Zlé výsledky štítnej žľazy

nufinkanufka
8. mar 2018

Dievcata prosim vas o radu. Liecim sa na ochorenie SZ a uzivivam euthyrox. V pondelok som bola na krvi a v utorok na KET. Dnes som volala o vysledky a sestricka povedala, ze su zle, ale staci ak budem pokracovat v uzivani ako doteraz a buduci tyzden v piatok pridem na kontrolu a p. Doktorka mi upravi davky az v piatok. Myslite, ze to staci, ze to malicje moze vydrzat do piatku? Dakujem pekne za nazor.

myskahryzka
8. mar 2018

@nufinkanufka Ahoj. A ako dlho uzivas uz ten Euthyrox? Inak, tu na MK je aj, dost aktivna, skupina Stitna zlata. Tam skor najdes odpoved. 😉 https://www.modrykonik.sk/group/2168/detail/

sisala
8. mar 2018

@nufinkanufka neuzivas doplnky stravy? vitaminy, rybi olej atd? mne to uplne pokazilo vysledky

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

Euthyrox uzivam uz viac ako rok. Uzivam vitamin D a inocolic combi a este magnezium si davam, inak nic

kubkovamama
8. mar 2018

@nufinkanufka o maličké sa neboj,ešte je moc skoro. Ťažko radiť,keďže každý organizmus reaguje na lieky inak a zvlášť v tehotenstve. My máme SZ dedicne,všetky ženy v rodine. Moja mama ho brala dlhé roky a hodnoty lietali, prestala brat a má pokoj,už 3-4r v norme. Ja som bola na vyšetrení až po 3MA,dovtedy som ani nevedela,cítila som sa o.k. lieky som nechcela a doteraz ich neberiem,stravou to viem ukocirovat.(nakoniec príčina potratov bola v inom)Zalezi aké máš hodnoty,ako sa cítiš a čo poradí aj gyn.

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

@kubkovamama snad mas pravdu, uz som potratila kvoli SZ, to som este nevedela, ze mi trevaba lieky.prosim ta akou stravou si vies pomoct?

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

@kubkovamama a este prosim ta ako si myslela, ze je este moc skoro? SZ este nema taky vplyv na malicke? Sice ani neviem ci sa zahniezdilo a uz sa bojim...

kubkovamama
8. mar 2018

@nufinkanufka myslím si,že ešte nemá vplyv od utorka určite nie,lekár by ti povedal a mal by teda čo a ako. U nás v rodine sa všetky snažíme zdravo jest a keď budeš čítať a hľadať nájdeš,ktoré potraviny majú vplyv na činnosť sz a tvorbu hormónov. Makrobiotika je super,ale asi nie pre tehotnú. Kelp-morska riasa napr,môžeš to sypať do všetkého slaneho,všetky tie japonské riasy sú veľmi zdrave a upravujú činnosť sz,nori vločky.Malo sladkosti a kuracieho

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

@kubkovamama dakujem ti velmi pekne, skusim nieco pohladat.

sisala
8. mar 2018

@nufinkanufka neviem sice, co je zly vysledok u teba, ja som 2xotehotnela pri hodnote tsh cez 8, mam dve zdrave deti...predtym som mala problemy s doplnkami, ktore obsahovali jod, pre tehotne, ktore sa liecia na sz existuju dokonca doplnky bez jodu

sisala
8. mar 2018

@nufinkanufka len chcem dodat, ze po vselijakych skusenostiach som nakoniec brala len kys. listovu a zelezo, a euthyrox samozrejme..

annaksz
8. mar 2018

Pokiaľ viem pri zníženej činnosti štítnej sa magnézium nemá uzivat

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

@sisala neviem presne ake mam hodnoty, len mi povedala, ze su zle, tak snad to bodka vydrzi do buduceho tyzdna. Dakujem

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

@annaksz tak to som nevedela, uz ho brat nebudem. Dakujem za info.

hanatom
8. mar 2018

@kubkovamama ako si to ustriehnes stravou ?

hanatom
8. mar 2018

Ináč o tom jode to som čítala,že to nie je vhodné brat pri liečbe SZ

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

No uz si ho veru nedam, brala som ho, kvoli babu, vraj je dobry na vyvin.

nufinkanufka
autor
8. mar 2018

A este sa vas spytam. Ten inofolic combi myslite he ok?

kubkovamama
8. mar 2018

@hanatom žiadne sladkosti,kuracie,sója,naopak fermentovana je vhodná.Riasy morské aj chlorella.. Každá potravina vplýva na tvorbu hormónov a negatívne všetky polotovary,chemické prísady atď. Pred 100r ľudia jedli inak a o SZ a kope iných chorôb ani nevedeli. Vyššie pisane

hanatom
8. mar 2018

Ako je to u vás s váhou?

sisala
15. mar 2018

@nufinkanufka ako si dopadla?

nufinkanufka
autor
15. mar 2018

@sisala az zajtra idem, mimi sa zatial drzi tak snad vydrzi..

nufinkanufka
autor
16. mar 2018

@sisala dopadla som dobre, pani doktorka mi pridala lieky a o 6 tyzdnov na kontrolu😊

sisala
16. mar 2018

@nufinkanufka super, drzte sa 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre