Umelé oplodnenie - aká je celková cena?

gizelakresova
8. okt 2020

Dobrý deň. Chcem sa spýtať kto plánuje ist prvý krát na umelé oplodnenie alebo kto už bol, ako je to celkovou cenou. Pripadne aké centrum by ste odporučili v blízkosti Nitri. Koľko vás to celé vyšlo, a ako to asi prebieha od začiatku? aké lieky sa dávajú? Ďakujem

leuska15leuska15
8. okt 2020

@gizelakresova ja by som nešla v živote. Okrem iného aj, vytvoria tam aj 10-20 oplodnenych embryí a potom co s nimi :(

veronikaszabova
8. okt 2020

@leuska15leuska15 myslim, ze otazka bola polozena inak...

gabu_lienka
8. okt 2020

@gizelakresova ahoj priamo v NR mas Gynfiv - maju na stranke cennik aj popis jednotlivych vysetreni a ukonov. Tazko povedat celkovu cenu, kazdy par potrebuje nieco ine. Rataj okolo 500€ na lieky plus ukony, nieco hradi poistovna. Mozes si dat aj navyse napr.predlzenu kuktivaciu, hned je cena vyssia. Mohlo by to byt okolo 1500€ na cyklus v pripade ak nieco plati poistovana. V nr je este jedno centrum, gyncare tusim.

ajka0207
8. okt 2020

@leuska15leuska15 toľko embryí sa podari málokedy a ak áno, tak sa zamrazia. Myslím že etický aspekt si pár ktorí nedokáže počať prirodzene dokáže vyriešiť sám a otázka znela úplne inak. Ak si sa ty rozhodla žiť bezdetná, je to samozrejme tvoje rozhodnutie.

gabu_lienka
8. okt 2020

@leuska15leuska15 toto zvyknu vyblakovat taki co uz deti maju a nevedia ake je to nemoct ich mat a tuzit po nich. Druhy raz sa radsej zdrz komentara ak nemas co relevantne k veci povedat

klarissa25
8. okt 2020

@leuska15leuska15 chod mudrovat niekam inam radsej 😉

nikpa
8. okt 2020

@leuska15leuska15 čítaj s porozumením. Na to kto by isiel a kto nie, sa utorka nepytala.

lellla
8. okt 2020

@leuska15leuska15 nikto s anepytal či by si išla alebo nie..a myslím že keby túžiš veľmi po dieťati a nemáš na výber išla by si aj ty..a tie drísty čo ti povedala nejaká tvoja super kamka čo vie o Tom také hovno ako ty tu nepíš!!

lellla
8. okt 2020

@gizelakresova ahoj j som bola 3 roky dozadu v Bystrici potom ale v Martine keďže v Bystrici vtedy ešte nerobili operačné zákroky...stalo nás to cez poisťovňu dokopy cca 1500€ ...všetko ale aj cena záleží od toho koľko vajíčok ti oplodnia a zoberú atď..nám oplodnili 3 s toho jedno vložili a jedno odumrelo ...v zálohe máme ešte jedno zamrazene...každopádne myslím že netreba hľadať najbližšie ale najkvalitnejšie centrum podľa mňa ..a ceny sú tiež podľa mňa všade rovnaké ...potom už záleží cena aj od poisťovne a aj od toho aké napríklad injekcie si vyberieš ..ja som mala na výber buď už predchystane alebo že si budem sama naťahovať do striekačky a keďže to bol rozdiel 500e tak som si ťahala sama 🙈 veľ šťastia ahoj

karhu
8. okt 2020

nam v Martine kazali nachystat si okolo 1500eur a stalo nas to cca 1400..

pandorra
8. okt 2020

@leuska15leuska15 bud rada, ze nemusis.Inak by si pisala, ak by si nemohla mat dieta. Suhlasim s lelilou, netreba hladat najblizsie centrum, ale najkvalitnejsie. Vydavky plus minus 2000 eur.

kyvetka
8. okt 2020

My sme boli pred 7 rokmi a Vtedy nás to vyšlo okolo 2,5 tisíc.

zojanka
8. okt 2020

Rátaj cca 1500- 2000€ že budeš doplácať. Na IVF sa neoplatí šetriť. V cenníku pozri čo stoja jednotlivé metódy. ICSI, predĺžená kultivácia je určite základ. Cena záleží aj aké lieky budeš mať a koľko budete mraziť. V nitre odporúčam Gyncare.

maxxim
8. okt 2020

@leuska15leuska15 hm, niektora žena je rada ak ma vobec 1-2 života schopne... ak nemaš pomahať svojim vyjadrenim tak netreba komentovať a nazorom prosim neubližuj zenam, ktore túžia po dietati a nedari sa im počať prirodzenou cestou. A vôbec témou bola cena.

maxxim
8. okt 2020

@gizelakresova ahoj
No rataj tak cca 1500+. Zaleží od metód, rôznorodosti vyšetrenia a od tvojho stavu ohladom stimulacie. ( ako bude tvoje telo reagovať) ... drzim palce!

gizelakresova
autor
8. okt 2020

@lellla ďakujem pekne za odpoveď 😘

gizelakresova
autor
8. okt 2020

@maxxim ďakujem pekne 😘

gizelakresova
autor
8. okt 2020

@zojanka ďakujem, tiež sme uvažovali o gyncare🤩

zadana19
9. okt 2020

Ahoj...my sme boli tento rok v ginfiv nitra a nikdy viac ku nim.Stalo nas to 2000€ a neprislo ani k odberu folikul.Rozmyslala som nad helios martin a brnom...rozhodli sme sa pre brno.buduci tyzden prva konzultacia

stanka562
10. okt 2020

@gizelakresova my chodíme do Heliosu v Martine, podstúpil sme IUI, IVF sme pre koronu preložili na 2021 a cenovo máme rátať okolo 2000€ 😊

martinaju
11. okt 2020

@gizelakresova my chodime do gyncare v NR a stálo nas to určite cez 2500 (aj s liekmi, aj s testami na covid) nie je to málo ale my sme mali dosť embryi na mrazenie a tam sa ta cena o dosť navýšila. Taktiež záleží aké služby si ešte doplatíš, tak ako bolo napísané na tomto netreba šetriť Ale každé centrum má cenník na stránke a dokonca gyncare to máš presne rozpísané koľko platíš ty cez poisťovňu a koľko samoplatca. Držím moc palce a prosím ťa blbé komentáre, že ona by neišla veď nech nejde nikto ju nenúti. Taký človek ťa nikdy nepochopí, oni vidia len svoju pravdu a absolutne ich nezaujíma ako sa cíti iný čo to bábo mať nemôže ale toto ma nakoplo písať o tom na instagrame a podporovať ženy ktoré si prechádzajú tým istým a tiež by bolo fajn keby si to prečíta nejaká zatrpknutá osoba, čo deti má a nedopraje inému. My tu cestu máme o toľko náročnejšiu a nepotrebujeme aby nás niekto odsudzoval preto treba aby sme pri sebe stáli aspoň my 🍀☺️

nykkushka
11. okt 2020

@gizelakresova my sme tiež z okolia NR ale chodili sme do ISCARE v Martine a nemôžme sa sťažovať. Super milý pristup, personál, podľa mna to šlo rýchlo, 26. marca 2019 sme mali prvú konzultáciu, 24. júla som už bola tehotná a 23. marca 2020 sa nam narodil zdravý chalaň 😊.
Cenovo nás to vyšlo okolo 2500e aj liečba, lieky, cesta, vyšetrenia a veci navyše.
@leuska15leuska15 na to či ísť alebo neísť sa autorka nepýta a nikoho tu váš názor nezaujima. Je to každého osobná vec. Čo je podľa vas to "okrem iného.." 🤦‍♀️? A každý par by potešilo 10-20 pokusov, nepreháňate trošku? Nemoralizujte tu, ženy ktoré chcú dieťaťko takéto slová nechcú čítať a verte, že všetky páry by radšej mali bábo "prirodzene" ako sa nervovať s umelým a míňať peniaze ale aj napriek tomu, všetko za to dieťatko stojí 😉

filipe123
30. okt 2020

@zadana19 dobre ste urobili, odporúčam Helios Brno

filipe123
30. okt 2020

My sme chodili do Helios Brno. Na kontrolné soná ako sa vyvíjajú vajíčka som chodila do Helios Martin, sme zo Žiliny a bola táto možnosť , lebo medzi sebou spolupracujú. Odber oplodnenie a vklad blastocysty som už podstúpila v Brne - úspešne na 1x. Mám 43 rokov a zdravého ročného synčeka . Vzhľadom na môj vek to už poisťovňa nepreplácala, vyšlo nás to aj s cestami do Brna na 3500€ = moja najlepšia investícia v živote 🙂

janba
30. okt 2020

@zadana19 môžem sa opytat, co sa tam stalo? Lebo my tam teraz chodime a zatial vsetko v poriadku.

zadana19
1. nov 2020

@janba ahoj mala som nizke amh,zastavili mi stimulaciu ze folikul nerastie,ze len darcovske..tak sme zmenili centrum a v piatok som bola na sono a zrazu samood seba mam 8folikul...nesme sme ani do brna ale do ba do ferticentu

hlasok
9. dec 2020

Darujem 1 celé balenie Meriofert-u 75IU, tj. 5ks. Naviac mam 6ks Diphereline 0,1mg. Dufam, ze to nejakej budúcej mamke pomôže.

mia091
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gizelakresova
autor
17. dec 2021

@mia091 genetika 300€, nakoniec sme do toho neisli, mne chýbal vitamín D, a mužovi selen. Podarilo sa prirodzene, nakoniec som potratila.

mia091
18. dec 2021

@gizelakresova to je mi ľúto 😔 ale určite to bude mať šťastný koniec🙏

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre