Sanatórium pre liečbu neplodnosti a MUDr. Hredzák

alisita
9. máj 2013

Dievčatá, zakladám novú tému, lebo som v šoku. Dnes sme boli na odber na 14. deň po IVF /bohužial výsledok negatívny/. Chceli sme sa informovať,čo ďalej a dozvedeli sme sa, že Dr. Hredzák tam už nepracuje. Zdá sa mi maximálne neprofesionálne, že v tak závažnej situácii, ako je umelé oplodnenie, z jeho úst nezaznela ani možnosť rozhodnúť sa, či začať u neho alebo počkať. Keďže nemáme žiadnych mrazáčikov, musíme všetko absolvovať od začiatku. Neviete niekto, kam sa podel a z akého dôvodu? Ináč ani webová stránka nefunguje ....

dafy
9. máj 2013

@alisita fuuuha zvláštne 😕 a to akože už tam v Splne nikto nebol?

alisita
autor
9. máj 2013

Je tam Dr, Topocerová a je tam aj nová sestrička, veľmi milé boli ....

lubanka
9. máj 2013

@alisita ahoj, aj ja tam chodím... vlastne chodila som, teraz neviem na čom vlastne som 😠 mám tam ešte 8mrazáčikov, plánovala som v tomto cykle ísť na KET (dnes som už 1DC), v utorok som cinkla do centra, že plánujem dojsť a sestrička na mňa zhurta, že už nepracujú... neviem teraz ani čo urobia s mrazáčikmi, ako postupovať ďalej.... nič... čítala som tu na MK o tej Toporcerovej... neviem aká je v skutočnosti pravda, ale referencie sú, no poviem to slušne, veľmi slabé... takže k nej nemám nejakú extra chuť ísť, keď má takú nízku úspešnosť... 😖
ak niekto náhodou viete niečo bližšie, budem rada, keď dáte vedieť 😉

lubanka
9. máj 2013

@alisita a prosím ťa ty si sa rozhodla, že ostávaš tam? teda pri tej Toporcerovej? ja neviem čo robiť ☹ ☹ ☹ a keďže mrcha už dorazila, tak termín už tlačí... ☹

lubanka
9. máj 2013

@alisita a ešte ak sa môžem opýtať, bola tam ešte aj naša "stará" sestrička? alebo už len tá nová?

alisita
autor
9. máj 2013

@lubanka este som sa nerozhodla, pojdeme k nej na konzultaciu, povypytujeme sa a potom uvidime

alisita
autor
9. máj 2013

@lubanka nie, nebola tam :(

lubanka
9. máj 2013

@alisita hmmm tak to už asi čerpe dovolenku... ona mi aj povedala, ku ktorému dátumu končí, lenže ja z toho šoku som si to nezapamätala.

alisita
autor
9. máj 2013

@lubanka neviem, co si o tom myslieť a čo teraz robiť ... daj vedieť ako si sa rozhodla, v každom prípade držím palčeky ...

dukokatka
9. máj 2013

ja chodim k dr.toporcerovej je to super docentka.Ja som maximalne spokojna.

dukokatka
9. máj 2013

@lubanka umele oplodnenie nieje iba chyba doktorov ze sa to nepodari lebo oni embrika vypestuju.a nevedia ako telo zareaguje.na embriko.

lubanka
9. máj 2013

@dukokatka to máš úplnú pravdu a ďakujem za tvoj príspevok 😵 konečne niečo pozitívne, lebo ja som toho už toľko počítala a len mi to odoberalo energiu a chuť... takže vďaka za pozitívnu správu 😉
a chodíš k nej už dlho? bábo sa zadarilo pri nej?

dukokatka
10. máj 2013

chodim k nej asi tak 5 rokov,nevymenila by som ju za ineho doktora v ziadnom pripade som s nou maximalne spokojna.Robila mi vsetky mozne vysetrenia aj inseminacie ale nevysli tak som isla na umele oplodnenie a vyslo nam to na 1 krat.

deny3
10. máj 2013

som prekvapená, že Hredzák skončil, ja viem, sú na neho rôzne názory, rôzne skúsenosti, no z mojej strany spokojnosť, hned prvé IVF vyšlo a mám úžasného synčeka.
Toporcerovú poznám z môjho pobytu v nemocnici v poslednom mesiaci tehotenstva, bola milá, usmievavá, ale to bolo asi všetko, každú otázku od pacientky prepočula a išla si svojou trasou.
ako s lekárkou v centre s ňou nemám osobnú skúsenosť, ale moja kamarátka áno,a tam je to už horšie. Aj napriek vysokému veku ju prehovorila na IUI, pričom jej mm má problém s bojovníkmi, IVF nevyšlo, k druhému už nedošlo, a to vinou práve lekárky, pretože často nebola v práci a kým sa dopracovali k niečomu, tak si konečne všimla, že ten mesiac má kamarátka 39 rokov, a to už poisťovňa nič neprepláca. Tiež podceňuje ostatné vyšetrenia, ako napríklad hematológiu, podľa nej je to zbytočnosť.
O jej úspešnosti, či skôr neúspešnosti som tiež počula, to je ale ťažko objektívne posúdiť, keďže štatistiky asi neexistujú, isto je veľa detičiek aj z jej ambulancie. Ja pevne verím, že SPLN bude naďalej fungovať, že nová dr. si to dobré, čo zaviedol Hredzák ponechá ( myslím si, že organizačne to mal veľmi dobre prepracované ), a že úspešnosť centra bude dosahovať minimálne výsledky iných centier.

angelika1975
23. máj 2013

Ahojte dievcata. Chcela by som sa podelit so svojou skusenostou v SPLN-e. KONECNE ZMENA K LEPSIEMU! Najprv sme chodili k dr. Hredzakovi. Odbornik je asi dobry, ale ta komuniakcia! ☹
Teraz je tam Doc. Toporcerova - to je uuuuplne ina kava! 🙂 Pani docentka mi vsetko vysvetlila a konecne mam odpovede na vsetko co nas s manzelom zaujimalo. Je tam aj nova sestricka. Je velmi mila.
Vrelo odporucam! 😉

kalista32
29. máj 2013

ja chodím ku MUDr. Toporcerová ale do CAR Rastislavová -KE.

alisita
autor
29. máj 2013

@alisita ako si sa rozhodla?

alisita
autor
29. máj 2013

@lubanka ako si sa rozhodla?

lubanka
29. máj 2013

@alisita bola som tam okuknúť... bolo to síce úplne iné ako "za starých čias", ale zabsolvovala som stimulku a dnes som 8deň po KET... takže čakám na ortieľ ešte dlhých 5dní 😎 už mnou síce šklbe, aby som skúsila testnúť, ale viem, že nič by som sa nedozvedela, lebo je to ešte skoro... vkladali mi dve embryjká 2dňové... 😉
a ty?

lubanka
29. máj 2013

@alisita ... mimochodom to "iné", neznamenalo zlé 😵 ale iné... dostala som inak stimulku ako zvyčajne, na iný DC bol vklad, vklad prebiehal pod ultrazvukom a predtým sme zabsolvovali pohovor u embryologičky... toto všetko predtým nebolo... tak toto som myslela, že "iné" 😵 😉

alisita
autor
29. máj 2013

@lubanka tak to sa mi zda fajn, to je pozitivna zmena, presne to mi tam chybalo .... mne uz teraz vravela, ze budeme inak stimulovat, lebo som nereagovala podla predstav. Fiiiiiiha, ten cas ide, to je super, myslela som na teba, uz vydrz, zbytocne sa nestresuj 🙂 vsetko bude OK 😉

katy2
29. máj 2013

@lubanka myslim na teba a drzim palce 🙂 cakam pozitivne spravy 🙂

lubanka
29. máj 2013

@alisita no ja som zostala tiež zaskočená, lebo po "starom" som vždy mala vklad na 19DC a teraz to bolo už 14DC... snažím sa byť v pohode... stále si opakujem, že bude, čo má byť... a mám ešte 5ks mrazáčikov, takže... 😵 a tento krát som ani doma na dovči neostávala... iba prvé 2dni + víkend... čiže 4dni je myslím až, až... v práci to skôr letí a hlavne niet kedy sa sledovať a domýšľať si somariny 😀 😉
keď budeš na rade, tak daj vedieť, nech ti môžem držať prsty 😉

lubanka
29. máj 2013

@katy2 jéj ďakujem krásne 😵 jasné, že dám vedieť, nech už to dopadne akokoľvek...

lubanka
3. jún 2013

takže žiaden zázrak pod vedením novej dr. sa neudial... HCG som mala ešte menej ako naposledy pri KET, ale ona zato nemôže 😉 úspech nezávisí len od nej... 😉 nebalím to, ešte mám 5zmrzliniek, takže ešte uvidíme kedy si po nich pôjdeme 😵 tie, ktoré sa chystáte niečo podstúpiť alebo ste už aj podstúpili, prajem vám viac šťastia ako som mala ja 😵

beruska164
31. okt 2013

@deny3
Nám táto p. doktorka skazila poslednú možnosť zákroku preplácanú poisťovňou, dobre vedela ako to v našom prípade je, pretože sme boli takpovediac z bočnej uličky. Mala všetky výsledky z predchádzajúceho centra a veľmi dobre vedela, že je potrebné sa viac zamerať na manžela a nie na mňa - ona to celé obrátila. Mňa vyšetrila, nastavila lieky, prichystala na odber vajíčok a potom si zavolala manžela na vyšetrenie. Manželové výsledky boli zlé a tak k žiadnemu zákroku nedošlo. Keby to urobila tak ako mala a začala prv manželom mohli sme mať ešte jeden pokus.

nelynka
4. nov 2013

@beruska164 ahoj..trosku som nepochopila ako si to myslela ze vam to doktorka skazila..
co manzel nemal ziadne spermose? Lebo pri ivf a zlom spg sa doporucuje icsi..a vsetko bezi normalne dalej..
a ked sa vykon nekonal tym padom si pokus nevyuzila a stale ho mas..
alebo ty si uz aj stymulovala aj.mala vajicka aj vsetko?

katy2
4. nov 2013

@nelynka podla mna mali nepouzitelne spermie, resp. ziadne a to je vina lekarky, ze na to neprisla skor.... ☹

beruska164
6. nov 2013

žial nemal - mna nastymulovala a pripravila na odber . Vôbec sa nezaoberala manželom - celý čas pracovala iba so mnou.

katy2
6. nov 2013

@beruska164 to je uplne na podanie staznosti 😠 ved to nnie je normalne... najprv sa predsa riesi prave manzel a az potom zena..... nemam slov... a to ju tu kazdy vychvaluje do neba, aka je mila a usmievava.... nastastie uz sluzby SPLNu nepotrebujeme...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre