bol asi PCR. Ale musela absolv. karant. aj celá jej rodina a tí, s ktorými bola v kontakte. Aj keď už poznala negat.výsledok z iného testov. Tak už neviem.

mogaa
27. aug 2020

@eliska13 no ano ono sa to musí zobrať až pri koreni nosa aby bol reálny výsledok a to sa nedá odhadnúť že ako ďaleko majú s tou špachtlou zájsť lebo nemáme všetci rovnaké rozmery nosa.....ďaľšia vec robí sa to rýchlo, takže sa to tam jednoducho vrazí aby zobrali vzorku ďaľšiemu.....teoreticky sa to dá robiť aj pomali ale mylsím že samo to vyšetrenie je tam nepríjemné že pomali by to bolo ešte horšie lebo by to zase dlhšie trvalo...je to ako s vŕtaním......síce viem že bez injekcie ma to bolí ale chcem aby to zubár urobil rýchlo aby to čo najkratšie bolelo

mogaa
27. aug 2020

@tslobik ono problém je v to že keď neikomu výde pozitívny test , nikto nevie kedy sa dotyčný nakazil....musel byť nakazený už mnimiálne 3dni(lebo až na tretí deň ukáže test pozitivitu) ale zároveň je inkubačná doba 2-14dní....u niekoho viac u iného menej,,,,,čiže prvý test moli robiť keď dotyčný bol pozitívny už 8-10deň a tým pádom ďaľší test mu robili už keď si imunita s vírusom poradila......tam je ten problém že inkubačná doba je 2-14dní......niekoho imunita si s tým vírusom poradí za 10dní, niekomu to môže trvať aj 2mesiace......v Čechách už dávajú karanténu nie 14dní ale 10dní....

sissy27
27. aug 2020

@suikatka1 zadarmo na vlastnú žiadosť nikde, najlacnejšie je to v alphamedical, cca 55€, ak si poistencom unionu tak máš zľavu a vychádza to na 48€. Ako indikovaný pacient napr v medirexe alebo synlab.

suikatka1
autor
27. aug 2020

@sissy27 dakujem🙂

evkamotka
27. aug 2020

@mogaa svagrina tak bola, kaslala a mala teplotu. Obvodny ju vypisal na covid test. V zahranici nebola

sasa1983
27. aug 2020

Každý budeme pozitívni skôr či neskôr. Nechápem že to niekto rieši

katarina51941
27. aug 2020

Moj otec je kamionista. Od poisťovne dostal možnosť že sa môže dať vyšetriť na tie protilatky. Výsledky mu prišlo v stredu s tým že ma hranocne hodnoty. Mama ho objednala na výter do nemocnice na zajtra. Tak sme zvedavý ako dopadne keďže sa stretávame a ja mám 2 deti a s toho je najmladšia chorá. Dosť sa toho bojíme. Ale jemu nič nieje ani sa nijak necíti.

mariejenka
27. aug 2020

Ja len pikošku.,ešte v apríli nás komplet.90 klientov aj 40 kusov personálu DSS testovali s rýchlotestami, kopa negat., zopár že prekonali ochorenie! a u jednej babinky 94 ročnej,ležiacej tri rychlotesty ukázali,že má práve prebiehajúce ochorenie Covid!!! Čo bol blud,lebo babinka by už voňala fialky od spodu (to teraz si žije) a vedeli sme,že má nejakú alergiu práve,čiže nevieme na čo všetko sú tie testy citlivé...ale ta karantény,to bolo o drzku...zavretí 3 mesiace!!