September 2022 - prvý IVF cyklus

nina0303
30. aug 2022

Ahojte, v septembri začíname so stimuláciou po dvoch rokoch neúspešného snaženia a následných vyšetreniach, diagnostikovaní,… kvôli, ktorým sa nám nedarilo…. je tu niekto kto je na tom rovnako? alebo začínate nový IVF cyklus v septembri? Predpísali mi Bemfolu a Cetrotide, niekto s týmito liekmi skúsenosti? nejaké rady? po vklade sa dávate na PN? ako to riešite?

ninka99865
30. aug 2022

@nina0303 je tu skupina IVF, skús sa pridať tam ti baby určite poradia 🙂

kathug
30. aug 2022

@nina0303 tam mas materialu az az, odpovede na vsetky tvoje otazky a aj skusenosti/rady, mne to pred IVF velmi pomohlo, vela som sa dozvedela.. takze odporucam precitat si zopar stranok prispevkov, potom cez lupu cez klucove slova nejake prispevky tiez, casto sa tam opakuju otazky ake maju zeny rady a skusenosti pred zaciatkom, takze studuj 🙂
A drzim palce, my sme si prvym ivf presli v juli a moja rada by znela nestresovat sa vopred a ist krocik po krociku a davat si male postupne mety. To znamena ze sustredit sa na stimulaciu a neriesit uz co bude po, kolko bude vajok, co ked nepreziju PK... potom sa sustredit na odber, potom sa sustredit na PK, potom na vklad.. krok po kroku a nie dopredu sa strachovat co ak to nevyjde a podobne 🙂
Ak by si chcela hocico vediet, kludne mi napis ;)

nina0303
autor
30. aug 2022

@kathug ďakujem 😘

lulu1188
4. sep 2022

@nina0303 ahoj
Ja mám za sebou už 3 IVF a momentálne pôjdem na vklad . Ja som mala odber vajíčok v auguste . Stimulovali ms s gonal a potom mi pridavala cetrotide, a po vklade pôjdem PN ,vždy to tak riešim . Čo sa tika injekcií tak ja s tým nemám problém .

no_co_uz
5. sep 2022

@nina0303 ahoj 🙂 ja som na tom rovnako. Taktiez teraz v septembri zacnem stimulaciu a bude to nase prve IVF.

nina0303
autor
5. sep 2022

@no_co_uz nám sa to bohužiaľ asi posúva, po ovu sa mi vytvorila cysta… zajtra sa k tomu vyjadrí dr, tak dúfajme o mesiac 😩

pasikavamacka
10. sep 2022

Ahojte, ja som zacala stimulaciu v septembri, teraz mam 10.den, je mi celkovo dost nahovno, folikuly rastu, ale roznym tempon, niektore su vacsie, ine mensie, odber planuju v stredu alebo vo stvrtok

pasikavamacka
16. sep 2022

ahojte, ako vam dopadol odber vajicok? mne zobrali 20, z toho sa oplodnilo 9 a uvidime co bude na 3.den

nina0303
autor
18. sep 2022

@pasikavamacka ahoj, nám sa to posunulo kvôli cyste 😕 mala si 20? aký protokol si mala? mali ste icsi?

veronicka21
18. sep 2022

Ahojte.ja som zacala so stimulaciou koncom augusta,vsetko v poriadku,embryotransfer bezbolestny,ziadne krvacanie. Odobrali 10 vajicok,z toho 5 bolo pouzitelnych,nakoniec sa 1 nevyvinulo.ale mame 4 expandovane blastocyty so znamkou 1 🙂 12.9. som mala vklad a dnes mi uz vysiel pozitivny test.tak pevne dufam 🙂)))

pasikavamacka
18. sep 2022

@nina0303 mala dom dlhy protokol kvoli riziku OHSS. 20 vajicok odobrali, z toho 10 bolo zrelych, zatial 6 sa vyvija dobre, 3 pomalsie, v utorok bude update, ze ci tie pomalsie dobehli vyvoj. Mali sme PICSI aj magneticku separaciu spermii. Ebrya davame aj geneticky vysetrit, tak vklad bude az o 2 mesiace
drzim palce, aby cysta sama zmizla v dalsom cykle ❤

@veronicka21 drzim vsetky prsty ❤🙂

janusik24
18. sep 2022

@pasikavamacka mozem sa opytat kolko vas konkretne stalo geneticke vysetrenie embryi? Dakujem

pasikavamacka
18. sep 2022

@janusik24 este sme neplatili, az ked sa to uskutocni, tak finalnu sumu neviem, lebo zavisi od poctu embryii, kolko dame vysetrit, ich pocet este nevieme. v cenniku pisu ze 1000e za prve embryo a kazde dalsie 350e. Povedali nam, ze sanca na uchytenie takym sposobom je 70%, tak snad to pomoze

klaudi123
19. sep 2022

@pasikavamacka mi sme si nedali genetiku spravit a hned sa aj uchytilo🙃

veronicka21
19. sep 2022

@klaudi123 gratulujem 🙂))

pasikavamacka
19. sep 2022

@klaudi123 gratulujem 🙂
. Muz ma zlu fragmentaciu DNA preto nam odporucili genetiku tak my ideme do toho, lebo je inak vyssie riziko potratu

marculka51
26. sep 2022

@nina0303 my sme boli sice pred rokom ma umelom mali sme jedno embrio a vyslo to hned na prvý krat tak drzim palce nech vam to víde

gabrielamodrykonik
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
bubo85
8. okt 2022

Ahoj je tu niekto kto bol teraz niekedy na ivf??

nina0303
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bubo85
8. okt 2022

@nina0303 my už cakame výsledok...stredu som bola na ivf....to čakanie je hrozne ....ked si predstavím ze až piatok na krv.....a žiaľ ostalo nám jedno embryo ktoré vložili tak veeeeelmi duuufame a veríme👶🙏🙏🙏🙏🙏

nina0303
autor
8. okt 2022

@bubo85 neviem ako ale podarilo sa mi zmazať správu predošlú 😅 tak ti držím palce aby vyšlo 🍀 mala si krátky protokol? koľko vajíčok ste mali? použili ste nejakú metódu?

bubo85
8. okt 2022

@nina0303 mali sme oplodnili 5 vajicok ...ale iba jedno prešlo do kvality 4AC co dúfam že je dobré...použili sme skoro všetko čo sa dalo isci...aj to lepidlo....aj prepichnutie ultrazvukom...

nina0303
autor
8. okt 2022

@bubo85 drzim veľmi palce aby ste sa v piatok už tešili 🍀👶🏻

bubo85
8. okt 2022

@nina0303 Dakujem veeeelmi pekne ....a tiez Vam drzime prsteky nech sa to podarí 😇🙏🙏🙏🙏

bubo85
8. okt 2022

@nina0303 Len ten strach a neistota...je to vôbec náš prvý pokus ....a keďže bol vklad stredu netusim ci mam niečo cititit alebo....mam pn takže len oddychujem lezim ...občas mam pobolievanie ako keby som mala mat mrchu co je hlúposť lebo to ešte nie ...ale prejde to potom a inak nič....trosku len to pobolievanie podbrušku a kríze ale potom nič...

marculka51
8. okt 2022

@bubo85 drzim palce my sme tiez z piatich mali len jedno embryo a vyšlo to tak vám držím palce

bubo85
8. okt 2022

@marculka51 ďakujeme pekne veľmi si to zelame 🙏🙏🙏

bubo85
9. okt 2022

@marculka51 po ivf ....tie dni keď si čakala na hcg z krvy mala si nejaké priznaky....nejaké pocity...niečo zvláštne???ďakujem za odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre