Zmrazenie vajíčok pri nízkom AMH

tanyka22
7. apr 2017

Ahojte prosím o radu respektíve o skusenost ak niekto ma s tým skusenosti
Mam nizke AMH 0,30 a 28 rokov bez partnera bola som v centre asistovanej reprodukcie jedina možnost ako maťe dieťaje bud podstúpiť hned umele oplodnenie čo v mojom pripade bohužial nie je možne kedže nemam partnera :( ale dať si zmraziť vajíčka
Je tu niekto kto podstúpil a poprípade ma už aj dieťa???
Nebojim sa zakroku je to sice financne náročne no neviem si predstaviť že už nebudem mať dieťa no bojim sa ci sa to podari ci su rizika co sa týka dietat ci bude zdravucke kedže tie moje vajíčka už nie su take ake by mali byť kedže ta hodnota je taka aka je :( mate skusenosti s tým
Dakujem za každu radu , postreh

bobricek1979
7. apr 2017

@tanyka22 ahoj dá sa to no myslím si že si môžeš amh svoje aj zvýšiť skús pobrazdit po fórach s ivf hmm

tanyka22
autor
7. apr 2017

Skušala som nieco najsť no aj lekary sa vyjadrili tak že vajíčka sa vytvorili ešte počas Vášho vnútromaternicového vývoja pred Vaším narodením a počas života sa nové vajíčka netvoria. Nijakými liekmi ani vitamínmi nie je teda možné zvýžiť už zníženú kapacitu vaječníkov.

nika009
7. apr 2017

Ahoj, neviem ti presne na otazku odpovedat, ale ja som mala AMH v 28 rokoch este nizsie, 0.15...a predsa som o 5 rokov neskor prirodzene otehotnela. Strasili ma prechodom a zatial nic, mala bude mat 2,5 roka...inak zalezi aj od toho ake mas FSH, urcite treba zvazit vsetky moznosti, no ja som uz k tomuto cislu, teda AMH velmi skepticka.

tanyka22
autor
7. apr 2017

Ahoj @nika009 a aku hodnotu si mala FSH ??
Ja mam FSH 14,0 IU/l vcera mi robili znova odbery v centre tak som zvedave ake budu výsledky
A ked sa možem opýtať ked ti prisli na AMH neriesila si vtedy nic ? nechala si to tak bola si vtedy v centre??

bobricek1979
7. apr 2017

@nika009 taktiež mi bolo vysvetlené že to amh nieje až tak urputne dôležité to je taká hymna v centrách no dôležitejšie sú tie vajka a fsh ako už bolo spomenuté

tanyka22
autor
8. apr 2017

Myslite si že pred tým ako podstupim zmrazenie vajičok je potrebne aj neake ine vysetrenie ???

pietrula
9. jan 2023

@nika009 Merali ti este potom neskor to AMH, ze ako sa vyvijalo? A mas iba to jedno dieta, ci sa zadarilo aj dalsie? A teraz mavas stale pravidelne cykly?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre