Viac dozrievajúcich folikulov po stimulácii

maraja
5. jan 2015

Prosím poradte mi...máte skúsenosti ,ze vám stopli stimuláciu injekciami pred IUI kvoli viacpočetným dozrievajúcim folikulom?alebo ste kludne mohli IUI podstupit? Ide o to ze prvý krát stimulujem pred IUI a dnes 8DC mám dva 16 mm foliky co je super, no asi dalsie 4 velkosti 10-12 mm.dnes mi povedali ze ak budu nadalej rast aj tie mensie tak stimulaciu musia zastavit aby nenastala hyperstimulacia pripadne viacpočetné tehu...rozumiem tomu,len som chcela vediet ci mate niektorá podobnu skusenost a nakoniec ste absolvovali IUI?dakujem 🙂

vienalas
5. jan 2015

@maraja Ahoj, ja zatial len zvažujem stimuláciu pred IUI (zatiaľ som mala 2.x IUI bez stimulácie) a bojím sa toho, čo opisuješ ty. Tu, na modrom koníku som čítala o jednej, ktorej IUI neodporučili práve kvôli viacerým folikulom.

lucy125
5. jan 2015

Ahoj,ja som mala IUI-2x ale bez liekov,nič som nebrala,každy druhy den som chodila na sono,ako rastu folikuli a ked mali cca 19-22cm tak urobili IUI (u nas neuspešne) IVF sa nam podarilo,ale je to mone že ti to stopnu aby si nemala hyperstimulaciu,ja som ju mala pred vybratim vajok pri IVF a vybrali mi 10folikulov velikych a keby ti to nestopli,kludne možeš aj štvoričky čakat 🙂

jaya47
5. jan 2015

@maraja Mne zrusili IUI, v den IUI som mala 5, co by bolo velke riziko viacpocetneho tehotenstva a tym padom hlavne komplikacii v tehotenstve. Napriek tomu, ze pregnyl mal rast folikulov aj stopnut, oni si pokracovali v raste, o par dni som ich uz mala 13 a hyperstimulak.

jaya47
5. jan 2015

@maraja inak ma zaujima, cim stimulujes a akou davkou?

maraja
autor
5. jan 2015

@jaya47 dakujem z vase skusenosti dievcata.stimulujem injekciami Menogon co je takmer to iste ako merional.prvych 5 dni 2 prasky,potom 1,5 a teraz uz len jeden 1 prasok. snazime sa 3 roky doteraz stimulka clostilom neuspesna-nereagovala som nan.

maraja
autor
5. jan 2015

@jaya47 prosim ta a nepamatas akej velkosti asi boli v den IUI?mala si nejake vyrazne dominantne a ostatne mensie?

stellamaris
5. jan 2015

@maraja ja som mala 2x IUI,pri druhom mi rastli po clostile dva foliky,20mm a 16 mm,ale IUI mi urobili.Akurat lekar spomenul,ze este jeden taky dominantny folik navyse by bol dovod,aby nerobil IUI kvoli riziku viacpocetneho mozneho tehotenstva.
Tebe dali asi vysoku davku hormonov,preto ti dozrievaju viacere,co znamena to iste roziko......

maraja
autor
5. jan 2015

asi ano.len nejde mi do hlavy,ze v piatok som bola na kontrole u svojho lekara v centre ktory presne pozna moju diagnozu a povedal mi ze mam dva dominantne a mnozstvo malych co je normalne pri PCO.dnes tam ale nebol on no lekarka ktora hned zacala detailne merat vsetky ostatne.tie dv a dominantne tam aj su a narastli na 16 mm.no teraz som zmatena a neviem ci sa mam obavat alebo velkost 11mm tych ostatnych je normalna a nepovazuju sa dominantne... ☹

stellamaris
5. jan 2015

@maraja ked mas pco,tak sa moze stat,ze stimulacia zaberie viac ako lekari cakali......tie mensie mozu este dorast,takze mas hyperstimulaciu a to iui radsej nebude,lebo mas fakt velke riziko viacpocetneho tehu........... 😖

maraja
autor
5. jan 2015

@stellamaris ved ano urcite podstupovat take riziko nechcem ani nemozem a tak ked to nevyjde co uz...snad uz nabuduce nastavia lepsiu davku.a nevies prosim ci bude potrebna nejaka pauza alebo hned dalsi cyklus mozem zacat s dalsou stimulaciou?

stellamaris
5. jan 2015

@maraja u nas davaju aspon cyklus pauzu a neskor nozsiu davku hormonov 😉 aby sa telo trochu zotavilo.

maraja
autor
5. jan 2015

@stellamaris a smiem sa spytat do ktoreho centra chodis?ja Helios v Martine

stellamaris
5. jan 2015

@maraja ja som v nemecku,chodime do augsburgu. 😉

maraja
autor
5. jan 2015

@stellamaris ahaaa a aspon IUI bolo uspesne pri tych dvoch folikoch? 🙂

stellamaris
5. jan 2015

@maraja zial nebolo,ideme na ivf ,lebo u nas je problem manzel s jeho spg....inak ja som trpla,lebo dvojicky trojicky je vela,chceme max.jedno 🙂

maraja
autor
5. jan 2015

tak zelam vela stastia 🙂 trojicky to je veru sila ale dvojky ja by som aj prijala aj manzel...jednoduche by to nebolo ale tak zvladli by sme a potom vsetkom a tej dobe co uz sa snazime by som bola ja rada 🙂

maraja
autor
5. jan 2015
jaya47
5. jan 2015

@maraja Mam zapisane toto: 10DC-20mm, 17mm; 12DC-24mm, 20mm, 20mm, 17mm, 17mm
Nic sa ale neboj, dalsi mesiac som potom mala konecne skoru ovulku, lebo vraj tie stimulacie prebudia vajecniky, co moze aj dalsi mesiac fungovat. A ten mesiac som otehotnela prirodzene.

stellamaris
5. jan 2015

@maraja dakujem,aj tebe prajem ,nech sa zadari coskoro 😉

brmbola
6. jan 2015

@maraja ja chodim do heliosu uz pol roka a zatial som bola len na dvoch |U| tiez kvoli folikulam.betiem clostylbegyt uz mi znizili aj davku na 1 tabletku naposledy som mala 5 folikul takze z toho opat nic nebolo :( teraz ideme znova a bez tabletiek tak som zvedava... ale pauzy medzi tym sme nemali.

maraja
autor
6. jan 2015

@jaya47 fakt?no super gratulujem 🙂 si ma velmi povzbudila dakujem

maraja
autor
6. jan 2015

@brmbola no vidim ze fakt kazda reagujeme inak.mne napr clostil vobec nereagoval a teraz toto az az ☹ si ma potesila ze si nemala pauza.ja uz totiz asi nezvladam to vacne cakanie a navyse v aprily manzel ide sluzobne do zahranicia tak uz som dufala ze to pojde rychlo...

adulkas
6. jan 2015

Ahojte dievčatá, ja som bola na umelom v Bratislave na Antolskej, mala som dosť silný hyperstimulačný syndrom a vklad sa konal uplne normálne, bez odkladu, no neúspešne teraz som 32.týždni otehotnela som po laparoskopii prirodzene. Onedlho uvidíme našu lásku....

brmbola
6. jan 2015

@maraja o pauze mi nic nehovorili ved snad vedia co robia;) ja som tiez netrpezliva mesuac co mesiac cakat kolko ich zase bude na porazenie...nemyslela som ze to bude tak na dlho...kolko tam uz chodite vy?

maraja
autor
7. jan 2015

@brmbola my ešte len treti mesiac.v Novembri konzultacia, cakanie na schvalenie injekcii od poistovne a teraz prva stimulacia pred IUI.dnes som bola na kontrole a bohužial zastavili stimulaciu, mam asi 7 folikov ☹ pytala som sa ci treba pauzu, vraj nie ale dalsi cyklus zaciname iba s 1 praskom denne a uvidi sa.pokial sa bude opakovat hyperstimulacia, tak IUI ani dalej neriesime a rovno zacneme planovat IVF.u nas uz nie je na co cakat,liecime sa vsemozne takmer 4 roky a uz nechceme stracat cas...a tebe dozrievaju vajicka aj bez liekov?ci ide to tak skusit prvy krat?

maraja
autor
7. jan 2015

@adulkas moc ti gratulujem a tesim sa ze si dalsim dokazom toho,ze otehotniet sa da aj prirodzene len to cele mozno staci trochu nakopnut 🙂 a prosim ta, ked si mala vela folikov teda hyperstimulaciu urobili ti hned odber a zamrazenie alebo si musela cakat dalsi cyklus a pred odberom ta stimulovali inymi liekmi?

adulkas
7. jan 2015

@maraja Ahoj, vklad sa konal v tom istom cykle, a ostatné sa potom zamrazili, ešte ich máme 12 tuším, akosi mi to vyfúkalo , asi je to tým, že teraz už mám iné starosti, pôrod sa blíži, kamarádka porodila včera v 36.týždni, tak som hneď zapala pračku s vecičkami, veď čo keď náhodou....., inak mám endomeriozu v apríli som mala už 3.laparoskopiu, a celé to trvalo 5 rokov. Nezúfajte, ani ja som tomu už neverila a predsa, inak tento rok budem mať 35 rokov.

maraja
autor
7. jan 2015

@adulkas woow tak to je super, urcite si toho tiez dost preskakala a viem si predstavit aka si teraz stastna 🙂 drzim palce a zelam nech vsetko dobre dopadne a ste zdravuckí 🙂

adulkas
7. jan 2015

@maraja Ďakujeme, o pár dní precháczam z PN na materskú, už sa veľmi tešíme ale samozrejme mám aj obavy ako každá prvorodička, ľahko sa to povie, viem o tom svoje, ale až príde ten pravý čas určite sa ti to podarí, len nikdy nevieme kedy to bude.......veľmi to všetkým prajem

brmbola
8. jan 2015

@maraja bez liekov idem prvykrat tak dom zvedava.nam prvu ziadost na ivf zamietli tak ju ideme podavat znova dufam ze to uz vyjde...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre