Tehuľky po kryoembryotransfére

bique
21. jan 2012

Ahojte tehulky 😉 neviem, ci je tu niekde takáto téma a neviem, či je nás veľa alebo málo, ale skúsme podiskutovať o tom, kolké z Vás otehotneli po ET alebo KET po prenose jedného embrijka....táto téma ma zaujíma a možno pomôže v rozhodnutí viacerým z nás....ide o to, že ja som otehotnela po prvom IVF na prvý krát po vložení 2 embrijí a čakala som dvojičky...v 25tt mi vsak bez príčiny, ktorú ani doteraz nikto nezistil, začala odtekat plodová voda a po týždni ležania som v nemocnici velmi predčasne a spontánne porodila 2 chlapčekov, ktorí nám však po 3 dňoch odleteli medzi anjelikov....lekár, ktorý mi robil revíziu maternice mi potom povedal, ze ak máme možnosť volby, neodporúča vkladať 2, pretože ak by sme zasa čakali dvojičky, bolo by to velmi rizikové a pravdepodobne zasa nie do termínu, lebo že moja maternica kapacitne nestačí na dva plody...takže sme sa rozhodli pre vklad jedného embrijka pri KET, keďže ideme zasa s nádejou do toho....sú tu nejaké kočky, ktoré otehotneli po vložení 1 embrijka alebo majú nejaké podobné skúsenosti?

michelitta
27. jan 2012

@bique ahoj,to mi je strasne luto co sa Vam stalo,musela si si prezit naozaj vela :( ach jaj,preco je tento svet taky nespravodlivy..prajem Ti aby Vam to vyslo!!Ale neviem ci je moznost vyberu ET a KET,kazda zena da za to vela aby mala vela kvalitnych embryi,takze ked jej nevyjde ET,musi ist len na KET co uz jej ine ostava..
a je to hadam uz len radost,ako brat tie sproste hormony. 😒 .Je tu vela kamosiek co otehotneli po KET...snad Ti napisu..ja som absolovala ET s dvomi a nevyslo..a dnes som 1.den po KET tiez s nasimi poslednymi dvomi..takze tak..
drzim ti palce,pri dalsich pokusoch!!ahoj.. 🙂

bique
autor
28. jan 2012

@michelitta ahoj...ja som mala na mysli moznost vyberu ci vlozit jedno alebo dve...my sme boli prvy krat na IVF, ET boli dve, ako som uz pisala, aj to na prvykrat vyslo, ale nedopadlo ok, mali sme este dost mrazacikov, takze sme 3 dne po KET...a rozhodli sme sa pre jedno, takze vlozili jedno, nastastie, mali sme velmi dobru kvalitu, takze trpim cas cakania 😀 preto som chcela vediet, ci niekto otehotnel po KET s jednym....aj ja ti velmi drzim palceky, aby si nasla na testo // a ked netestujes, tak aby krvicka bola pozitivna 😉 😉 a ako sa citis po prenose? mna dnes zacalo boliet podbrusko ako pred MS, ale to aj s dvojkami som mala tak, tak dufam, ze je to dobre znamienie, ze nase babulko si naslo teple miestecko 😀 😀

michelitta
28. jan 2012

no mam to nejak podobne,citim podbrusko,ale to som citila aj predtym z toho estrofemu..jednine prvy den,ked som zaspala tak ma velmi pichalo az palilo,tak nechapem..co sa tyka KET,hej mam kamosku ktorej sa podarilo halo halo 🙂 @ursula5 🙂 ja som este neskusena v tomto,tak snad baby podiskutuju a hodia aj rady..boze prvy den za mnou to akoze este minimalne 10? to kde sme??? nevydrzim 🙂

bique
autor
28. jan 2012

@michelitta hehe...tak nam nic neostava, len cakat teraz 😀 mna podbrusko zacalo pobolievat dnes na 3ti den...tak sem tam...aj teraz citim 😉 ...tak nemysliet na to, kolko casu este mame pred sebou, len sa niecim zamestnat 😀 mne pomahaju knihy a internet 😀 😀 teda modry konik zahanat nudu, lebo som domka 🙂 ty chodis do prace?

michelitta
28. jan 2012

@bique vies co ja ucim na zivnost,mam zrusene nejake vecerne kurzy,ale na 4 den uz fakt musim ist do firiem,lebo od utorka som to neporusila,takze ma predpokladam cakaju..len mam taku jednu entuziasticku skupinu,kde starsie damy kricia ze mne az aj bubienky prasknu 🙂)tak dufam,ze mi to nebude sposobovaat stres 🙂) a ty pracujes z domu? a do akeho centra chodis? 🙂 ja FC🙂

bique
autor
28. jan 2012

@michelitta ja KE spln....ja som na pn, od zacatia stimulky hormonmi a budem cele tehotenstvo kedze nam to uz raz dopadlo-nedopadlo 😢

ursula5
29. jan 2012

@michelitta hore hlavu vydržíš moja a predstav si ja som prvých 10 dní ani pri PC nebola vôbec!!! takže bojuj a netráp sa, že si unudená musíš byť úplne v pohode 🙂

ursula5
4. feb 2012

@michelitta no čo ako sa cítiš??? kedy máš ísť na krv? 😉

michelitta
4. feb 2012

@ursula5
@bique Caute zienky,ale nooo,citim sa na prd..som dnes 8 den,je mi nejak na hovno,a nasla som si vraj nejaku Batholiniho cystu..pri vchode do posvy,to mam z tych sprostych jedov co do seba tlacim,chce sa mi plakat ☹ ☹ ☹ nikdy v zivote som nebrala ani tabletku na hlavu,ja co len bio produkty pomaly jem,tak tato chemia ma raz zabije..navyse citim,ze nic necitim 🙂 nic nove ☹ akurat som si pisala s @lilinka77 ta je tiez na cakacke, ze si nemozes pri tomto celom IVF ani zivot naplanovat,lebo normalne v beznom zivote, behas,sportujes,lietas,fungujes,potom sa zastavis na mesiac,beries hormony si pod tlakom,potom to nevyjde a kym sa zase dostanes do ´´normalu´´ze uz chces aj nieco v praci,v zivote naplanovat alebo rozbehnut,tak nemozes,lebo zas pride dalsie Ivf a stresy a hormony s tym spojene..☹☹
neznasam to! testovat nebudem,lebo tam aj tak najdem vykolajenu drahu! 😒 😒 Gabis ty dobre moja?citis sa...??? 🙂

bique
autor
4. feb 2012

@michelitta ahoj moja..ja to stale nevzdavam, hoci dnes som mala den na hovno, lebo testik stale negativny, ale mm ma uz zdrbal, ze som ako vysinuta, ze co mi povedala sestricka? ze sa mam ukludnit a ze fazulka sa ma dobre....zlaty, tak ked on hovori 😨 a stym zivotom s ivf mas uplnu pravdu...ja som momentalne bez roboty na pn, ked to teraz nevyjde, tak ideme hned na dalsie KET a potom na dalsie ivf, co dufam, ze uz hadam nebude potrebneeee 😖 no a to teraz si mam akoze robotu hladat, tak super...nema vyznam, lebo co? mozno na mesiac...a to by som potom prisla o fasa marodku a fasa matersku, keby ze nam to vyjde...no riadne psycho...takze zatial neriesim, ako bude tak bude, babo je u nas momentalne na prvom mieste 🙂 mozno po 4tom pokuse ma to prejde 😉

bique
autor
4. feb 2012

@michelitta a ta cysta to co sa hovadinu zas? si bola u dokiho s tym uz? mas pravdu, neskutocna chemia, ja tiez ani od bolesti este ani pri MS, radsej si to odtrpim ako pchat do seba lieky...no tak s ivf si to pekne vynahradim 😒

bique
autor
4. feb 2012

@ursula5 ahoj...tebe kedy vysiel pozitivny test? mozno si uz pisala, ale zabudla som 😎 😝

michelitta
4. feb 2012

@bique neviem co to je za kokosinu ta cysta moja! 😠 ale viem,ze to mam z toho UTrosu,lebo vysusuje jak svina ☹ http://www.yesanswer.de/med/sk/472.html pojde s tym v pond k tomu gyndosovi..uz si sa dozvedela,preco sa ma ist na krv az po 14 dnoch? ty kokos ja tam chcem nabehnut 10 den,ale vsak bude tam vobec cosi vidiet? a ten vysledok mam poslat do centra,to mi akoze uznaju? ale rano skusim testnut,ale nevidim to ani ruzovo ani ciarovo,len co €vrace miniem 😎 moja ty nezufaj,ty mas aspon zmrazene,ale ja zas cely kolotoc od znova,hlavne to hnusne painful OPU..boze dneska som taka nabrusena,to z tych hormonov,ja uz to nechcem brat,v pondelok tam idem a hotovo! vsetko to potom hadzem do kanala,nech sa rybicky plodia! 😎

bique
autor
4. feb 2012

@michelitta tak to mas tak, ze ani vo vedlajsich ucinkoch ti to nenapisu a potom sa hmataj, stresuj a patraj...dobre to dopadne, nemboj 😉 nenasla som nikde, ze preco az na 14 ty den....tak ty len zajtra potestuj a daj vediet vysledok, ale ja tam u teba tusim // 😀 no mam zamrazene, len aby sa aj v poho rozmrazili 🙂 ked to teraz nevyjde, tak ideme bez prestavky do dalsieho ket, nech to mam za sebou 😉

bique
autor
4. feb 2012

@michelitta inak teraz mi jedna kocka pisala, ze v car v prahe testuju na 15ty den moc, ze skor neodporucaju...no a potom krv...tak asi na tom nieco fakt bude 😉 takze neviem, ako s tou krvickou na 10ty den 😖

ursula5
5. feb 2012

@bique ja som testovala na 12ty deň, ale to mi len potvrdilo moju intuíciu, že som tehu 🙂 hlavne nestresuj a netestuj furt musíš si nájsť činnosť ako to vydržať a hlavne veriť tomu, že raz to vyjde, ja som išla hneď ďalší cyklus na KET a podarilo sa takže nerob veľké pauzy medzi pokusmi, sliznica ja pripravená 🙂 🙂 hlavne kľud a keď to nevyjde až potom riešte čo ďalej....

bique
autor
5. feb 2012

@ursula5 ja mam tusak, ze to vyslo a mm mi hovori, ze on to namne vidi.. 😀 zacali ma boliet prsia, predtym ma tiez bolievali, ale od porodu uz vobec az teraz, teda dnes 😉 ...tak asi je to dobre znamenie... uz par dni ma pobolieva brusko ako na MS, ale nie vkuse, ale v nejakych divnych intervaloch..a jasne, ja dufam, az krv da uplnu odpoved 😉 ak by to nahodou predsa len nevyslo, ideme bez prestavky do dalsieho, este mame 7 mrazikov...no, ale nebudeme predbiehat, podla mna to uz nebude potrebne 😀 😀 😀 😀 ...si zlata, ze odpovedas a mas na mna nervy 😉 😕

ursula5
5. feb 2012

@bique vôbec nepotrebujem mať nervy kľudne sa pýtaj koľko potrebuješ 😀
to je fajn, že máš tušák ten je vždy spoľahlivý, mňa pri KET neboleli vôbec prsia a začali ma až po zahniezdení na 8 deň 😀, ja som si dala záväzok, že vydržím tých 14 dní bez testovania, že budem trpezlivá a nebudem stresovať ale potom na 12ty deň som si chcela potvrdiť môj tušák 😉
Kedy máš krv???

bique
autor
5. feb 2012

@ursula5 vo stvrtok...v utorok chcem este raz testnut, to budeme 12den ak neratam den KET...ale ked som nezacala spinit ani krvacat, tak sanca je velka, nie? ci to ten utrogestan moze aj umelo drzat? dnes som mala normalne dostat MS 😖

bique
autor
5. feb 2012

@ursula5 a po ket ani mna neboleli..zacali az dnes 😉

bique
autor
5. feb 2012

@ursula5 a vlastne ani nebolia, su len nejak citlive 😀 neviem to opisat

ursula5
5. feb 2012

@bique dobré znamenie !!! môže to držať aj utroš, to záleží na každom tele, ja som pri vklade začala špiniť v deň menzesu a vedela som, že je zle, ale pri KET to cítila prsia presne v deň menzesu sa začali nalievať a potom to už zostalo 🙂 moc Ti držím palce!!!

bique
autor
5. feb 2012

@ursula5 dakujem dakujem 😀 a ty sa ako citis? brusko uz pekne rastie, co?..co myslis, co cakate? jasne ze je jedno, co to bude, ja len, ci mas intuiciu, lebo ja som mala a tak aj bolo...hoci sa v rodine uzatvarali stavky, kedze boli mozne tri kombinacie 😀 😀 😀 😀 stavku som vyhrala ja 😀 od zaciatku som tusila 🙂

michelitta
5. feb 2012

@bique @ursula5 baaaby hadajte čo?🙂🙂

ursula5
5. feb 2012

@bique cítim sa napodiv veľmi dobre, rýchlejšie sa síce unavím ale to je v pohode, bruško ešte nemám nejaké viditeľné ale na veciach už cítim, že málo toho oblečiem som tak zhrubla v páse, ale bruško ešte moc netrčí 🙂
neviem čo čakáme a ani nad tým nerozmýšľam zatiaľ, mám dosť vyhadzanú tvár tak mi vravia, že to bude dievča ale to nie je nikdy isté, pri prvom tehu som už mala bruško veľké ale to som čakala dvojičky to sa asi nedá porovnávať, pribrala som zo 2-3kg zatiaľ 🙂

ursula5
5. feb 2012

@michelitta máš pozitívny test!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 ???????????

bique
autor
5. feb 2012

@michelitta zeby pozitivny testik????? 😀

michelitta
5. feb 2012

@ursula5 @bique Noo, zas chovno!😀😀😀

ursula5
5. feb 2012

@michelitta ty si prípad!!! 😉

bique
autor
5. feb 2012

@michelitta no tak ty si brutaaaaalna 😀 ja uz ze na vecer bude kus nalada a ty takto???? ccc...dostanes po rici 😀 😀 😀 a co? si testovala? kedy sa chystas na tu krv?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre